بهترین دستگاه های ماینر بیت کوین در ایران کدامند؟

۲۱ مرداد ۱۴۰۱
بهترین دستگاه ماینر بیت کوین در ایران

استخراج بیت کوین می‌تواند سودآور باشد. به شرط اینکه برق ارزانی داشته باشید و بهترین و کارآمدترین دستگاه استخراج بیت کوین را تهیه کنید به همین دلیل ما امروز قصد داریم در این مقاله بهترین دستگاه ماینر بیت کوین در ایران را به شما معرفی کنیم.

از آنجایی که اکنون استخراج سودآور بیت کوین با یک کامپیوتر یا لپ تاپ معمولی غیرممکن است، به سخت افزار تخصصی به نام ASIC نیاز دارید. در واقع بعد از پیدایش بیت کوین ماینرها متوجه شدند که می‌توانند قدرت هش بیشتری را از کارت‌های گرافیک دریافت کنند. سپس کارت‌های گرافیک نیز برکنار شده و ASICها (مدارهای مجتمع ویژه برنامه) ساخته شدند.

ASIC مخصوص استخراج بیت کوین را می‌توانید به عنوان یک رایانه تخصصی برای استخراج بیت کوین، مولد بیت کوین در نظر بگیرید. امروزه تمام استخراج‌های جدی بیت کوین بر روی ASICهای اختصاصی و معمولاً در مراکز داده با امکان تنظیم دما و برق کم هزینه انجام می‌شود.

معرفی بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین

نام انگلیسی دستگاه ماینر نام فارسی دستگاه ماینر نرخ هش (TH/S) برق مصرفی (W)
Bitmain Antminer S19pro بیت مین انت ماینر اس۱۹ پرو ۱۱۰ ۳۲۵۰
Whatsminer M30s واتس‌ماینر ام ۳۰ اس ۱۰۰ ۳۴۰۰
Whatsminer M31s واتس‌ماینر ام ۳۱ اس ۷۰ ۳۲۲۰
Whatsminer M32s واتس‌ماینر ام ۳۲ اس ۶۶ ۳۴۳۲
Whatsminer M21s واتس‌ماینر ام ۲۱ اس ۵۸,۶۲,۶۴ ۳۳۶۰
Bitmain Antminer S9j بیت مین انت ماینر اس۹جی ۱۴.۵ ۱۳۱۰
++Bitmain Antminer L3 بیت مین انت ماینر ال۳++ ۵۰۴ ۸۰۰
Innosilicon T2TZ اینوسیلیکون تی۲تی زد ۳۰ ۲۴۰۰
Bitmain Antminer S11 بیت مین انت ماینر اس ۱۱ ۲۰.۵ ۱۵۳۰
+Bitmain Antminer T9 بیت مین انت ماینر تی ۹+ ۱۰.۵ ۱۳۶.۲

دستگاه بیت مین انت ماینر اس۱۹ پرو (Bitmain Antminer S19pro)

دستگاه بیت مین انت ماینر اس19 پرو (Bitmain Antminer S19pro)

antminer s19 Pro آخرین نسخه از دستگاه‌های استخراج شرکت بیت مین است و به عنوان یک تغییردهنده بازی توصیف می‌شود. این دستگاه بهره وری بهبودیافته در استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی با مصرف برق تا ۱ وات در هر GH/s ارائه می‌دهد. این بدان معنی است که شما می‌توانید یک تراهش را با صرف هزینه برق بسیار پایینی دریافت کنید.

بیت مین انت ماینر اس ۱۹ پرو یک ماینر جدید است. مدل قبلی، Antminer S16 یکی از محبوب‌ترین ماینرهایی بود که تا به حال ساخته شده بود. Antminer s19 Pro، برای کاربرانی که به دنبال کارایی بالا هستند طراحی شده است. کاربرانی که می‌خواهند از هر کیلووات ساعت برق مصرفی، بیشترین سود را به دست آورند.

این دستگاه به عنوان بهترین دستگاه ماینر بیت کوین در ایران دارای فناوری ویژه‌ای است که به آن اجازه می‌دهد تا به صورت پویا عملکرد خود را مطابق با نرخ برق بلادرنگ تنظیم کند تا تلفات ناشی از استخراج با قیمت‌های بالای انرژی را کاهش دهد. این به معنای پتانسیل سود بیشتر در هنگام پرداخت نرخ‌های انرژی پایین است.

مزایا و معایب دستگاه بیت مین انت ماینر اس۱۹ پرو (antminer s19 Pro)

مزایا

 • اگرچه antminer s19 Pro بسیار گران است، اما از نظر سودآوری، ارزش پرداخت پول را دارد. شما می‌توانید انتظار سودی در حدود ۲۰۰۰ دلار در سال را از این دستگاه داشته باشید.
 • S19pro یک استخراج‌کننده بیت کوین رده بالا است. تراشه‌های آن بیشتر از S17 Pro است. ۴۴ درصد انرژی کمتری در هر تراشه مصرف می‌کند.
 • در هر واحد نود و دو درصد هش بیشتری نسبت به S17 دارد. راندمان S19pro تا ۳۴ درصد بهبود یافته است.

معایب

 •  CPU آن نمی‌تواند در گرمای اتاق کار کند، بنابراین به انرژی بیشتری نیاز دارد تا خنک شود.
 • نسبت به رقبای خود انرژی بیشتری مصرف می کند.

دستگاه واتس‌ماینر ام ۳۰ و ۳۱ و ۳۲اس (Whatsminer M30s M31s M32s)

Whatsminer M30s

MicroBT در سال ۲۰۱۹، Whatsminer M20S و M21S را به عنوان یک نمونه از بهترین دستگاه ماینر بیت کوین در ایران و در سال ۲۰۲۰/۲۰۲۱ سری M30، M31 و M32 را منتشر کرد. ماشین‌های M20/M21 به عنوان یک نمونه از بین ۲۸-۶۸ TH/s با پروفایل‌های بازده بین ۴۸-۶۰ W/TH هش می‌کنند. سری M30/M31/M32 بین ۶۲-۱۱۲ TH/s با بازده ۳۱-۵۴ W/TH هش می‌کند. خرید Whatsminer بر حسب s/TH به دلیل مشخصات بازده کمی پایین‌تر کمتر از Antminer صورت می‌گیرد.

Whatsminer M31s

در حالی که برخی منابع نقل می‌کنند که M20S و M30S++  از ۱۲ نانومتر استفاده می‌کنند، استخراج‌کنندگان بیت کوین و MicroBT معتقدند که واتس ماینر سری ۲۰ و ۳۰ از تراشه ریزپردازنده ۸ نانومتری سامسونگ استفاده می‌کند. توجه داشته باشید که M21، M31 و M32 نسبت به مدل‌های M20S و M30S، احتمالاً به دلیل کیفیت پایین‌تر قالب‌ها یا استفاده از تراشه‌های ۱۰ نانومتری در مقابل ۸ نانومتری، کارآمدی انرژی کمتری دارند.

Whatsminer M32s

مزایا و معایب دستگاه های M20S، M21S، M30S، M31S، M32S

مزایا

 • به طور کلی Whatsminer ASIC ماشین‌های بسیار پایداری هستند. آنها اغلب خراب نمی‌شوند و در بین ماینرها بسیار محبوب هستند.

معایب

 • تنها نقطه ضعف واقعی واتس ماینر این است که حدود ۱۰ درصد برق بیشتری نسبت به انت ماینر مصرف می‌کند. بنابراین گرمای بیشتری تولید خواهد کرد.
 •  مشکل دیگر Whatsminer این است که هش بردها به طور گسترده در دسترس نیستند. بنابراین اگر یک برد هش خراب شود، ممکن است جایگزینی آن غیرممکن باشد. دستگاهی با هش برد خراب هنوز هم می‌تواند کار کند، با این حال توان مصرفی و ظرفیت هش حدود ۳۳ درصد کاهش می‌یابد. زیرا ۱ از ۳ هش برد خراب است.

دستگاه واتس ماینر ام ۲۱ اس (Whatsminer M21s)

دستگاه واتس ماینر ام 21 اس (Whatsminer M21s)

دستگاه استخراج M21S یکی از بهترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین در ایران است. زیرا این دستگاه بازدهی بالا و مصرف برق پایین دارد. دستگاه استخراج  M21Sتوسط شرکت MicroBT ساخته شده است. این دستگاه  دارای ۲ فن است که به خنک شدن آن کمک می‌کنند.

M21s از الگوریتم استخراج SHA-256  که یک الگوریتم ایده‌آل برای استخراج بیت کوین است بهره می‌برد. این دستگاه ماینر سه برد و ۱۹۸ تراشه ۱۲ نانومتری دارد که به کمک آنها می‌تواند سکه‌های بیت کوین را استخراج کند.

قیمت این دستگاه نسبت به درآمدی که با استفاده از آن حاصل می‌شود بسیار مناسب است. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین در بین ایرانی‌ها به شمار می رود. نرخ صدایی که M21s در زمان فعالیت تولید می‌کند برابر با ۸۰ دسی بل است. اما با دستگاهی به نام سایلنت باکس می‌توان صدای آن را کاهش داد.

دستگاه بیت مین انت ماینر اس۹جی (Bitmain Antminer S9j)

دستگاه بیت مین انت ماینر اس9جی (Bitmain Antminer S9j)

دستگاه بیت مین انت ماینر ال۳++ (Bitmain Antminer L3++)

دستگاه بیت مین انت ماینر ال3++ (Bitmain Antminer L3++)

دستگاه اینوسیلیکون (Innosilicon T2TZ)

دستگاه اینوسیلیکون (Innosilicon T2TZ)

دستگاه بیت مین انت ماینر اس ۱۱(Bitmain Antminer S11)

دستگاه بیت مین انت ماینر اس 11(Bitmain Antminer S11)

دستگاه بیت مین انت ماینر تی ۹+(Bitmain Antminer T9+)

دستگاه بیت مین انت ماینر تی 9+(Bitmain Antminer T9+)

۵ دستگاهی که در آخر معرفی شدند جزء مدل‌های رده پایین هستند. با این حال می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای خرید کاربرانی که قدرت خرید بسیار بالایی ندارند محسوب شوند.

هر دستگاه دارای تعدادی برد و چندین ترانشه است که عمل استخراج را میسر می کند. با توجه به رده پایین بودن قطعا مصرف برق بیشتر و بازدهی کمتری دارند. از طرفی ممکن است صدای بالاتری تولید کنند. اما همواره به عنوان یک نمونه از بهترین دستگاه ماینر بیت کوین در ایران به فروش می‌رسد هستند.

منابع:

https://modiged.com/antminer-s19-pros-and-cons-of-the-s19xp/

https://coindecimal.com/bitmain-antminer-s19-pro/

https://minerdaily.com/2021/best-bitcoin-miner-in-2021-an-honest-asic-review/#M2021_and_M303132_Series

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بهترین دستگاه های ماینر بیت کوین در ایران کدامند؟» با ما درمیان بگذارید.

6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

یک نظر

 • سلام لطفا راهنمایی بفرمائید از کجا باید مجوز فعالیت گرفت برای راه اندازی فارم.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *