رکوردشکنی قیمت دوج کوین و شیبا بعد از توییت ایلان ماسک

۲۷ بهمن ۱۴۰۱
قیمت دوج کوین و شیبا اینو با توییت ایلان ماسک موج گرفت

دوج کوین در ۱۵ فوریه افزایش یافت. ایلان ماسک تصویری از یک سگ شیبا اینو را در توییتر منتشر کرد. این تصویر با عنوان: “مدیر عامل جدید توییتر شگفت انگیز است”، منتشر شد. به دنبال این توئیت، قیمت های دوج کوین و شیبا اینو افزایش یافتند و دستاوردهای اخیر را افزایش دادند. به طور کلی، ارزش بازار جهانی این ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۴۲ درصد بیشتر است.

افزایش دوج کوین

در واکنش به توییت های اخیر ایلان ماسک، Dogecoin تا ۶ درصد افزایش یافت. دوج در اوایل جلسه امروز به بالاترین حد روزانه ۰.۰۸۷۰۷ دلار رسید. این قیمت تا قبل از آن ۰.۰۸۱۴۱ دلار بود.

به نقل از بیت کوین دات کام، حرکت امروز باعث شد که میم کوین برای دومین جلسه متوالی صعود کند و در این روند از سطح مقاومت ۰.۰۸۴۰ دلار خارج شد. حرکت صعودی با افزایش شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه (RSI) اتفاق می‌ افتد و در حال حاضر روی ۵۰.۸۱ قرار دارد.

نمودار روزانه دوج کوین

نمودار روزانه دوج کوین

 

قدرت قیمت در حال حاضر به بالاترین حد خود در نزدیک به یک هفته رسید و به سرعت به سقف ۵۲.۰۰ نزدیک می شود. در نتیجه، سودهای قبلی تا حدودی کاهش یافت و دوج کوین اکنون با قیمت ۰.۰۸۶۵۶ دلار معامله می شود.

افزایش قیمت شیبا اینو

Shiba inu (SHIB) نیز برای دومین روز متوالی افزایش یافت و از سطح مقاومت خود خارج شد.

پس از پایین ترین سطح ۰.۰۰۰۰۱۲۲۲ دلار در روز سه شنبه، شیب در اوایل روز به بالاترین سطح روزانه ۰.۰۰۰۰۱۳۱۳ دلار رسید. مانند دوج کوین، رالی امروز شاهد افزایش نرخ این ارز دیجیتال از سقف ۰.۰۰۰۰۱۲۸۵ دلار بود که در این روند نزدیک به ۶ درصد افزایش یافت.

نمودار روزانه شیبا اینو

نمودار روزانه شیبا اینو

 

همانطور که از نمودار مشاهده می شود، یک شکست در اندیکاتور RSI نیز وجود داشت که از سقف ۵۵.۰۰ فراتر رفت. در حال حاضر، شاخص در ۵۶.۹۵ و نزدیکترین نقطه مقاومت در نقطه ۶۱.۰۰ دنبال می شود.

طبق اخبار میهن سیگنال، این احتمال وجود دارد که گاوهای نر تصمیم بگیرند تا نزدیک شدن به این نقطه سود ببرند. زیرا احساسات کلی بازار تا حدی نزولی باقی می ماند.

منبع:bitcoin.com
10 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

 • با احترام،

  ابتدا از محتوای ارزشمندی که منتشر کرده‌اید، تشکر می‌کنم. در خصوص نیاز کشور به توسعه متاورس‌های ملی، متاورس‌های بومی یا متاورس‌های داخلی و تأثیرات اجتماعی و اقتصادی این تدابیر، چند نکته اساسی وجود دارد.

  ایجاد متاورس‌های ملی و بومی نشان از تکیه بر دانش و تخصص داخلی در زمینه‌های مختلف دارد. این اقدام می‌تواند وابستگی به منابع خارجی را کاهش دهد و به ایجاد اشتغال‌زایی در داخل کشور کمک کند. علاوه بر این، ارتقاء توانمندی‌های داخلی در زمینه تحقیق و توسعه، فناوری، صنعت و علوم انسانی به توسعه اقتصادی کشور کمک می‌کند.

  توسعه متاورس‌های بومی و داخلی نیز به تقویت سرمایه انسانی کشور کمک می‌کند. آموزش و پرورش نیروهای متخصص در زمینه‌های حیاتی از جمله فناوری اطلاعات، بهداشت و درمان، کشاورزی و صنایع فراوری به بهبود وضعیت اقتصادی منطقه و کشور کمک می‌کند.

  با توجه به افزایش توانمندی‌های متاورس‌های ملی و بومی، می‌توان به افزایش تولید داخلی و صادرات تکنولوژی و دانش انسانی اکتشافی کشور پی‌برد. این اقدامات نه تنها به تقویت اقتصاد کشور کمک می‌کنند بلکه به ایجاد فرصت‌های شغلی و کسب درآمد نیز کمک می‌کنند.

  در نتیجه، توسعه متاورس‌های ملی و بومی به تحقق اهداف توسعه‌یافته‌تر و مستدام کشور کمک می‌کند. این تدابیر می‌توانند به توسعه کشور و افزایش رفاه اجتماعی و اشتغال مردم کمک مؤثری نمایند.

  با تقدیر از دستاوردهای ملی و تلاش‌های ارزشمند شما در این زمینه، منتظر شنیدن نظرات و تدابیر بیشتری برای پیشبرد اهداف توسعه کشور هستیم.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *