ورود
سقوط بیت کوین به زیر سطح 42 هزار دلاری

قیمت ارز بیت کوین در نتیجه نوسانات اخیر بازار، تحت تاثییر قرار گرفت و به زیر سطح ۴۲ هزار دلاری سقوط کرد.

بیت کوین، پیش تر در ماه اکتبر  به سطح ۴۷ هزار دلاری رسیده بود؛ اما در طی ۲۴ ساعت اخیر این ارز ۴ درصد دیگر هم سقوط کرد و به زیر سطح ۴۲ هزار دلاری رسید.

این اتفاق، بزرگترین سقوط یک روزه این ارز دیجیتال، از تاریخ ۱۵ ام می ماه می باشد، زمانیکه قیمت بیت کوین به طور لحظه ای تا سطح ۳۳ هزار دلاری رسیده بود.

ارزش کل بازار بیت کوین در طی یک هفته اخیر ۲۶/۴ درصد ریزش داشته است.

ارزش کل بازار بیت کوین در طی هفته گذشته با رسیدن به سطح  ۴۲/۲۶۸ دلاری از سطح ۵۷/۲۰۶ دلاری و بعد با برگشت به سطح ۴۵ هزار دلاری؛ در مجموع شاهد ۲۶/۴ درصد ریزش قیمتی بوده است.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از خبرگذاری Bybit، حدود یک میلیارد دلار معامله بیت کوین و ۷۳۵ ملیون دلار معاملات لانگ، در این بازار لیکویید شدند.

به نظر می رسد در نتیجه نوسانات اخیر بازار بیت کوین در دو ماه اخیر از تاریخ ۲۹ سپتامبر تاکنون، دوره حکومت گاوها به پایان و دوره خرس های بازار فرا رسیده است.

گفتنی است پیش تر در تاریخ ۸ام نوامبر، بیت کوین با رشد ۶۳ درصدی به اوج قیمتی خود در سطح ۶۷/۶۰۲ دلاری رسیده بود؛ با این حال بسیاری از تحلیلگران حوزه ارز دیجیتال، از جمله TechDev، هر سال پیش بینی هایی را مبنی بر روند احتمالی قیمت بیت کوین ارایه می کنند.

تقریبا تمام دوره های قیمتی بیت کوین در سال، با یک ماه قرمز رنگ و روندی نزولی و بعد، ۲ تا ۳ ماه روندی صعودی و سبز رنگ همراه است.

گفتنی است یکی دیگر از دلایل احتمالی سقوط قیمتی اخیر بیت کوین، می تواند مرتبط با دعوت مقامات قانونی اموال دیجیتال آمربکا از مدیرعامل صرافی های برجسته FTX و Binance US، برای رسیدگی به شرایط مرتبط با ارز های دیجیتال، باشد.

 

 

 

 

 

منبع:cointelegraph.com
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *