ارز بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟ | آیا بیت تورنت BTT ارزی آینده دار است؟

۱۴ مرداد ۱۴۰۱
بیت تورنت BTT چیست و آیا ارزی آینده دار است؟

بیت تورنت (BitTorrent) یک پلتفرم اشتراک گذاری فایل برای داده های بزرگ است. ارزدیجیتال بومی این پلتفرم با نماد BTT شناخته می شود. ارز بیت تورنت (BTT) از استاندارد TRC-10 پیروی می کند و بر روی بلاک چین TRON راه اندازی شده است.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال Bittorrent (BitTorrent)
نام اختصاری BTTOLD
قیمت فعلی ۰.۰۰۰۷۳۰۶۵ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۲۱۴
حجم معاملات روزانه ۵۴,۱۳۲ دلار
عرضه ی کل ۹۹۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار
مقدار در گردش ۹۹۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار
وب سایت رسمی https://www.bittorrent.com/btt/
وایت پیپر https://www.bittorrent.com/btt/btt-docs/BitTorrent_(BTT)_White_Paper_v0.8.7_Feb_2019.pdf

ارز بیت تورنت (BTT) چیست؟

ارز دیجیتال بیت تورنت BTT چیست؟

BitTorrent یک پلتفرم اشتراک گذاری فایل نظیر به نظیر (P2P) است که در سال های اخیر به طور فزاینده ای غیرمتمرکز شده است. BitTorrent که ابتدا در جولای ۲۰۰۱ منتشر شد، در جولای ۲۰۱۸ توسط پلتفرم بلاک چین TRON خریداری شد. از آن زمان، ابزارهای جدید مختلفی با یک توکن بومی  اختصاصی به نام BTT که در فوریه ۲۰۱۹ منتشر شد، به بیت تورنت اضافه گشت. BTT با استفاده از استاندارد TRC-10 بر روی بلاک چین TRON راه اندازی شد. طبق آنچه در وایت پیپر این پروژه نوشته شده، بیت تورنت “بزرگترین پروتکل برای ایجاد ارتباط به صورت نظیر به نظیر است که به شکل غیرمتمرکز فعالیت می کند”.

کل عرضه این ارزدیجیتال، همان طور که در وایت پیپر آن ذکر شده، ۹۹۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ BTT است. ۶٪ در فروش توکن عمومی، ۲٪ در فروش توکن خصوصی و ۹٪ در عرضه اولیه در دسترس قرار گرفته است. ۲۰.۱ درصد دیگر برای ایردراپ های ترون و بیت تورنت رزرو شده که قرار است تا سال ۲۰۲۵ در مقاطع مختلفی اتفاق بیفتد. تیم بیت تورنت و بنیاد BitTorrent، ۱۹ درصد و بنیاد TRON سهمی معادل ۲۰٪ از عرضه دارد. ۴ درصد نهایی از توکن ها برای توکن های مشارکتی رزرو شده است.

BTT نقش های مختلفی را در BitTorrent ایفا می کند، از جمله به کاربران اجازه می دهد برای دانلود سریع تر فایل ها با قابلیت Speed به دیگران پول پرداخت کنند.

ارز بیت تورنت (BTT) چگونه کار می کند؟

پروتکل ارزدیجیتال بیت تورنت که توسط شرکت BitTorrent توسعه یافته است، اشتراک گذاری فایل را بین طرف های غیرقابل اعتماد آسان تر می کند. این پروتکل در ابتدا از وجود یک نقص بزرگ رنج می برد. در واقع افرادی که از آن برای اشتراک گذاری فایل استفاده می کردند ارتباط محدودی داشتند.

همکاری بین طرف های غیر قابل اعتماد به دلیل فناوری بلاک چین اکنون می تواند بسیار طولانی تر باشد. این مورد ضعف فعلی پروتکل را بهبود داده و در عین حال امکان ایجاد یک اقتصاد بدون مرز جدید را در منابع رایانه ای در مقیاس جهانی فراهم می کند.

بنیاد TRON و بنیاد BitTorrent در حال همکاری برای راه اندازی یک ارزدیجیتال جدید به نام BTT و همچنین نسخه پیشرفته تر پروتکل BitTorrent هستند. توکن و پروتکل پیشرفته برای ایجاد یک اقتصاد مبتنی بر توکن، پهنای باند و ذخیره سازی در کنار یکدیگر مورداستفاده قرار می گیرند.

تاریخچه و بنیان گذار ارز بیت تورنت

بیت تورنت در ابتدا زاییده فکر برام کوهن (Bram Cohen)، توسعه دهنده و کارآفرینی است که از آن زمان در عرصه ارزهای دیجیتال به خوبی شناخته شده است. کوهن توضیح داده است که ارزدیجیتال بیت تورنت را برای در دست گرفتن صنعت قدیمی سرگرمی طراحی کرده که دستیابی به مواد در آن کند و گران بوده است.

این پلتفرم شاهد مبارزات حقوقی متعددی بوده است و کوهن معتقد است که قوانین کپی رایت را نقض نمی کند و به کاربران اجازه می دهد فایل هایی مانند موسیقی و فیلم را بین خود به اشتراک بگذارند. در سال ۲۰۱۸، TRON خرید BitTorrent را تکمیل کرد و BitTorrent تحت کنترل جاستین سان قرار گرفت. پس از خرید بیت تورنت، توکن BTT توسط ترون بر روی بلاک چین ترون ایجاد شد.

ویژگی های بیت تورنت (BTT)

ویژگی های بیت تورنت (BTT)

هدف اولیه BitTorrent این بود که صنعت سرگرمی  قدیمی و نحوه دستیابی مشتریان به محتوا را مختل کند. شبکه های توزیع گران قیمت و ناکارآمد هدف اصلی بودند. بیت تورنت با برام کوهن در اوایل دهه ۲۰۰۰، به عنوان یک پلتفرم اشتراک گذاری فایل با کارکردی به صورت نظیر به نظیر روی کارآمد که امکان توزیع مستقیم محتوا بین خود را به کاربران اینترنت می داد. امروزه BitTorrent جذابیت کاربری خود را برای علاقه مندان به راه حل های غیرمتمرکز و ارزهای دیجیتال و همچنین پایگاه کاربران خود گسترش داده است.

از جمله ویژگی های اضافه شده به بیت تورنت بعد از خریداری توسط ترون می توان به Speed اشاره کرد که از توکن BTT به عنوان بخشی از عملیات خود استفاده می کند. از طرفی  BitTorrent خدمات پولی نیز ارائه می دهد و حالت مختلفی برای عضویت ویژه یا پرمیوم دارد که امکان عدم مشاهده تبلیغات و قابلیت های VPN ارائه می کند.

بیت تورنت می گوید که از «بالاترین سطح اقدامات امنیتی» برای ایمن سازی وجوه کاربران استفاده می کند، اما توصیه می کند که هر ارز دیجیتالی از جمله ارزدیجیتال بیت تورنت ریسک ذاتی دارد. این شرکت توصیه می کند که کاربران با استفاده از گزینه هایی مانند تأیید بیومتریک، از خود در برابر سرقت در قالب بدافزار یا برنامه های مشابه محافظت کنند.

ارز بیت تورنت را از کدام صرافی ها بخریم؟

ارز بیت تورنت را از کدام صرافی ها بخریم؟

BTT در ازای ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها و حتی ارزهای فیات در صرافی های اصلی قابل معامله است.

مهم ترین صرافی های خارجی که از ارز بیت تورنت پشتیبانی میکنند:

 • Huobi Global
 • Binance
 • OKx
 • UpBit در حال حاضر بیشترین حجم معاملات BTT را به صورت جفت با KRW دارد.

مهم ترین صرافی های ایرانی که از ارز بیت تورنت پشتیبانی میکنند:

بهترین کیف پول ها برای بیت تورنت کدامند؟

بهترین کیف پول ها برای بیت تورنت کدامند؟

بهترین کیف پول های ارز بیت تورنت – عکس از سایت کوین مارکت کپ

آینده ارز بیت تورنت چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال بیت تورنت چگونه است؟

روند قیمتی ارز بیت تورنت – عکس از سایت کوین مارکت کپ

ارزدیجیتال بیت تورنت (BTT) در هنگام نگارش این مقاله با قیمت حدوداً ۰.۰۰۱۱ دلار معامله می شود. حجم معاملات ۲۴ ساعته آن در صرافی ها حدود ۱۰۴,۴۱۱ دلار است. از آنجایی که هر دو رهبر برتر بازار در این حوزه متعلق به شرکت BitTorrent هستند، طبق گفته بسیاری از کارشناسان، احتمال انفجار توکن BTT در آینده نزدیک زیاد است.

میلیاردها کاربر از برنامه های μTorrent و BitTorrent بر روی دستگاه های دیجیتال خود استفاده می کنند که از طریق آن فیلم ها، بازی ها و به معنای واقعی کلمه هر چیزی را که در اکثر پلتفرم ها در دسترس نیست، رایگان یا پولی دانلود می کنند. با القای Web 3 که در آن کاربران می توانند از طریق توکن های BTT را کسب کنند، به احتمال زیاد استفاده از این برنامه های تورنت افزایش می یابد که قیمت توکن BTT را نیز افزایش می دهد.

یکی دیگر از جنبه های وب ۳ که به عنوان آینده اینترنت در نظر گرفته می شود، این است که دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک و به ویژه یوتیوب که به عنوان رقیب غیرمستقیم صنعت تورنت محسوب می شود، با رقابت سختی روبرو می شوند. این به این دلیل است که ایجاد ویدئو و آپلود آن در یوتیوب درآمد بسیار کمی را به کاربران می رساند.

اما در مورد برنامه های Web 3 مانند BitTorrent که سهم عادلانه ای از پاداش را به کاربر نهایی می دهند، این صادق نیست. بنابراین، اگر یوتیوب و سایر پلتفرم ها همچنان در وب ۲ باقی بمانند، برنامه های وب ۳ مانند BitTorrent ممکن است خیلی زود اینترنت را در اختیار بگیرند و قیمت ارزدیجیتال بیت تورنت افزایش یابد.

جمع بندی: ارز بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟

ارز بیت تورنت ارز بومی پلتفرم اشتراک گذاری بیت تورنت است که بر اساس استاندارد TRC-10 و مبتنی بر بلاک چین TRON راه اندازی شده است. شما می توانید این رمزارز را در صرافی های مختلف ایرانی و خارجی معامله کنید. مسئله مهم دیگری که وجود دارد آینده آن است که بیش از اینکه بر اساس داده باشد از روی حدس و گمان و به شرط مساعد بودن شرایط بازار رمزارزها خوب پیش بینی می شود.

سوالات متداول

بیت تورنت چیست؟

یک پلتفرم محبوب برای اشتراک گذاری داده ها است.BTT رمز ارز این پلتفرم است که با استفاده از استاندارد TRC-10 در بلاکچین TRON راه اندازی شده است.

بیت تورنت چین چیست؟

بیت تورنت چین (BTTC) اولین پروتکل با قابلیت همکاری متقابل میان-زنجیره‌ای ناهمگون در جهان است؛ این پروتکل مبتنی بر اثبات سهام (PoS) از زنجیره‌های جانبی (Sidechains) برای مقیاس‌پذیر کردن قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند.

آیا ارز بیت تورنت استخراج می شود؟

خیر،ارز بیت تورنت غیرقابل استخراج است رمزارزهایی قابلیت استخراج دارند که از الگوریتم اثبات کار یا POW استفاده کنند.

آیا روی ارز بیت تورنت سرمایه گذاری کنیم یا خیر؟

براساس تحلیل های صورت گرفته و نوضیحات بالا بیت تورنت احتمالا در سالهای آینده رشد قیمتی زیادی را تجربه خواهد کرد به هرحال اگر علاقه مند به سرمایه گذاری بر روی این رمزارز هستید پیش از هرگونه اقدامی باید داده های فاندامنتال و تکنیکال را به دقت بررسی کنید.

چگونه ارز بیت تورنت بخریم؟

ابتدا کیف پول مناسب همین رمزارز را طبق متن نصب کنید سپس از طریق صرافی های مختلف خارجی یا ایرانی که در متن مقاله معرفی شده اند می توانید این رمز ارز را خریداری نمایید.

منابع:

https://coinmarketcap.com/currencies/bittorrent/

https://coinmarketcap.com/alexandria/article/what-is-bittorrent-token-btt-features-tokenomics-and-price-prediction

https://coincentral.com/what-is-bittorrent-btt/

https://tron.network/wallet?lng=en

https://www.cryptonewsz.com/forecast/bittorrent-price-prediction/

 

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟ | آیا بیت تورنت BTT ارزی آینده دار است؟» با ما درمیان بگذارید.

2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شیبا اینو رایگان

با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره اکسکوینو، شیبا اینو هدیه بگیر!

دریافت هدیه

‫2 نظر

 • سلام آیا سایت کیف پول ۳۰ میلیون بی‌بی دوج می دهد

 • سلام و خسته نباشید
  یه سوالی برام پیش اومده که میگن وقتی بیت قبلی رو تبدیل به بیت جدید میکنیم به تعداد بیت ها اضافه میشه حالا تعدا اضافه شدنش نفهمیدم یک به ۱۰ هستش ، یک به ۱۰۰ هستش.یا یک به ۱۰۰۰ . ممنون میشم اگه برام پاسخ بدین .

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *