تحلیل قیمت بیت کوین: دلیل افت قیمت امروز بازار | ۲۷ تیر

۲۷ تیر ۱۴۰۲
تحلیل قیمت بیت کوین: منتفی شدن سناریوی بازگشت | 9 اسفند

قیمت بیت کوین تا مرز پایینی رنج یک ماهه خود بین ۲۹۸۰۰ و ۳۱۳۰۰ دلار کاهش یافته است. افت قیمت دیروز تا ۲۹۷۰۴ دلار هم صورت گرفت اما چندساعت بعد دوباره به بالای ۳۰ هزار دلار رسید. با اینکه این هفته از نظر اخبار هفته نسبتا آرامی بود، همچنان احتمال افت به زیر این سطح مهم وجود دارد.

دلیل افت قیمت امروز بیت کوین

داده ها نشان می دهد پس از رسیدن BTC به سقف سالانه جدید ۳۱۸۴۰ دلار در هفته گذشته، فشار فروش بالا رفته و مومنتوم صعودی از بین رفته است. همین باعث افت قیمت به ۳۰ هزار دلار شده است. باندهای بولینگر بسیار بازیک شده اند و تنها ۴.۲ درصد تفاوت قیمت بین باند بالایی و پایینی وجود دارد.

نمودار چهارساعته قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار چهارساعته قیمت بیت کوین / دلار

تحلیل گران معتقدند در کوتاه مدت وضعیت رنجی حاکم خواهد بود اما برای تعیین حرکت بعدی نیاز به یک کاتالیزور وجود دارد. شکسته شدن سطح حمایت ۲۹۶۵۰ سناریوی صعودی را باطل خواهد کرد. در سوی دیگر، حرکت به بالای ۳۱۵۰۰ دلار باعث تشدید مومنتوم و حرکت به سمت ۳۳۰۰۰ دلار خواهد شد.  اما برای اینکه این اتفاق بیفتد باید افزایش تقاضای قابل توجهی رخ بدهد.

طبق داده های گلس نود، بازار بسیار آرام شده است. کم شدن نوسان در بازار مانند آرام شدن آن در ابتدای ماه ژانویه است. طبق تحلیل میهن سیگنال از ابتدای سال ۲۰۲۳ جریان ثابت ولی آهسته سرمایه در حال ورود به بازار است.

در این شرایط توصیه می شود فروشندگان با مدیریت ریسک مراقب هولدینگ های خود باشند و خریداران از سیو سود پله ای استفاده کنند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت بیت کوین: دلیل افت قیمت امروز بازار | ۲۷ تیر» با ما درمیان بگذارید.

منبع:newsbtc
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *