سرقت بیت کوین جرم نیست

سرقت بیت کوین جرم نیست

دادگاه روسیه: سرقت بیت کوین جرم نیست

یک دادگاه در روسیه تقاضای یک قربانی سرقت ۱۰۰ بیت کوین برای غرامت را به دلیل اینکه ارزهای دیجیتال قانون ندارند رد کرد.

در ۳۰ ژوئن دادگاه کیفری روسیه درخواست غرامت یک قربانی را رد کرد. این سرقت که در بسیاری از سیستم های قضایی جرم تلقی می شود در این مورد به دلیل اینکه بیت کوین به عنوان یک ارز مجازی قابلیت استفاده از روشهای حفاظتی مانند سایر دارایی ها را ندارد به عنوان جرم شناخته نشده است.

ماجرای سرقت در سال ۲۰۱۸ رخ داده که دو نفر خود را به جای ماموران FBI جا زده و همدستشان قربانی را ربوده و او را مجبور به پرداخت ۵ میلیون روبل یا ۹۰۰۰۰ دلار به صورت نقدی و ۹۹.۷ بیت کوین به ارزش حدود ۹۰۰۰۰۰ دلار نموده است. آدم ربایان به ۸ تا ۱۰ سال حبس محکوم شده اند.

بعد از این جریان قربانی از دادگاه درخواست کرده سارقان را به بازپرداخت وجه دزدیده شده از او محکوم نمایند. دادگاه به نفع قربانی رای داده و سارقان را به پرداخت ۵ میلیون روبل سرقتی محکوم نموده است.اما در مورد ارزهای دیجیتال دادگاه اعلام کرده توانایی حکم دادن در این مورد را ندارد زیرا طبق قانون روسیه ارز دیجیتال وضعیت قانونی مشخصی ندارد. البته فرد قربانی می تواند به دادگاه مدنی شکایت کند.

چیزی که از پیگیری این پرونده مشخص شد این است که تصمیم این دادگاه و رای صادره آن جالب توجه بود و در واقع دادگاه اعلام کرده است سرقت بیت کوین جرم نیست.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =