بیت کوینیست از مسافر زمان بیت کوین خبر بدی داد!

۱۱ آبان ۱۳۹۸
بیت کوینیست از مسافر زمان بیت کوین خبر بدی داد!

مسافر زمان بیت کوین را یادتان هست؟ وی بار دیگر با اطلاعات جدیدی برگشته که مربوط به آینده نیست. در جدیدترین اظهارنظر، این فرد اعتراف کرده که همه حرف‌هایش دروغ بوده و تنها در آن دوران حس انتقاد از بیت کوین او گل کرده بود!

به گزارش بیت کوینیست، داستان فردی که ادعا می‌کرد از آینده آمده است، یکی از منسوخ‌ترین تئوری‌های توطئه‌ای بود که بیت کوین تا به امروز به خود دیده است. سال ۲۰۱۳ در یکی از پست‌های سایت ردیت (Reddit)، فردی مدعی شده بود که از آینده آمده و در ویران‌شهری زندگی می‌کند که بیت کوین آن را نابود کرده است.

در این شهر هودلرها (HODLer) از دارایی‌های خود در دژهایی مستحکم مراقب می‌کنند تا دست کسانی که بیت کوین ندارند، به آنها نرسد؛ بیشتر دولت‌ها و حکومت‌ها از بین رفته‌اند و کره شمالی هنوز یک کشور منزوی است و ۱۸۰,۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارد. برای اطلاعات بیشتر، مقاله «من این پیام را از سال ۲۰۲۵ درباره بیت کوین می فرستم!» را مطالعه کنید.

شاید خیلی‌ها از آن جهت عاشق این داستان شده بودند که شک عمیق و محضی در خصوص آن وجود داشت؛ برخی دیگر نیز بخاطر اینکه بیت کوین دارند و می‌توانند آینده خود را در دژهای محکم سر کنند، از این داستان خوش‌شان آمد.

علی‌رغم پیش‌بینی‌های اغوا کننده و افزایش قیمت بیت کوین، بخش عمده‌ای از توجهات به این سبب به سمت این مسافر دروغین زمان جلب شده بود که در سال‌های ابتدایی راه حقیقت در پیش گرفته بود و به نظر می‌رسید گفته‌هایش درست از آب دربیاید که البته اینطور نشد!

با این حال، اگر در عالم خیال خود سیر می‌کردید و برای خود حقایق منطقیِ مختلفی دست و پا کرده‌اید، پس حتما می‌توانید در خصوص صحت آن نیز بحث کنید.

مسافر زمان بازگشته و به نظر می‌رسد از توجهاتی که پیرامون پستش در ردیت ایجاد شده، تعجب کرده است. با وجود آنکه او اعلام کرده است که هیچ اطلاعاتی از آینده ندارد، اما باز هم در مورد بیت کوین صحبت می‌کند. با این تفاوت که صحبت‌هایش این بار در خصوص مصرف انرژی شبکه بیت کوین است که در سال ۲۰۱۳، مسئله چندان مهمی نبود.

به عنوان یک سرمایه‌گذار بیت کوین، به کسب و کارهای چینی پول می‌دهید تا برق را برای حل یک مسئله ریاضی‌ای هدر دهند که وجود خارجی ندارد. مسائلی که طراحی شده‌اند تا رفته رفته سخت‌تر شوند.

او پیشنهاد می‌کند که راهکار حل این مشکل، فروختن بیت کوین‌هاست. به عقیده او، این کار به صورت غیر مستقیم، آسیب‌های محیط‌زیستی که استخراج بیت کوین وارد می‌کند را کاهش خواهد داد.

صد البته که این طور نخواهد شد؛ مگر آنکه دیگران هم این کار را بکنند که در این صورت کسی برای خرید بیت کوین باقی نخواهد ماند.

اما چه کسی باور می‌کند؟ آیا پای جادوگران و پیش‌گوهایی در میان است که در خانه خود نشسته‌اند و کلاه حلبی بر دارند و آینده را می‌بینند؟ به نظر می‌رسد حالا تنها امیدمان پیش‌گویی فردی باشد که ابتدای امسال در ۴Chan مطلبی در خصوص رشد قیمت بیت کوین گذاشت!

مسئله بعدی، پردازش کوانتومی است که کمی معقول‌تر از تمام ادعاهایی است که در حوزه بیت کوین و قیمت آن مطرح می‌شود. آیا پردازش کوانتومی می‌تواند رمزنگاری بیت کوین را بشکند؟

«سامسون ماو» (Samson Mow)، مدیرعامل بلاک استریم (Blockstream)، در حاشیه نشست لیکوئید (Liquid) که در لاس وگاس برگزار شد، در واکنش به احتمال شکسته شدن رمزنگاری بیت کوین با استفاده از رایانه‌های کوانتومی، می‌گوید:

احتمال وقوع این اتفاق چندان قوی نیست!

ماو در صحبت‌های خود گفت که امروز رایانه‌ای کوانتومی داریم که قدرتش ۵۳ کیوبیت (qubit) است و برای شکستن رمزنگاری بیت کوین به ۳,۰۰۰ کیوبیت توان پردازشی نیاز خواهید داشت. رسیدن به چنین قدرتی در آینده‌ای چندان نزدیک اتفاق نخواهد افتاد؛ پس آرامش خود را حفظ کنید و کار خودتان را بکنید!

3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *