ورود
چین لینک یکی از پرکاربردترین ارزهای دیجیتال برای کلاهبرداری

تحقیق جدیدی نشان می دهد کلاهبرداری های مرتبط با ارز دیجیتال در سال گذشته تقریبا دو برابر شده است. با این حال پیش بینی ها درباره آینده مثبت نیست. طبق پیش بینی ها افزایش چشمگیری در این ارقام در سال ۲۰۲۱ رخ خواهد داد.

طبق گزارش کلاهبرداری های رمزارز که توسط Bolster  منتشر شده، همبستگی بین افزایش محبوبیت رمزارزها و شیوع کرونا باعث افزایش کلاهبرداری های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ شده است.

به گزارش میهن سیگنال، Bolster  بیش از ۳۰۰ میلیون وب سایت را تحلیل کرده و از میان آنها بیش از ۴۰۰ هزار کلاهبرداری ارز دیجیتال را کشف کرده است که در سال گذشته ایجاد شده اند. این میزان افزایش ۴۰ درصدی نسبت به ارقام سال ۲۰۱۹ را نشان می دهد.

با در نظر گرفتن این ارقام و افزایش محبوبیت بیت کوین انتظار می رود کلاهبرداری های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ افزایش ۷۵ درصدی داشته باشد.

چین لینک سومین ارز پرکاربرد برای کلاهبرداری

بسیاری از کلاهبرداری ها در حوزه ارز دیجیتال به صورت جوایز ، هدیه و قرعه کشی های قلابی و نیز جعل هویت افراد مشهور صورت گرفته است. ایلون ماسک، جان مکافی و یوساکو میزاوا سه شخصیت برتری بودند که بیشترین جعل هوبت از آنها در سال ۲۰۲۰ صورت گرفته است.

همچنین سه رمزارز پرکاربرد در این اقدامات غیرقانونی بیت کوین، اتریوم و چین لینک بوده اند. علاوه بر این کلاهبرداران به جعل هویت صرافی هایی مانند بایننس، کوین بیس و جمینی نیز پرداخته اند.

برای کسب اطلاعات بیستر درباره کلاهبرداری های این حوزه می توانید به صفحه “دیده بان کلاهبرداری ارز دیجیتال” مراجعه نمایید.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:news.bitcoin.com
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *