ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
روند نزولى كارمزد شبكه اتريوم

متوسط سطح کارمزد تراکنش هاى اتریوم در طى ۶ ماه گذشته به پایین ترین سطح خود رسید.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از کوین تلگراف، متوسط کارمزد تراکنش هاى شبکه اتریوم تنها در عرض یک ماه شاهد افت ٧٣/٣ درصدى بوده است. کارمزد این شبکه در طى این یک ماه از سطح ۵٣/٣ دلارى به سطح ١۴/١٧ دلارى رسیده است.

کارمزد تراکنش هاى اکوسیستم برجسته و محبوب اتریوم، از ماه ژانویه تاکنون وارد یک فاز نزولى قابل توجه شده است. پایین ترین سطح کارمزد ثبت شده براى تراکنش هاى این شبکه قیمت ١۴.١٧ دلارى بوده است که این قیمت پایین ترین قیمت کارمزد براى شبکه اتریوم در ۶ ماه گذشته میباشد.

گفتنى است پیش تر این شبکه در ماه سپتامبر کارمزدى معادل با ۶/٢۶ دلار داشت، این قیمت حدود ٨١.٠٢ درصد کمتر از کارمزد ۵٣/٣ دلارى پیشین این شبکه میباشد.

قابل ذکر است که این اولین بار در تاریخ است که کارمزد شبکه اتریوم در عرض یک ماه تا این اندازه کاهش می‌ یابد. 

برای انجام هر تراکنش یا عملیات روی شبکه اتریوم باید با استفاده از اتر (ارز دیجیتال شبکه اتریوم) کارمزد پرداخت کنیم. از طرف دیگر، برخلاف بیت کوین که کاربرد آن محدود به پول و تراکنش‌های مالی است، در اتریوم می‌توانیم با استفاده از قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیرمتمرکز بسازیم. با این حال، کد برنامه‌های پیاده‌شده روی اتریوم مشابه یکدیگر نیستند و اجرای یک عملیات برای شبکه می‌تواند سخت‌تر یا راحت‌تر از دیگر عملیات‌ها باشد. بنابراین به راهکاری نیاز داریم که با آن بتوانیم میزان پردازش موردنیاز و در نتیجه کارمزد هر عملیات را نسبت به سختی یا آسانی آن مشخص کنیم. این راهکار واحدی به‌نام گس (سوخت) است.

منبع:cointelegraph.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.