ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

سرقت ۶۶۰ هزاردلاری ارز دیجیتال توسط هکر کره ای

۱۴ خرداد ۱۴۰۱
سرقت 660 هزاردلاری ارز دیجیتال توسط هکر کره ای

به گفته پلیس سئول، یک هکر در کره جنوبی، از “نشت داده های رسانه های اجتماعی” برای سرقت ۶۶۰ هزار دلار ارز دیجیتال از ۹۰ قربانی استفاده کرده است.

پلیس کره جنوبی، مرد ۳۰ ساله ای را پس از اینکه مأموران شواهد مرتبطی پیدا کردند، دستگیر کرد. این شواهد مبنی بر این بود که او ممکن است با استفاده از داده هایی که از یک شبکه اجتماعی محبوب جمع آوری کرده بود، ۶۶۰۰۰۰ دلار ارز دیجیتال دزدیده باشد، دستگیر و متهم کرد.

پلیس گزارش داد که به نظر می رسد این مرد یک حافظه پنهان بزرگ از داده های شخصی – از جمله آنچه به نظر می رسد کیف پول رمزنگاری و جزئیات ورود به صرافی باشد – به دست آورده است. این داده ها در کانالی در Naver Band، یک سرویس چت گروهی ارائه شده توسط غول اینترنتی Naver است به بیرون درز کرده است. .

افسران گفتند که گمان می رود این مرد از حدود ۹۰ نفر ژتون دزدیده است که یکی از آنها بیش از ۴۰۰۰۰۰ دلار از دست داده است.

اطلاعات چگونه هک شده است؟

به نظر می رسد این اطلاعات به طور تصادفی توسط یک مدیر گروه به بیرون درز کرده است.

گمان می‌ رود که این مرد از این داده ‌ها برای هک رمزهای عبور و دسترسی به کیف پول‌ های بلاک چین گروه در یک دوره پنج ماهه استفاده کرده است. پلیس می گوید که این مرد کمپین هک خود را در ژانویه آغاز کرد.

افسران گفتند که به خانه این مرد یورش بردند و در آنجا او را برای بازجویی دستگیر کردند.

پلیس گفت که آنها پس از آنچه که به نظر می رسد اطلاعاتی بوده اند، اقدام کرده اند. این مرد به تخلفات کلاهبرداری رایانه ای بر اساس شرایط قانون تشدید مجازات و غیره در جرایم خاص اقتصادی متهم شد. دادستانی اکنون تصمیم خواهد گرفت که آیا این مرد را متهم کند یا نه، که پس از آن با اتهامات جنایی و محاکمه رسمی روبرو خواهد شد.

پلیس قبلاً اعلام کرده بود که جرایم مربوط به رمزارزها در کشور رو به افزایش است، جایی که داده های منتشر شده در روزهای اخیر نشان می دهد که تقریباً ۹۰۰۰ نفر در سراسر کشور در سال گذشته گزارش داده اند که قربانی کلاهبرداران ارز دیجیتال، کلاهبرداران و سارقان شده اند. افسران گفتند در سال ۲۰۱۸، این تعداد فقط ۳۸۸ بود.

منبع:cryptonews
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *