ارزدیجیتال هدرا (Hedera) چیست؟ | بررسی قیمت و آینده ارز HBAR

۱۱ فروردین ۱۴۰۲
هدرا هش گراف HBAR

هدرا هش گراف HBAR ارز اصلی شبکه هدرا است. Hedera یک شبکه رمزنگاری عمومی ‌و نهاد حاکم برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) است که از نوع منحصر به فردی از دفتر کل توزیع‌شده (DLT) به نام هش ‌گراف استفاده می‌کند.

هش گراف الگوریتمی ‌است که مزایای بلاک چین (تمرکززدایی، توزیع و امنیت از طریق هش) را با سرعت بالای انجام تراکنش‌ها فراهم می‌کند. در حالی که شبکه بیت کوین دارای حدود پنج تراکنش در ثانیه (TPS) و اتریوم ۱۵ TPS است، شبکه Hedera می‌تواند تا ۱۰۰۰۰ TPS را مدیریت کند. بنابراین، این شبکه می‌تواند بلاک چین‌های نسل اول را از نظر مقیاس‌پذیری و سرعت شکست دهد. با ما همراه باشید تا در مورد فناوری هش گراف و کاربردهای بالقوه آن در کریپتو با شما صحبت کنیم.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال Hedera (Hedera)
نام اختصاری HBAR
قیمت Hedera ۰.۰۸۳۶ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۴۰
حجم معاملات روزانه ۱۱۰,۵۲۲,۳۶۰ دلار
عرضه ی کل ۵۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار
مقدار در گردش ۳۵,۷۳۳,۴۴۸,۲۱۱ دلار
وب سایت رسمی https://www.hedera.com/
وایت پیپر https://www.hedera.com/papers

هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph) چیست؟

HBAR ارز اصلی شبکه Hedera است. Hedera یک شبکه DLT است که با بلاک چین بیت کوین و اتریوم تفاوت دارد اما اهداف یکسانی را دنبال می‌کند. این شبکه مبتنی بر مکانیسم‌های امنیتی و اعتبارسنجی است که کارآمدتر از آنهایی است که در شبکه‌های بلاک چین اعمال می‌شود.

هدرا به جای بلاک چین، DLT را روی هش گراف پیاده‌سازی می‌کند. فناوری هش گراف جایگزینی عملی برای بلاک چین به منظور استفاده از سیستم دفتر کل باز ارائه می‌دهد. این فناوری در مقایسه با بلاک چین مزایای متعددی دارد. به عنوان مثال، چیزی به عنوان استخراج نداریم، به این معنی که تأثیر محیطی استفاده از آن به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. همچنین دارای کارمزد تراکنش ثابت کمتری معادل ۰.۰۰۰۱ دلار در هر تراکنش است و کارمزدها با قیمت هدرا هش گراف HBAR در نوسان نیست. علاوه بر این، شبکه‌های مبتنی بر هش ‌گراف می‌توانند یک DLT را با همان امتیازات امنیتی و ناشناس بودن دفترکل‌های مبتنی بر بلاک چین، با مزایای اضافی مانند بهبود عملکرد و ظرفیت پردازش بالاتر، پیاده‌سازی کنند.

در حال حاضر، شبکه Hedera تنها پیاده‌سازی DLT بر اساس الگوریتم هش ‌گراف است و HBAR تنها ارزدیجیتال مبتنی بر هش ‌گراف به شمار می‌رود. Hedera علیرغم اینکه پروژه پیشگام در این زمینه است، دستورالعمل‌های دقیق و تصاویر کد منبعی را برای فراخوانی‌های رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) ارائه می‌دهد که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد پروژه‌های رمزنگاری خود را در شبکه Hedera بسازند.

هدرا به دلیل پتانسیلی که برای ارائه مزایای دفتر کل مبتنی بر بلاک چین دارد، توجه شرکت‌های فناوری و سرمایه‌گذاران بزرگ را به خود جلب می‌کند. این در حالی است که از مشکلات فنی که مانع از افزایش حجم تراکنش‌ها می‌شود نیز جلوگیری می‌کند. هدرا قبلاً با برخی از شرکت‌های پیشرو جهان مانند بوئینگ، گوگل و IBM که اعضای شورای حاکمیتی هدرا هستند، همکاری کرده است.

ارزدیجیتال هدرا (Hedera) چیست؟

توکن هدرا هشگراف HBAR چیست؟

رتبه فعلی ارز هدرا – عکس از سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap)

از آنجایی که صدور توکن‌های HBAR مستلزم اجرای الگوریتم اجماع پیچیده نیست، شبکه هدرا تمام ۵۰ میلیارد توکن را قبل از راه‌اندازی Mainnet خود در سال ۲۰۱۸ استخراج کرد و آنها را تخصیص داد.

ارزش هدرا هش گراف HBAR، با توجه به چندین مورد استفاده مختلف تعیین می‌شود. اول اینکه به عنوان توکن کاربردی Hedera عمل می‌کند. اگر در تأیید تراکنش‌های شبکه به عنوان یک اپراتور گره اثبات سهام (PoS) شرکت کنید، برای استفاده از توکن‌های HBAR انگیزه دارید. علاوه بر این، اعتبارسنجی‌ها با توکن‌های HBAR برای ایمن‌سازی شبکه Hedera پاداش می‌گیرند.

HBAR همچنین توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است که معتقدند ارزش آن با تبدیل شدن شبکه Hedera به جریان اصلی افزایش خواهد یافت. این شبکه همچنین موقعیت خوبی برای جذب دوستداران محیط زیست و سرمایه‌گذاران با استفاده از PoS به جای مکانیسم اثبات کار (PoW) انرژی‌بر را دارد.

ارزدیجیتال هدرا (Hedera) چگونه کار می‌کند؟

Hedera Hashgraph بر اساس ایده‌ای که از تئوری گراف گرفته شده است کار می‌کند. ایده‌ای که به عنوان نمودارهای جهت‌دار غیرچرخه‌ای شناخته می‌شود. این نمودارها، شکل‌گیری ساختارهای داده و جریان‌هایی را که وضعیت‌های قبلی را دنبال نمی‌کنند، تسهیل می‌کنند. نمودارهای غیرچرخه‌ای تضمین می‌کنند که تراکنش‌ها پس از تأیید در شبکه قابل تغییر نیستند.

Hedera این نمودارها را در گره‌های خود (اعتبارکننده‌های شبکه) به کار می‌گیرد تا مکانیزم اجماع ناهمزمان با تحمل خطا (ABFT) را پیاده‌سازی کند. این مکانیسم جایگزینی برای روش‌های اجماع رمزنگاری آهسته و با منابع فشرده است که توسط دفتر کل مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌شود. هدرا هش گراف HBAR به شدت معتقد است که مکانیسم ABFT نسبت به روش‌های اعتبارسنجی استاندارد، مؤثرتر، منطقی‌تر و ایمن‌تر است، زیرا تراکنش‌ها از نظر انرژی کارآمد و مقرون به صرفه می‌شوند.

از آنجایی که شبکه هدرا کاملاً با قراردادهای هوشمند سازگار است، به طور بالقوه می‌تواند میزبان dApps باشد. این ویژگی به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند برنامه‌هایی بسازند که از انتقال دارایی بدون نیاز به وجود اشخاص ثالث مانند بانک‌ها و کارگزاران پشتیبانی می‌کنند. حذف واسطه‌ها از معادله، dApps را مقرون به صرفه‌تر، سریع‌تر و ایمن‌تر از برنامه‌های معمولی می‌کند. Hedera از طریق اجماع و حکمرانی Hashgraph کار می‌کند. اجماع و حاکمیت Hedera آن را بسیار مقیاس‌پذیر و مناسب برای تبدیل شدن به اولین شبکه هش DLT برای دستیابی به پذیرش انبوه می‌کند.

بنیانگذاران هدرا هش گراف چه کسانی هستند؟

Hedera Hashgraph توسط دکتر Leemon Baird و Mance Harmon راه‌اندازی شده است. دکتر لیمون بیرد به عنوان سرمایه‌گذار الگوریتم اجماع توزیع شده هش ‌گراف شناخته می‌شود و در حال حاضر به ‌عنوان دانشمند ارشد هدرا هش گراف HBAR در حال فعالیت است.

قبل از تأسیس هدرا هش گراف، بیرد بیش از یک دهه تجربه در زمینه‌های مختلف علوم رایانه و نقش‌های امنیتی داشت و قبلاً به عنوان دانشمند ارشد تحقیقاتی در مرکز آکادمی ‌توسط تحقیقات فضای مجازی کار می‌کرد. او همچنین در Swirlds Inc.، پلتفرمی ‌برای ساخت DApps به عنوان یکی از بنیانگذاران و CTO شناخته می‌شود.

از سوی دیگر، منس ‌هارمون، مدیرعامل هدرا و یک مدیر اجرایی فناوری و کارآفرین باتجربه است.‌ هارمون حدود دو دهه تجربه در نقش‌های اجرایی در شرکت‌های برجسته دارد که بسیاری از آنها در صنعت امنیت فناوری اطلاعات هستند. مانند دکتر لیمون بیرد، منس ‌هارمون نیز جایگاه دوم را در شرکت Swirlds به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل آن دارد. علاوه بر این بنیان‌گذاران، تیم رهبری هدرا همچنین شامل بیش از دوازده نفر است که بسیاری از آنها قبلا شغل‌های مهمی داشته‌اند.

ویژگی‌های منحصربه فرد هدرا هش گراف کدامند؟

هدرا هش گراف چندین سرویس اصلی را ارائه می‌دهد. این سرویس‌ها شامل موارد زیر است:

 • یک سرویس توکن که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی توکن‌های قابل تعویض و غیرقابل تعویض (NFT) را تنها با چند خط کد در Hedera پیکربندی کرده و برش دهند.
 • یک سرویس اجماع که به عنوان یک لایه اعتماد برای هر برنامه یا شبکه‌ای عمل می‌کند. این سرویس به گزارش رویدادهای ایمن و قابل تأیید نیاز دارد.
 • ابزارهای قرارداد هوشمند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌های غیرمتمرکز قدرتمند و کارآمد بسازند.
 • خدمات ذخیره‌سازی غیرمتمرکز فایل با ویژگی‌هایی شامل اثبات حذف، تغییرپذیری کنترل شده و انقضای فایل مبتنی بر زمان

ارزدیجیتال هدرا (Hedera) را از کدام صرافی‌ها بخریم؟

صرافی‌های پشتیبان‌کننده هدرا هش گراف HBAR

صرافی های ارز هدرا – عکس از سایت کوین مارکت کپ

برخی از محبوب‌ترین جفت‌های معاملاتی HBAR عبارتند از HBAR/USDT، HBAR/BTC و HBAR/ETH که در این صرافی‌ها می‌توان آنها را معامله کرد. همچنین چندین گزینه معاملاتی ارز فیات برای این ارزدیجیتال وجود دارد که از جمله آن می‌توان به HBAR/USD، HBAR/KRW و HBAR/INR اشاره کرد.

بهترین کیف پول‌های ارزدیجیتال هدرا (Hedera) کدامند؟

بهترین کیف پول‌های ارزدیجیتال هدرا (Hedera) کدامند؟

کیف پول های ارز هدرا – عکس از سایت کوین مارکت کپ

آینده ارزدیجیتال هدرا (Hedera) چگونه است؟

آینده هدرا هشگراف چه می‌شود؟

روند قیمتی ارز هدرا – عکس از سایت کوین مارکت کپ

Hedera یک شبکه عمومی ‌هیجان‌انگیز است که نوید حل محدودیت‌های بلاک چین‌های عمومی‌ و دفتر کل توزیع شده را می‌دهد. در حال حاضر ده‌ها شرکت و پروتکل وجود دارد که از Hedera استفاده می‌کنند، که بیش از ۱.۴ میلیون تراکنش در روز در شبکه دارند. این موضوع موجب می‌شود هدرا حتی از بلاک چین اتریوم هم پیشی بگیرد. این برنامه‌ها در بخش‌های مختلف صنعت، از جمله مدیریت زنجیره تامین، مراقبت‌های بهداشتی، پرداخت‌ها و موارد دیگر، گسترده می‌شوند.

همانطور که هدرا هش گراف HBAR مسیر خود را به سمت غیرمتمرکز کردن کامل شبکه خود طی می‌کند، شبکه اصلی بدون مجوز می‌شود و هر کسی در نهایت گره‌ها را اجرا خواهد کرد. تمام اینها می‌تواند نویدبخش آینده روشن این شبکه و ارزدیجیتال آن باشد.

منابع:

https://www.coingecko.com/learn/what-is-hedera-hashgraph-hbar

https://coinmarketcap.com/currencies/hedera/

https://www.exodus.com/news/what-is-hedera-hashgraph-hbar/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارزدیجیتال هدرا (Hedera) چیست؟ | بررسی قیمت و آینده ارز HBAR» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

‫2 نظر

 • ممنون ازپلیس فتابابت اطلاع رسانی ولی کمی دیرنیست هم کلاه گزاشتن هم برداشتن

 • با سلام و خداقوت حضور شما دوستان عزیز میهن سیگنال

  از تحلیل های خوب تان تشکر می کنیم و حتی روزهای تعطیل هم لطف کردین
  فقط خواهشا در مورد کلمات و اصطلاحات تخصصی(متل مومنتوم – پرایس اکشن – الگوی … ) به صورت پاورقی در حد یک خط اگه توضیح داده بشه خیلی خوبه
  پیشنهاد اصلی بنده درخواست سیگنال می باشد حتی به صورت حق الزحمه که حق شما هستش و تقدیم می کنیم مثلا در هر روز ۱ یا ۲ و ۳ تا رمز ارز را معرفی کنید کفایت می کنه
  در مورد واچ لیست ها هم فعلا" که ماهانه هست و به نظر دیر هستش
  باز هم ممنون و قدر دان زحمات شما هستیم . سلامت و موفق باشید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *