معرفی بازی Plant vs Undead | نحوه کسب درآمد از بازی PVU

۲۷ مرداد ۱۴۰۱
چگونه بازی pvu یا Plant vs Undead  را انجام دهیم؟

این مطلب راهنمای گام به گام یکی از محبوب ‎ترین بازی‎ های بلاک چین رایگان دنیا یعنی بازی pvu یا Plant vs Undead به معنی گیاهان در برابر مردگان است. این بازی جایی است که شما برای محافظت از این کره خاکی با مرده ‎ها مبارزه می‎کنید. ما در ادامه، شما را با این بازی و راهنمای گام به گام انجام آن آشنا می‎کنیم تا بتوانید راحت­ تر و با آگاهی بیشتر از بازی کردن لذت ببرید.

بازی Plant vs Undead چیست و چگونه بازی کنیم؟

در صورتی که یک بازیکن حرفه ‎ای هستید ممکن است شباهت ‎هایی بین دو بازی Plant vs Undead و Plants vs Zombies مشاهده کنید. این بازی مبتنی بر NFT روایتی دیگر از Plants vs Zombies (گیاهان در برابر زامبی ها) است که به عنوان یک بازی محبوب و اعتیادآور شناخته می‎شود. اگر بازی Plants vs Zombies را انجام داده باشید، انجام بازی Plant vs Undead هم برایتان آسان خواهد بود. در کل می‎توان گفت این دو بازی بسیار مشابه هستند و مفهوم یکسانی را دنبال می‎کنند.

توکن ‎های غیر قابل تعویض (NFT) باعث ایجاد انقلابی در صنعت بازی‎ های ویدئویی شده ‎اند. توانمندسازی بازیکنان به همراه کنترل داشتن آنها بر دارایی‎ های موجود در بازی با پیشرفت چشمگیری همراه بوده است. در نتیجه، صنعت بلاک چین باعث خلق بازی‎ های زیادی در حوزه کسب درآمد شده که کاربران آن بدین طریق توانسته ‎اند به فرصت کسب درآمد واقعی با بازی کردن دست یابند. Plant Vs Undead بازی ‎ای در صنعت GameFi است که کلیه دارایی‎ های موجود در بازی آن قابل معامله یا فروش در بازارهای بومی خودش هستند.

Plant vs Undead یک بازی ارزشمند برای کسب درآمد

بازی Plant vs Undead

این بازی به مسئله بذرها و گیاهان مرتبط است که با کمک توکن‎ های بومی pvu می‎توان آن ها را از بازارهای فروش موجود در بازی خریداری کرد. در ابتدای بازی هم به هیچ هزینه اولیه‎ ای نیاز نیست و می‎توان بازی را به صورت رایگان و با هدف کسب درآمد آغاز کرد.

در بازی Plant vs Undead، بازیکنان ارتشی از گیاهان با هدف از بین بردن هیولاهای مرده می‎سازند. بازیکنان می‎توانند گیاهان خود را در هر قسمتی از باغ خود با هدف حمله به هیولاهای مرده و ارواح قرار دهند. گاهی برخی از بازیکنان می‎توانند به دنیای دیگر هم سفر کنند، اما این قابلیت محدود است. در این راهنما، به بررسی بازی Plant vs Undead پرداخته و اطلاعاتی در مورد اهمیت نحوه کاشت انواع مختلف گیاهان، نحوه آبیاری باغچه و مزرعه یا پاداش هایی که می‎توان در حین بازی کسب کرد، ارائه می‌دهیم. اما قبل از پرداختن به بازی pvu به مسئله کسب درآمد از دنیای بازی‎ ها خواهیم پرداخت.

توکن PVU

بازی Plant vs Undead در فیلیپین بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از آنجا که بازی پاداش هایی را ارائه میدهد که نه تنها میتواند در بازار داخلی آن استفاده شود، بلکه میتواند در صرافی های متعدد FIAT یا سایر ارزهای دیجیتال نیز معامله شود. در فیلیپین شما میتوانید به راحتی این بازی را با پول رایج کشور مبادله کنید.

توکن PVU در برابر پزوی فیلیپین

تبدیل توکن PVU به PHP (پول رایج فیلیپین)

نحوه انجام بازی pvu یا plant vs undead

در نسخه فعلی Plant vs Undead، بازیکنان می‎توانند با حالت کشاورزی بازی را شروع کنند. در ابتدا، بازی به آبیاری بذر، آبیاری مزرعه و جمع آوری منابع انرژی نور یا LE می‎پردازد. در بازی pvu   انرژی آفتاب (LE) را می‎توان به توکن بومی pvu تبدیل نمود و از طریق صرافی‎ های غیرمتمرکز مختلف (DEX) آنها را معامله کرد. LE با برداشت بذر یا انجام جستجوی روزانه که شامل آبیاری گیاهان توسط دیگر بازیکنان می‎شود، به دست می‎آید. مکانیسم مزرعه در این بازی به تنهایی نیز یک تجربه جذاب است که در ادامه بیشتر به آن می‎پردازیم.

آغاز سفر کشاورزی

قبل از اینکه سفر کشاورزی خود در Plant vs Undead آغاز کنید، باید چندین مرحله را تکمیل کنید. در ادامه به این مراحل خواهیم پرداخت.

مرحله اول: پنج توکن pvu را به دست آورید!

هدف اول بازیکنان Plant vs Undead به دست آوردن پنج توکن pvu است. با استفاده از PancakeSwap می‎توان این مرحله را تکمیل کرد.

مرحله اول: پنج توکن pvu را به دست آورید!

صرافی پنکیک سواپ

برای اینکه بتوانید یک باغبان متعادل در Plant Vs. Undead شوید به پنج توکن pvu یا بیش از آن نیاز دارد. این توکن ها را باید با استفاده از ارزهای دیجیتال واقعی دیگر خریداری کرد و این تبادل را می توان به سادگی از طریق کیف پول متامسک انجام داد.

مرحله دوم: افزودن بعضی از توکن ‎های BNB

در این مرحله، کاربران به کمی BNB یا بایننس کوین در کیف پول خود نیاز دارند. از BNB برای پرداخت هزینه گس در حین انجام بازی استفاده می‎شود، زیرا Plant vs Undead روی زنجیره هوشمند بایننس فعالیت می‌کند. اگرچه هزینه‎ ها کم است، اما نیاز است مقداری BNB در کیف پول خود داشته باشید.

مرحله سوم: Plant vs Undead Login

پس از تأمین بودجه Plant vs Undead  از طریق بازار به Farm section بروید. در این بخش، از شما خواسته می‎شود کیف پول متامسک خود را با انجام چند کلیک ماوس به بازی متصل کنید. اگر در این حین خطایی رخ داد، نیازی به نگرانی نیست زیرا بازی pvu  در مرحله آزمایش بتا قرار دارد. یکی از ویژگی‎ های این قسمت وجود سیستم برنامه ریزی دسته ای است که این باعث می‌شود به هر بازیکن دسته ای اختصاص پیدا می‎کنند. در ضمن، می‎توان هر دسته را در ساعات خاصی بازی کرد.

مرحله سوم: Plant vs Undead Login

اگرچه، ممکن است تایمری را مشاهده کنید، اما بد نیست بدانید احتمال اینکه این زمان با منطقه زمانی یا ترجیحات شما مطابقت نداشته باشد، وجود دارد. در حالی که توسعه دهندگان هنوز هم بر پیشرفت بخش های مختلف بازی کار می‎کنند، اما باز هم این مسئله یک نقطه ضعف برای این بازی است. هنگامی که وارد بازی شوید، سرگرمی واقعی از آن زمان آغاز می‎شود!

مرحله چهارم: از بازی pvu تا انرژی آفتاب

تعداد پنج pvu یا بیش از آن را که قبلاً به دست آورده ‎اید باید به Light Energy یا انرژی آفتاب (LE) تبدیل کنید. برای خرید کلیه ابزارها و دانه ‎های موردنیاز مزرعه به LE و نه pvu نیازمند هستید. شما یک دکمه مبادله آبی یا blue swap در بخش راست بالای صفحه مشاهده می‎کنید. روی دکمه کلیک کرده و pvu را به LE تبدیل کنید.

مرحله چهارم: از بازی pvu تا انرژی آفتاب

از PVU تا انرژی نور

مرحله  پنجم: خرید زمین ‎های رایگان

کلیه بازیکنان Plant vs Undead طرح‎ ها و زمین رایگان دریافت می‎کنند. یک درخت مادر و پنج جایگاه گیاه در بازی وجود دارد. هدف، کاشت گل آفتابگردان است. با استفاده از تب Land در Farm section می‎توان این زمین را دریافت کرد.

مرحله  پنجم: خرید زمین ‎های رایگان

خرید زمین های رایگان

مرحله ششم: خرید برخی از ابزارها

برای شروع بازی و خرید ابزارهای کشاورزی، از قسمت Shop (دکمه صورتی در سمت چپ صفحه) استفاده کنید. در بازی pvu ، هر آفتابگردان نیاز به یک گلدان کوچک و یک مجموعه آب دارد که حداکثر ۱۰۰ بار می‎توان از آن برای آبیاری استفاده کرد. حتی ممکن است خرید مترسک برای پرورش LE به صورت روزانه ارزشمند باشد. کلیه وسایل و ابزارها مقادیر کمی LE نیاز دارند، بنابراین خریدهای خود را به دقت و با برنامه انجام دهید.

مرحله ششم: کسب بعضی از ابزارها

خرید ابزارهای بازی

در ضمن، فقط یک بار بر دکمه خرید کلیک کنید، حتی اگر به نظر برسد هیچ خریدی انجام نشده است. در هر حال باید در نظر داشته باشید ممکن است سرور با تأخیر جزئی روبه رو شده باشد. به همین علت، فقط یک بار بر روی هر دکمه کلیک کنید.

مرحله هفتم: تهیه بذر آفتابگردان

در قسمت Shop، یک تب Sunflower وجود دارد که از آن برای خرید بذر آفتابگردان می‎توان استفاده کرد.

مرحله هفتم: تهیه بذر آفتابگردان

خرید بذر آفتابگردان

با خرید نهال آفتابگردان به ارزش ۱۰۰ شما می‎توانید حدود ۲۵۰ LE  پس از سه روز به دست آورید. گیاه آفتابگردان مادر ۲۰۰ LE هزینه دارد اما پس از شش روز ۸۵۰ LE پاداش به دست می ‎آورد. در ضمن، قمار با Sun Box هم گزینه جذابی است. علت آن هم این است که می‎توان پاداش ‎های جذابی همچون زیر به این طریق کسب کرد:

 • ۳۰% شانس دریافت ۱۰۰ برابر آب و ۲۰ مترسک
 • ۳۰% شانس دریافت ۲ گلدان کوچک
 • ۳۰% شانس دریافت ۱ نهال آفتابگردان
 • ۹% شانس برای دریافت ۱ آفتابگردان مادر
 • ۱% شانس دریافت ۱ دانه

اما اینکه آیا این شانس ها ارزش قمار کردن را دارد یا نه تصمیم شخصی بازیکن است.

مرحله هشتم: آغاز کاشت و آبیاری آفتابگردان

پس از اینکه اقدام به خرید بذر و ابزارهای آبیاری در بازی pvu کردید، می‎توانید به سراغ کاشت گل آفتابگردان خود بروید. در ابتدا، به تب Land رفته و سپس یکی از طرح ‎های موجود را انتخاب نمایید. پس از آن به تب آفتابگردان رفته و گیاه مدنظرتان را انتخاب کنید. پس از آن، به تب farm بروید و گزینه add pot to start farming را پیدا کنید. سپس بر روی plant slot کلیک کرده و دکمه Use را فشار دهید. بازیکنان با استفاده از آیکون watering can می‎توانند دو بار در روز گیاه خود را آبیاری کنند.

مرحله هشتم: آغاز کاشت و آبیاری آفتابگردان

کاشت و آبیاری آفتابگردان

مرحله نهم: جستجو در مزارع دیگر

به عنوان بخشی از پروسه روزانه بازی می­توانید از گیاهان بازیکنان دیگر نگهداری کنید. چند روزی طول می‌کشد تا گیاه آفتابگردانتان به بلوغ کافی برسد و بتوان از آن LE برداشت کرد. آبیاری گیاه می‎تواند باعث رشد کردن یک نهال آفتابگردان شود اما احتمال وقوع این کار کم است:

 • اگر دفعات آبیاری بین ۰ تا ۱۹ باشد، ۱۰٪ شانس دریافت ۱ نهال آفتابگردان را دارید.
 • اگر تعداد دفعات آبیاری بین ۲۰ تا ۳۹ باشد، ۹% شانس دریافت ۱ آفتابگردان را خواهید داشت.
 • اگر تعداد دفعات آبیاری بین ۴۰ تا ۵۹ متغیر باشد، ۸% شانس دریافت ۱ آفتابگردان وجود دارد.
 • اگر تعداد دفعات آبیاری بین ۶۰ تا ۷۹ باشد، ۷٪ شانس دریافت ۱ نهال آفتابگردان وجود دارد.
 • اگر تعداد دفعات آبیاری بین ۸۰ تا ۹۹ باشد، %۶ شانس دریافت ۱ نهال آفتابگردان وجود دارد.
 • اگر دفعات آبیاری دریافتی گیاه ۱۰۰ یا بیشتر باشد، هرگز نهالی وجود نخواهد داشت.

برای آبیاری گیاهان بر روی Plant slot کلیک کرده و سپس دکمه Use موجود در کنار آیکون watering can  را  فشار دهید. در این زمان ممکن است کلاغ ‎هایی در صفحه ظاهر شوند که توسط مترسک فراری داده می شوند تا ۱۰٪ احتمال ایجاد نهال را در دو آفتابگردان داشته باشید. در ضمن، می‎توان گیاهان دیگر را ۱۵ بار در روز برای کسب پاداش ۵۰ LE آبیاری کرده و کلاغ‎ ها را حداکثر پنج بار در روز ترساند.

مرحله دهم: برداشت LE

پس از چند روز و بلوغ گل آفتابگردان می‎توانید LE برداشت کنید. به مزرعه خود رفته و آفتابگردان‎ ها را یک به یک برداشت کنید. همچنین، می‎توانید با کمک دکمه Harvest All در سمت راست، کل آفتابگردان ‎ها را به صورت یک جا برداشت کنید. پس از جمع آوری LE، می‎توانید قطعه زمین را حذف نمایید و با گیاه دیگری این پروسه را از اول انجام دهید.

نقد و بررسی بازی pvu

Plant vs Undead یک بازی محبوب و معتادکننده با حالت مزرعه ‎ای است. بازیکنان با هدف کسب توکن pvu و LE بازی را آغاز می‎کنند. همچنین، به دست آوردن زمین رایگان یک جنبه قدرتمند برای بازیکنان جدید است. حالت اصلی بازی هنوز در دسترس نیست اما گروه توسعه دهنده در حال کار روی آن و در دسترس قرار دادن آن هستند.

طرفداران Plants vs Zombies در بازی Plant vs Undead سریع عمل می‎کنند. به همین علت، وجود حالت ‎هایی مثل PvE و PvP باعث افزایش عنصر رقابت در بازی خواهد شد. بازیکنان بازی Plant vs Undead می‎توانند با استفاده از فناوری NFT راهی برای کسب درآمد در حین انجام بازی ‎های ویدئویی به دست آورند. در ضمن، افراد از هر گروه سنی می‎توانند بازی pvu را انجام داده و از آن کسب درآمد کنند.

ورود به سایت بازی Plant vs Undead

جمع بندی

امیدواریم این مقاله، شما را به صورت گام به گام با مراحل انجام بازی Plant vs Undead آشنا کرده باشد و شما بتوانید پس از مطالعه این مطلب با آگاهی بیشتری این بازی را انجام داده و ارزهای دیجیتالی همچون توکن‎ های pvu را بیشتر و سریعتر کسب کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «معرفی بازی Plant vs Undead | نحوه کسب درآمد از بازی PVU» با ما درمیان بگذارید.

منبع:coinmarketcap
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

یک نظر

 • سلام و درود
  چرا le رو نمیتونم ب pvu تبدیل کنم اصلا هیچ گزینه ای برام نمایش نمیده در این مورد

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *