معرفی فلوکی اینو، توکن پرحاشیه مارکت

۳۰ آذر ۱۴۰۲
معرفی فلوکی اینو، توکن پرحاشیه مارکت

پس از ظهور بیت‌کوین شاهد ظهور پروژه‌های مختلفی در مارکت کریپتو بوده‌ایم. میم‌کوین‌ها دسته‌ای از این پروژه‌ها هستند که در ابتدا با هدف سرگرمی و خنده ایجاد شدند و توانستند در مدت کمی به شهرت زیادی دست پیدا کنند. در میان این ارزها توکن‌های پر سر و صدایی بودند که توانستند سود قابل توجهی را برای افراد به ارمغان بیاورند. در این مقاله قصد داریم به یکی از این پروژه‌ها یعنی فلوکی اینو، توکن پرحاشیه مارکت بپردازیم.

ارز فلوکی اینو (FELOKI INO) چیست؟

فلوکی یک ارز دیجیتال است که ابتدا به عنوان یک میم کوین که بر گرفته از سگ ایلان ماسک بود، شروع به کار کرد. اما این شوخی نیز مانند دوج کوین جدی گرفته شد و با تبدیل شدن به یک پروژه وب ۳ تمام عیار، که شامل امور مالی غیرمتمرکز، NFT و متاورس است، طرفداران زیادی پیدا کرد.

توکن مرتبط با این پروژه FLOKI، یک توکن چند زنجیره‌ای است که بر روی هر دو بلاکچین اتریوم و بایننس اسمارت‌چین (BSC) عمل می‌کند و با ERC-20 و BEP-20 مطابقت دارد. دارندگان FLOKI این امکان را دارند که از هر یک از این زنجیره‌ها برای ذخیره‌سازی و تراکنش استفاده کنند.

شایان ذکر است که FLOKI دارای یک مالیات ۳ درصدی است که بر روی خرید و فروش ارز دیجیتال اعمال می‌شود، اما در انتقال بین دو بلاکچین اعمال نمی‌شود. این مالیات به خزانه Floki Inu تعلق می‌گیرد، که پروژه ادعا می‌کند برای توسعه بیشتر اکوسیستم و افزایش پذیرش فلوکی از آن استفاده می‌شود.

 

طبق وایت پیپر، تیم پس از جمع آوری وجوه کافی توسط خزانه داری، مالیات را کاهش خواهد داد. با این حال، هیچ هدف یا نشانه خاصی از زمان وقوع این اتفاق یا میزان کاهش آن وجود ندارد.

تاریخچه ارز فلوکی

تاریخچه ایجاد فلوکی اینو به ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱، زمانی که ایلان ماسک توییت کرد که توله سگی از نژاد شیبا اینو به فرزندی قبول می‌کند و نام آن را فلوکی خواهد گذاشت، باز می‌گردد.

پس از این توئیت توسعه دهنگان این پروژه به سرعت دست به کار شدند و این کوین را ساختند. سرانجام هنگامی که ایلان ماسک در ماه سپتامبر اعلام کرد که خانواده او پذیرش این سگ را قبول کردند، فلوکی اینو در بازار مورد خرید و فروش قرار گرفت.

این پروژه در ابتدا به عنوان یک میم‌کوین با تم سگ، بسیار شبیه به  Dogecoin شروع به فعالیت کرد و به عنوان Floki Inu شناخته شد. با این حال، پروژه از یک میم کوین فراتر رفت و تیم به Floki  تغییر نام داد.

فلوکی همچنین با کمپینی که توسط برادر ایلان ماسک، کیمبال ماسک تاسیس شده، همکاری کرده است. سازندگان این پروژه همچنین ادعا می‌کنند که به این فلوکی به عنوان یک جنبش و نه فقط یک میم‌کوین نگاه می‌کنند و این پروژه چشم‌انداز ساخت مدارس در کشورهای توسعه نیافته را دارد. فلوکی در چند ماه اول پیدایش خود رشد چشمگیری را تجربه کرد و توانست رشدی ۲۵۰۰۰۰ درصدی را رقم بزند.

ارز دیجیتال فلوکی اینو چطور ‌کار می‌کند؟

فلوکی اینو بر دو بستر اتریوم و بایننس اسمارت‌چین با استاندارهای ERC20 و BEP20 ایجاد شد. همانطور که اشاره شد در کلیه معاملات این ارز هزینه‌ای حدود ۳ درصد معامله تحت عنوان مالیات تراکنش کم می‌شود که این هزینه برای دو منظور در نظر گرفته شده است:

 • افزایش مشارکت کننده‌ها، استخدام توسعه دهندگان و به طور کلی توسعه اکوسیستم پروژه.
 • هزینه‌های مرتبط با مارکتینگ مانند تبلیغات، برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی، شرکت در رویدادها، لیست شدن در صرافی‌ها و …

یکی از اهداف فلوکی اینو این است که پس از فروش توکن‌های خود یک اکوسیستم مالی غیر متمرکز ایجاد کند. همچنین قصد راه‌اندازی و توسعه یک دانشگاه برای آموزش معاملات و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است. در وایت پیپر این میم‌کوین آمده است که این تلاش برای پر کردن شکاف آموزشی موجود در این حوزه است.

اگر شما نیز از طرفداران میم کوین‌ها هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید فلوکی اینو و این ارزهای پرنوسان سری به صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت، بزنید و به کمک ویژگی معاملات با کارمزد صفر در ایرانیکارت، با کمترین هزینه به معامله و سرمایه‌گذاری بپردازید.

پروژه ‌های اکوسیستم فلوکی اینو

پروژه ‌های اکوسیستم فلوکی اینو

به طور کلی اکوسیستم فلوکی اینو شامل ۴ بخش کلی است که در ادامه به طور مفصل هر یک از این بخش‌ها را بررسی می‌کنیم.

۱)    والهالا Valhalla

بازی والهالا که با نام  The Valhalla NFT Metaverseشناخته می‌شود، با هدف دستیابی به صنعت یک میلیون دلاری در متاورس ایجاد شد. این بازی از ساختار Play-To-Earn پیروی می‌کند و فلوکی توکن رسمی آن است. گیمرها می‌توانند از طریق جمع آوری این توکن در حین بازی به کسب سود از آن بپردازند.

۲)    فلوکی فای Floki Fi

فلوکی فای از واژه  Finance Floki گرفته شده است و در حیطه محصولات حوزه اقتصاد غیر متمرکز فعالیت دارد. اولین محصول کاربردی آن پروتکل FlokiFi Locker نام دارد که روشی امن و آسان برای قفل دارایی‌های دیجیتال است.

۳)    فلوکی پلیس Floki place

اگر چه در حال حاضر فلوکی شاپ تنها فروشگاه رسمی این ارز است و در آن مبادله لباس انجام می‌شود اما پروژه فلوکی اینو قصد دارد با ایجاد بستری به نام فلوکی پلیس امکان معامله NFTها و محصولات مختلف را فراهم می‌کند. ارز این مارکت پلیس توکن فلوکی است.

۴)    فلوکی یونیورستی Floki university

طبق تحقیقات انجام شده سرعت رشد صنعت کریپتوکارنسی در چند سال اخیر از سرعت رشد اینترنت هم بیشتر بوده است. اما با این وجود تنها ۶ درصد از مردم جهان با نحوه سرمایه گذاری در بازار رمزارزها آشنایی دارند. فلوکی اینو، توکن پرحاشیه مارکت از همان ابتدا به فکر این خلا بود و قصد دارد با راه اندازی یک دانشگاه مجازی و تبدیل شدن به یک پلتفرم برتر در این زمینه، زمینه ساز آشنایی افراد مختلف با Floki inu شود.

کیف‌پول‌ میم کوین فلوکی اینو

میم‌ کوین فلوکی اینو از ابتدا بر دو بستر اتریوم و بایننس اسمارت چین ایجاد شد. بنابراین تمامی کیف پول‌هایی که از این دو شبکه پشتیبانی می‌کنند انتخاب مناسبی برای هلد این ارز خواهند بود. کیف پول‌های مطرحی که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند عبارتند از:

 • متامسک
 • تراست ولت
 • اکسودس
 • مای اتر ولت

مزایا و معایب ارز دیجیتال فلوکی اینو چیست

همه کوین‌ها و توکن‌های موجود در بازار معایب و مزایای خاص خود را دارند و هیچ پروژه‌ای بدون عیب و نقص نیست. در ادامه نگاهی به معایب و مزایای این کوین خواهیم داشت.

مزایای ارز دیجیتال فلوکی اینو عبارت است از:

 • فلوکی اینو یک اکوسیستم چند زنجیره‌ای است که به کاربران خود اجازه می‌دهد تا به راحتی بین دو زنجیره بدون هیچ کارمزدی نقل و انتقالات خود را انجام دهند.
 • وجود محصولات این پروژه نشان می‌دهد که این توکن در آینده ارزش آفرینی خواهد داشت.
 • فلوکی اینو با چند پروژه مطرح رمزارزها همکاری داشته است.
 • این پروژه ادعا دارد که حامی خیریه‌ها خواهد بود و قصد دارد در مناطق محروم مدرسه ایجاد کند.

معایب فلوکی اینو نیز به شرح زیر است:

 • فلوکی یک میم‌کوین است و می‌تواند همچنان تحت تاثیر افرادی مانند ایلان ماسک تغییر قیمت دهد.
 • عرضه در گردش Floki بسیار زیاد است و این موضوع باعث می‌شود قیمت این ارز پایین بماند.
 • خرید و فروش این رمز ارز ۳ درصد مالیات اجباری دارد.
 • توکن این پروژه کاربرد کمی دارد و هنوز در پلتفرم‌های حوزه دیفای مورد استفاده قرار نگرفته است.
 • تیم توسعه دهنده آن مشخص نیست و معلوم نیست اگر مشکلی برای فلوکی پیش بیاید چه کسی پاسخگو خواهد بود.

ارتباط ارز فلوکی با ایلان ماسک

ارتباط ارز فلوکی با ایلان ماسک

همانطور که در بخش تاریخچه اشاره کردیم ایلان ماسک تاثیر بسیار زیادی در ایجاد و رشد ۲۵۰۰۰۰ درصدی فلوکی اینو داشت. می‌توان گفت دلیل ساخت این رمز ارز توئیتی بود که ایلان ماسک در سال ۲۰۲۱ در توئیتر منتشر کرد. از طرفی طبق گفته‌ها برادر ایلان ماسک پشت این پروژه قرار دارد.

پیش بینی ارز دیجیتال فلوکی اینو

همانطور که می‌دانید در حوزه رمز ارزها شت‌کوین‌ها و میم کوین‌ها پروژه‌های قدرتمندی نیستند و صرفا از طریق مارکتینگ قوی یا معرفی افرادی تاثیر گذاری مانند ایلان ماسک رشد کرده‌اند. بنابراین این پروژه‌ها ریسک بالایی برای سرمایه گذاری دارند. از طرفی در بازار مالی هیچ قطعیتی وجود ندارد و نمی‌توان با اطمینان در مورد آینده یک پروژه صحبت کرد.

سخن پایانی

فلوکی اینو، توکن پرحاشیه مارکت است که به دلیل رشد چشمگیر در یک بازه زمانی کوتاه بر سر زبان‌ها افتاده است. در این مقاله سعی کردیم نگاهی به این میم کوین پر سر و صدا بیاندازیم. البته با وجود محصولات مختلفی که این پروژه در زمینه‌های متاورس و ان اف تی ارائه داد و سایر خدماتی مانند فلوکی یونیورسیتی، فلوکی پلیس و … می‌توان گفت جز میم کوین‌های عادی به حساب نمی‌آید. همچنین فلوکی در زمینه امور خیرانه نیز بسیار فعال است.

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *