خرید بدون کارمزد بیت کوین از ایرانیکارت

۳۰ آذر ۱۴۰۱
خرید بدون کارمزد بیت کوین از ایرانیکارت

حتما مدتیست که نام بیت کوین و سود سرمایه گذاران آن را شنیده‌اید اما هنوز نمی‌توانید تصمیم بگیرید که آیا شما هم بیت کوین بخرید یا نه. بلاکچین، فناوری به کار رفته در بیت کوین ممکن است در آینده به صورت کامل شیوه امور بانکداری و تجارت را تغییر دهد و اقتصاد حال حاضر را به یک اقتصاد مدرن، یکپارچه و دیجیتالی تبدیل کند. با این حال آیا خرید بیت کوین در حال حاضر می‌تواند بازدهی داشته باشد؟

تاثیر بیت کوین در بازار ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد. پس از بیت کوین ارزهای دیجیتال به تدریج راه اندازی می‌شدند اما بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال که پادشاه ارزها نیز لقب گرفته بود، کماکان تاثیر زیادی در بازار داشت. به صورتی که روند بیت کوین، قیمت سایر ارزهای دیجیتال را نیز تعیین می‌کرد. هر چند در حال حاضر این تاثیر کم شده اما هنوز وجود دارد.

برای درک بهتر به این موضوع دقت کنید که قیمت اکثر ارزهای دیجیتال با قیمت بیت کوین همبستگی دارد. به این معنا که وقتی بیت کوین افزایش قیمت داشته باشد، سایر ارزهای دیجیتال نیز افزایش می‌یابند و بالعکس. هرچند ارزهای دیجیتالی هم هستند که ممکن است خلاف روند بیت کوین حرکت کنند. با این حال نمی‌توان نقش بیت کوین در تعیین جهت کلی مارکت را نادیده گرفت.

Picture2

چرا باید بیت کوین بخریم؟

قطعا قبل از هر سرمایه‌گذاری از خود می‌پرسید که چرا باید این کار را انجام دهم؟ در این بخش دلایل خرید بیت کوین را توضیح می‌دهیم.

دلیل شماره ۱) بیت کوین خاصیت ضد تورمی دارد.

اگرچه بیت کوین‌های جدید استخراج می‌شوند، اما بیت کوین هرگز از سقف عرضه ۲۱ میلیون واحد خود عبور نخواهد کرد. این قانون برخلاف عملکرد کل دولت‌های جهان است که هر روز پول بیشتری چاپ می‌کنند با این استدلال که ما پول بیشتری چاپ می‌کنیم چون به بهبود وضعیت اقتصادی کمک می‌کند! اما همه ما می‌دانیم در واقع باعث تورم بیشتر می‌شوند. همین موضوع باعث کمیابی بیت کوین شده و ارزش آن را با گذشت زمان بیشتر می‌کند.

دلیل شماره ۲) بیت کوین امن است و خدمات غیر متمرکز را به شما هدیه می‌دهد.

اگر دوست دارید سرمایه‌گذاری‌هایتان توسط دولت‌ها، بانک‌ها یا شرکت‌ها بررسی نشود و اگر دوست دارید خودتان آن را کنترل کنید، باید بیت‌کوین بخرید. تا قبل از بلاکچین و ارزهای دیجیتال شما برای هر امور مالی مجبور به استفاده از بانک بودید. اما در حال حاضر بیت کوین شما را از همه این واسطه‌ها جدا می‌کند زیرا هم غیرمتمرکز است و هم بخاطر استفاده از بلاکچین امنیت بالایی دارد (در بلاکچین هیچکس نمی‌تواند تراکنش‌ها را تغییر داده یا حذف کند).

دلیل شماره ۳) بیت کوین بهتر از طلا است.

همه عاشق طلا هستند، اما آیا طلا بهترین سرمایه‌گذاری است که می‌توانید در دنیای دیجیتال امروز انجام دهید؟ یک شمش طلا حجم و وزن دارد، اما بیت کوین بی‌وزن است و می‌توان آن را خرید و فروش کرد بدون اینکه نیازی به حمل آن باشد.

در این دنیای دیجیتالی که روز به روز در حال گسترش است ما به یک ارزش الکترونیکی، مقاوم در برابر تقلب، قابل حمل و قابل دسترس برای همه نیاز داریم. همچنین طلا کمیاب است اما به کمیابی آن آنچنان اعتباری نیست. زیرا ما نمی‌دانیم عرضه نهایی طلا چقدر خواهد بود. برای مثال اگر یک معدن عظیم طلا جایی کشف شود، عرضه طلا افزایش یافته و ارزش آن کاهش می‌یابد. بیت کوین همه این مشکلات دیجیتال را حل می‌کند.

ارزش بازار طلا در حال حاضر ۱۱ تریلیون دلار است. اگر بیت کوین به هر طریقی به ارزش کل طلا (۱۱ تریلیون دلار) برسد، قیمت بیت کوین تقریباً ۶۰۰ هزار دلار خواهد شد. شاید این موضوع اشتیاق شما را برای سرمایه‌گذاری بیشتر کند اما به یاد داشته باشید که بیت کوین زمانی هم ۱ دلار ارزش داشت. بهتر است همگام با روند مارکت، اتفاقات حوزه ارزهای دیجیتال و مواردی مانند تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال بیت کوین پیشروی کنید تا بتوانید بهترین زمان خرید بیت کوین را پیدا کنید.

دلیل شماره ۴) بیت کوین غیر قابل ردیابی است.

همه کشورها به نوعی امور مالی مردم را ردیابی می‌کنند. حتی آمریکا که خود را سرزمین آزادی بیان می‌نامد، برای مواردی مانند جابجایی پول فرامرزی، خرید طلا و… به شدت نظارت می‌کند تا هیچکس نتواند از قوانین فرار کند. اما استفاده از بیت کوین را نمی‌توان محدود به مرزها و… کرد. شما می‌توانید در هر نقطه‌ای از دنیا به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. بنابراین اگر جایی زندگی می‌کنید که چنین نطارت‌های مالی سختی دارند چرا سرمایه خود را به نحوی ذخیره نکنید که کسی نتواند آن را از شما بگیرد؟

Picture3

عوامل تاثیرگذار در قیمت بیت کوین

عوامل مختلفی بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد که شامل عرضه و تقاضای بیت کوین، رقابت با سایر ارزهای دیجیتال و اخبار، هزینه تولید و مقررات است.

عرضه و تقاضا

عرضه و تقاضا بیش از هر عامل دیگری بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد. زمانی که عرضه بیت کوین یعنی تعداد فروشندگان کم باشد، قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد و بالعکس زمانی که تعداد فروشندگان بیت کوین زیاد بیاد شد، قیمت آن کاهش می‌یابد.

رقابت و اخبار

بیت کوین با رقابت آلتکوین‌هایی مانند اتریوم رو به رو است. هر گونه ارتقا توسط ارزهای دیجیتال موجود ممکن است قیمت بیت کوین را کاهش دهد. به دلیل تبلیغات رسانه ای، ممکن است بخواهید ارزهای دیجیتال با پتانسیل بهتر را بجای بیت کوین بخرید.

هزینه تولید

هزینه‌های تولید بیت کوین شامل هزینه‌های زیرساختی، هزینه‌های برق برای استخراج و سختی شبکه آن است. افزایش سختی شبکه می‌تواند سرعت تولید آن را تغییر دهد و در قیمت آن تأثیر بگذارد.

مقررات

مقررات ارزهای دیجیتال به طور مداوم در حال تغییر هستند، از کشورهایی مانند السالوادور که آن را به عنوان یک پول قانونی می‌پذیرند تا چین که تراکنش‌های ارز دیجیتال را به طور رسمی ممنوع می‌کند. نگرانی در مورد تصمیم کشورهای خاص علیه ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین را ممکن است تغییر دهد.

خرید بیت کوین بدون کارمزد در ایران

بعد از امنیت و پشتیبانی، وِیژگی تعیین کننده برای انتخاب صرافی، هزینه‌های تراکنش یا کارمزدها است. برای افراد تریدر که در روز ممکن است چندین پوزیشن یا موقعیت معاملاتی باز کنند، این هزینه‌ها و کارمزدها می‌تواند بسیار سرسام‌آور باشد.

در صرافی‌های خارجی و ایرانی، هنگام خرید و فروش رمز ارز، ملزم به پرداخت کارمزد هستید. با این حال ایرانیکارت با حذف کارمزدهای معاملاتی گامی مهم برای رفاه بیشتر کاربران، برداشته است. بنابراین شما می‌توانید آسوده خاطر باشید که هم هزینه اضافی بابت خدمات پرداخت نکرده‌اید و هم از یک صرافی امن رمز ارز خریداری کرده‌اید. چرا که در ایرانیکارت تیم ویژه‌ای شامل کارشناسان و متخصصین رمزارز وجود دارد که به صورت ۲۴ساعته آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات کاربران هستند.

سخن آخر

بیت کوین یک فناوری جدید است که افراد می‌توانند به جای اعتماد به یک موسسه یا سیستم پرداخت از آن برای تراکنش‌های مستقیم استفاده کنند. سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین ممکن است جذاب به نظر برسد زیرا فرصتی را برای سرمایه‌گذار فراهم می‌کند تا نرخ بازدهی بالایی کسب کند. از طرفی مهم است که خرید و فروش بیت کوین را از کدام صرافی ارز دیجیتال انجام می دهید. صرافی های ایرانی نیز همانند صرافی های خارجی نظیر binance.com و coinbase.com خدمات مختلفی مانند خرید بیت کوین با کارمزد صفر ارائه می دهند. یکی از این صرافی های ارز دیجیتال ایرانیکارت است که امکان خرید بیت کوین و دیگر آلت کوین ها را با کارمزد صفر برای ایرانیان فراهم آورده است.

7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

  • سلام من یه سالے هست که تو صرافے ایرانے بیت پین کار خرید و فروش ارز دیجیتال رو انجام میدم و به نظرم از بین صرافے هاے ایرانے از همه مناسب تره چون حدودا ۱۲۰ رمز ارز رو داخل این صرافے میشه خرید و فروش کرد و دوم اینکه تیم پشتیبانے قوے هم داره .حالا اگه خواستین خرید و فروش ارز دیجیتال انجام بدین من لینڪ صرافے رو پایین گذاشتم که با لمس این لینڪ شما به سایت صرافے بیت پین هدایت میشین و کار ثبت نام رو میتونید انجام بدید ،چون این لینکے که من گذاشتم حاوے کد رفرال یا همون کد دعوت هست صرافے بیت پین بابت هر معامله اے که انجام بدید ۱۵٪ به شما تخفیف میده و البته من هم ۱۵٪ تخفیف مے گیرم که در واقع یڪ نسبت برد – بردهست یعنے هم من سود میکنم و هم شما اون هم به طور مساوے

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *