آیا استخراج ارز دیجیتال صرفه اقتصادی دارد؟

۰۷ شهریور ۱۴۰۲
دیجیتال در مقایسه با ترید کردن

استخراج ارز دیجیتال یکی از روش‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن، ارز دیجیتال کسب کرده و در صرافی‌های آنلاین بفروشید. برای استخراج ارز دیجیتال نیاز به دانش و شناخت کافی از بازار ارزهای دیجیتال دارید؛ از طرف دیگر نیز باید از ابزارهایی استفاده کنید که بیشترین بازدهی را در زمینه استخراج ارز دیجیتال داشته باشند. با وجود چنین مواردی، باز هم نمی‌توانید سود به دست آمده از این کار را تضمین کنید.

در این زمینه، پرسشی که ممکن است ذهن کاربران را درگیر کرده باشد این است که آیا استخراج ارز دیجیتال صرفه اقتصادی دارد یا نه؟ در این مطلب از میهن سیگنال تلاش کردیم تا پاسخ این پرسش را بررسی کنیم. برای این منظور، باید با استخراج ارز دیجیتال و روش‌هایی که برای انجام آن وجود دارد مسلط باشید. همچنین، سودآوری ارزهای دیجیتال از طریق استخراج و مقایسه آن با ترید کردن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. در نهایت نیز شما را با یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی آشنا می‌کنیم تا ارزهای استخراج شده را در آن ترید کرده و یا از دیگر امکانات آن استفاده کنید. معمولا بسیاری از کاربران پس از ترید اقدام به فروش ارز خود مانند تتر می‌کنند و بسیاری دیگر با خرید USDT سرمایه خود را حفظ می‌کنند.

استخراج ارزهای دیجیتال و روش‌های آن

در خرید و فروش و نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال، فرایند‌های پیچیده‌ای وجود دارد که باید با محاسبات دقیق ریاضی حل شوند. این روش امنیت بلاک چین را حفظ کرده و کاربران با امنیت بیشتری از ارزهای دیجیتال استفاده خواهند کرد؛ اما سوال مهمی که برای کاربران پیش خواهد آمد این است که این مسائل ریاضی پیچیده چگونه حل می‌شوند؟

این مسائل با استفاده از سیستم‌های کامپیوتری و ابزارهای کاربردی مانند گرافیک، پردازنده و یا دستگاه‌های مخصوص حل خواهند شد و به افرادی که با استفاده از این دستگاه‌ها به نقل و انتقالات ارز دیجیتال کمک ‌می‌کنند ماینر گفته می‌شود. ماینرها در ازای حل هر مسئله، تعدادی ارز دیجیتال مربوط به آن شبکه بلاکچین را دریافت خواهند کرد. به این کار ماینینگ گفته می‌شود و افرادی که ارزهای دیجیتال را از این راه استخراج می‌کنند، ماینر هستند.

استخراج ارز دیجیتال روش‌های مختلفی دارد که شما می‌توانید با توجه به شرایطی که برای شما مطلوب‌تر است انتخاب کنید که با چه روشی می‌خواهید ارز دیجیتال را استخراج کنید. در این زمینه ۳ روش اصلی وجود دارد که با دستگاه‌ها و ابزارهای گوناگونی اقدام به استخراج ارز دیجیتال می‌کنید.

روش اول، استفاده از کارت گرافیک یا GPU در کامپیوتر است. برای این کار می‌توانید از کارت‌های گرافیک مناسب استفاده کنید. روش دوم برای استخراج استفاده از CPU یا پردازنده مرکزی است. این روش ممکن است به اندازه استفاده از کارت گرافیک کارایی نداشته باشد. در انتها نیز استفاده از دستگاه‌های ایسیک (ASIC) برای استخراج روش نهایی پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید با ایجاد یک مزرعه استخراج که با استفاده از تعداد زیادی GPU و CPU یا دستگاه‌های ASIC متصل به هم ایجاد شده، اقدام به استخراج ارز دیجیتال کنید. این روش از بازدهی بالاتری نیز برخوردار است.

سودآوری در استخراج ارزهای دیجیتال

دیجیتال در مقایسه با ترید کردن

پیش از این که استخراج ارز دیجیتال را آغاز کنید، باید صرفه اقتصادی آن را نیز در نظر داشته باشید. با توجه به این که برای استخراج ارز دیجیتال باید هزینه‌های زیادی صرف کرده و ابزار و تجهیزات لازم برای آن را تهیه کنید، صرفه اقتصادی آن همواره یک چالش برای کاربران خواهد بود.

برای این که استخراج ارزهای دیجیتال صرفه اقتصادی داشته باشد، باید به چند عامل توجه داشته باشید که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

قیمت ارز دیجیتال در سودآوری ارزهای دیجیتال

قیمت ارز دیجیتال تاثیر زیادی در استخراج آن خواهد داشت. پیش از این که اقدام به استخراج ارز دیجیتال کنید، باید توجه داشته باشید که قیمت ارز مورد نظر در چه وضعیتی قرار دارد و همچنین تغییرات قیمت آن در آینده چگونه خواهد بود. بالا رفتن قیمت یک ارز دیجیتال، باعث می‌شود که استخراج آن نیز صرفه اقتصادی بالایی داشته باشد.

هزینه‌های استخراج ارز دیجیتال و صرفه اقتصادی آن

برای استخراج ارز دیجیتال باید حتما از تجهیزات و امکانات کافی استفاده کنید. برای این منظور، خرید سخت افزار، هزینه‌های برق، هزینه نگهداری تجهیزات و غیره از جمله مواردی هستند که در مورد هزینه‌های استخراج باید به آن توجه کنید. برای این که بتوانید ارزها را استخراج کنید، باید از سیستم‌های قدرتمند در این زمینه کمک بگیرید. هرچند برای استخراج برخی ارزهای دیجیتال نیازی به استفاده از تجهیزات گران قیمت نیست؛ به همین دلیل در این زمینه تحقیقات کافی را انجام دهید.

در این زمینه، برخی ارزهای دیجیتال هستند که برای استخراج آن‌ها باید از تجهیزات قدرتمندتر استفاده کنید؛ زیرا این ارزها از الگوریتم‌های بسیار پیچیده‌تری استفاده می‌کنند و برای حل این الگوریتم‌ها باید از سیستم‌ها و پردازنده‌های قدرتمند استفاده کنید.

تاثیرات بازار ارزهای دیجیتال بر سودآوری استخراج ارز

با توجه به این که بازار ارزهای دیجیتال دائما در حال تغییرات است و یک بازار پویا به شمار می‌رود، باید رشد بازار را در استخراج ارز دیجیتال در نظر بگیرید. زمانی که بازار با رشد بالایی در قیمت‌ها مواجه می‌شود، استخراج ارز دیجیتال گزینه به صرفه‌تری برای کسب سود خواهد بود.

تاثیر بازار رقابتی در صرفه اقتصادی استخراج ارز دیجیتال

در استخراج ارز دیجیتال باید بازار رقابتی را همواره در نظر داشته باشید. زمانی که افراد زیادی برای استخراج اقدام می‌کنند؛ به صورت طبیعی میزان استخراج برای افراد با تجهیزات کمتر کاهش پیدا خواهد کرد و این عامل باعث می‌شود سود حاصل از آن نیز کاهش پیدا کند. در این زمینه باید ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که بازار رقابتی کمتری در زمینه استخراج داشته باشد.

در مجموع، مشکلات استخراج ارز دیجیتال و کسب سود از طریق آن به عوامل زیادی از جمله تغییرات قیمتی ارز دیجیتال، هزینه خرید و نگهداری تجهیزات و نیز رشد بازار بستگی خواهد داشت. به این عوامل باید قوانین و مقررات کشورها را نیز اضافه کرد. در برخی کشورها برای این کار مالیات در نظر گرفته می‌شود که ممکن است برای ماینرها صرفه اقتصادی نداشته باشد. در کل، بهتر است پیش از اقدام به استخراج ارز دیجیتال، در مورد آن تحقیقات کافی داشته باشید.

استخراج ارز دیجیتال در مقایسه با ترید کردن

دیجیتال در مقایسه با ترید کردن

برای کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال، همواره دو روش وجود دارد که یکی از آن‌ها استخراج و دیگری ترید کردن رمز ارز است. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و شما باید با توجه به شرایط مختلف تصمیم بگیرید که کدام مورد برای شما صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

استخراج ارز دیجیتال ریسک بسیار کمتری دارد. از طرف دیگر، زمان کمتری برای سودآوری نیاز دارید. همچنین با استخراج ارز دیجیتال استرس شما نیر کمتر خواهد بود؛ زیرا تنها باید سیستم خود را فعال کرده و منتظر باشید تا خود به خود عملیات ماین انجام شود.

در مورد ترید نیاز به سرمایه زیاد برای خرید تجهیزات ندارید و می‌توانید با حداقل سرمایه نیز کار خود را آغاز کنید. همچنین، در ترید شما می‌توانید هر ارز دیجیتالی را می‌خواهید انتخاب کرده و با آن ترید کنید. در این مورد شما حق انتخاب بیشتری در مقایسه با استخراج دارید. یکی دیگر از مزایای ترید کردن به جای استخراج این است که اگر در کار خود حرفه‌ای باشید، می‌توانید سود بیشتری نیز به دست آورید.

در ایران، نوسانات قیمت دلار تاثیر زیادی در انتخاب کاربران بین ترید و استخراج ارز دیجیتال دارد. شما باید هم بازار جهانی ارز دیجیتال و هم قیمت لحظه‌ای دلار را در نظر داشته باشید تا به درستی سود خود را به دست آورید. از طرف دیگر، با توجه به این که قیمت تجهیزات استخراج ارز دیجیتال در ایران بسیار بالاست، ممکن است برای کاربران این کار به صرفه نباشد.

به علاوه، استفاده از صرافی‌های بین المللی در ترید یا استخراج از اهمیت زیادی برخوردار است. شما می‌توانید در این مورد از صرافی‌های داخلی نیز استفاده کنید. با توجه به این که صرافی‌های ایرانی امکاناتی مانند معاملات فیوچرز را در اختیار ندارند، می‌توانید ارزهای استخراج شده را در آن‌ها ذخیره کرده و یا خرید کنید و به صرافی‌های خارجی منتقل نمایید. همچنین، می‌توانید در همین صرافی‌ها نیز با خرید و فروش ارز سود خود را به دست آورید.

استخراج و ترید ارز دیجیتال در صرافی آنلاین ایرانی

سودآوری و صرفه اقتصادی ارز دیجیتال به عوامل بسیاری بستگی دارد. شما می‌توانید با تجهیزات مناسب و انتخاب یک ارز دیجیتال با رشد قیمت بالا، سود کافی به دست آورید. همچنین، ممکن است با وجود بازار رقابتی سود مورد نظر را کسب نکرده و برای شما صرفه اقتصادی نداشته باشد. برخی از کاربران، ترید را برای کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال انتخاب می‌کنند؛ اما مهم‌ترین مورد در این زمینه انتخاب یک صرافی معتبر است.

در ایران،‌ صرافی کیف پول من یکی از بهترین و موفق‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال است که امکانات و قابلیت‌های بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. شما می‌توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن این صرافی به بیش از ۱۰۰۰ ارز دیجیتال مختلف و متنوع دسترسی داشته باشید و از یک کیف پول امن نیز برخوردار شوید. کیف پول این صرافی، قابلیت‌های مختلفی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. شما می‌توانید با خرید ارز دیجیتال در کیف پول من (https://kifpool.me/)، بسیاری از پرداخت‌های آنلاین خود را نیز انجام دهید. برای ثبت نام و برخورداری از قابلیت‌های صرافی کیف پول من، به سایت یا اپلیکیشن این مجموعه مراجعه کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «آیا استخراج ارز دیجیتال صرفه اقتصادی دارد؟» با ما درمیان بگذارید.

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *