دادگاه دستور داد کراکن، اطلاعات کاربران را به IRS تحویل دهد

۱۲ تیر ۱۴۰۲
دادگاه دستور داد کراکن، اطلاعات کاربران را به IRS تحویل دهد

دادگاه به صرافی کراکن دستور داد تا برخی از اطلاعات کاربران خود را که بیش از ۲۰ هزار دلار معامله کرده اند به سازمان امور مالیاتی تحویل دهد.

دادگاه به این صرافی دستور داد که اطلاعات کاربران را به سرویس درآمد داخلی (IRS) تحویل دهد. این دستور بخشی از تلاش‌های IRS برای اطمینان از انطباق با مقررات مالیاتی و شناسایی افراد است. افرادی که ممکن است کسب درآمد از ارز دیجیتال خود را به طور دقیق گزارش نکرده باشند.

در همین حال، این پیشرفت مدت کوتاهی پس از توافق Kraken با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) صورت گرفت. اتهامات SEC علیه این صرافی بر سر اتهامات مربوط به نقض قوانین اوراق بهادار مربوط به خدمات سهامداری آن طرح شد.

حکم دادگاه و اهداف آن برای کراکن

حکم دادگاه، Kraken را موظف می کند تا اطلاعات کاربرانی که بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ تراکنش های بیش از ۲۰۰۰۰ دلار را در رمزارز انجام دادند، به IRS ارائه دهد.

اکنون، Kraken موظف به افشای نام‌ های کاربری، سوابق تراکنش، تاریخ تولد، شماره شناسایی مالیات دهندگان، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل و سایر اسناد است. این حکم دادگاه بر تلاش‌های مداوم مقامات نظارتی برای اطمینان از رعایت قانون مالیات در صنعت کریپتو تأکید می‌کند.

علاوه بر افشای اطلاعات کاربران، دادگاه به کراکن دستور داد تا آدرس های بلاک چین و هش تراکنش ها را به IRS منتشر کند. به گفته دادگاه، این عناصر نقش مهمی در قادر ساختن IRS برای ردیابی و تجزیه و تحلیل تراکنش‌های رمزارزها دارند.

شایان ذکر است که IRS از قبل داده های کاربران را از شرکت های ارز دیجیتال مانند Coinbase، Circle و SFOX به دست آورده است.

قاضی درخواست IRS برای کسب اطلاعات خاص را رد می کند

در طول رسیدگی، قاضی جوزف اسپرو به دقت درخواست‌های IRS برای دسترسی به اطلاعات کاربر از Kraken را ارزیابی کرد. در ارزیابی خود، قاضی بر اهمیت تعیین اینکه آیا احضار دولت برای دستیابی به هدف مورد نظر ضروری است یا خیر، تاکید کرد.

به طور خاص، قاضی اسپرو درخواست IRS برای ارسال اطلاعات استخدامی و منبع ثروت از کراکن را رد کرد. حکم قاضی اسپرو نمایانگر نیاز به ایجاد تعادل بین تحقیقات نظارتی و حقوق حریم خصوصی افراد و مشاغل مرتبط است.

برای اطمینان از اینکه درخواست‌ های دولت به‌طور مناسب هدف‌گذاری می‌شوند، بر مسئولیت دادگاه  تاکید می شود.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:کوین گیپ
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *