اسپیس ایکس پرتاب اولین ماهواره استارلینک با قابلیت جدید را به تاخیر انداخت

۲۵ آذر ۱۴۰۲
اسپیس ایکس پرتاب اولین ماهواره استارلینک با قابلیت جدید را به تاخیر انداخت

اسپیس ایکس در حال پرتاب یک فالکون ۹ از کالیفرنیا است که ۲۱ ماهواره را به مدار پایین زمین حمل می کند. شش ماهواره اول استارلینک سرویس direct-to-cell را ارائه می‌ دهد که نویدبخش دسترسی به شبکه جهانی تلفن همراه است. پرتاب ساعت ۹:۱۹ شب انجام می‌شود. PST. این قابلیت توسط ایلان ماسک در سال ۲۰۲۲ اعلام شد.

طبق اخبار میهن سیگنال، اسپیس ایکس قصد دارد تا ۶ ماه آینده حدود ۸۴۰ ماهواره با قابلیت direct-to-cell را با هدف ارائه خدمات تجاری در سال ۲۰۲۴ پرتاب کند. T-Mobile و سایر شرکت های بین المللی با SpaceX همکاری می کنند. در ابتدا، برنامه استفاده از ماهواره‌ های بزرگ‌تر متعلق به این سرویس بود، اما ماهواره‌ های کوچک‌تر ممکن بود به‌عنوان یک راه‌حل موقت به دلیل تاخیر در پرتاب استفاده شوند.

به نظر می رسد پرتاب اسپیس ایکس هیجان انگیز باشد! استفاده از تقویت کننده مرحله اول کاملاً جدید و فرود بر روی یک پهپاد نشان دهنده تعهد SpaceX به قابلیت استفاده مجدد و اقدامات صرفه جویی در هزینه است. استقرار ماهواره های direct-to-cel و Starlink V2 Minis نویدبخش گسترش قابلیت های ارتباطی و پوشش جهانی اینترنت است. استفاده SpaceX از فیرینگ های بار اثبات شده در پرواز، بر تعهد آنها به استفاده مجدد از سخت افزار تأکید می کند.

منبع:spaceflightnow
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *