توضیحات متامسک برای رفع نگرانی درباره IP آدرس ها

۱۵ آذر ۱۴۰۱
توضیحات متامسک برای رفع نگرانی های IP آدرس ها

نگرانی‌ ها در مورد جمع آوری آدرس‌ های IP کاربران هنگام دسترسی به سرویس بسیار زیاد است. در این میان Consensys، شرکت حامی متامسک، در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی خود توضیح داد. پیش از این، این شرکت سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به روز کرد. این بروزرسانی نشان داد متامسک آدرس های IP کاربران را از طریق Infura متعلق به همین شرکت، جمع آوری می کند. در جدیدترین حالت، Consensys بیانیه ای منتشر کرد. در این بیانیه گفت که به روز رسانی اخیر به منظور تغییر زیاد در شیوه های تجاری نیست. هدف آن تنها ارائه شفافیت بیشتر در شیوه های موجود بود.

نحوه عملکرد حافظه داده های Consensys

پس از گزارش‌ هایی مبنی بر ذخیره‌ سازی داده‌ های کاربران توسط این شرکت ارز دیجیتال، نگرانی‌هایی در مورد جنبه متمرکزسازی مطرح شد. اگرچه متامسک به استفاده از داده ها اعتراف کرد، اما این شرکت گفت که از آن سوء استفاده نمی کند. همچنین، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد تاکنون سوء استفاده از داده ها صورت گرفت. این شرکت در بیانیه خود گفت که اطلاعات کیف پول و آدرس IP را تنها در صورت درخواست های “write” جمع آوری می کند. داده ها به صورت موقت قبل از حذف نگهداری می شوند.

ما داده‌های کاربر مانند آدرس IP و آدرس کیف پول را بر اساس خط‌مشی حفظ داده ‌هایمان نگهداری و حذف می‌ کنیم.

Consensys گفت که در حال انجام برخی به ‌روزرسانی‌ ها برای متامسک است. در عین حال صفحه تنظیمات پیشرفته جدیدی را برای ورود کاربر به بازار ارائه می ‌کند.

صدای مخالف انحصار

اخیراً یکی از بنیانگذاران متامسک، حمایت خود را از تصمیم صرافی کوین بیس برای پایان دادن به پشتیبانی از نقل و انتقالات NFT ابراز کرد. کیف پول کوین بیس برای این تصمیم به هزینه گاز بالای ۳۰ درصدی اکوسیستم اپل iOS اشاره کرد. طبق اخبار میهن سیگنال، این بنیانگذار، راه‌اندازی یک سرویس جدید رله تراکنش ‌های پیش‌ پرداخت را پیشنهاد کرد. این فرایند به کاربران اپل کمک کند تا دیگر پرداخت هزینه انجام ندهند.

منبع:کوین گیپ
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • چگونه می توان بیت کوین را خریداری کرد؟

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *