سرقت NFT کاربران همزمان با ارتقای اوپن سی

۰۱ اسفند ۱۴۰۰
سرقت NFT همزمان با ارتقای اوپن سی

اوپن سی (OpenSea ) اعلام کرده در بازه یک هفته ای ارتقا به یک قرارداد هوشمند جدید را صورت خواهد داد. با این حال، فوریت و مهلت کم اعلام شده فرصتی را برای سودجویی هکرها ایجاد کرده است.

با اعلام این خبر توسط  اوپن سی، کاربران بایدNFT های  لیست شده خود را از بلاک چین اتریوم به یک قرارداد هوشمند جدید منتقل کنند. اگر کاربران این کار را انجام ندهند، در نتیجه این ارتقا احتمال از دست رفتن دارایی های لیست شده قبلی وجود خواهد داشت.

به گزارش میهن سیگنال، در ساعات گذشته پس از اعلام خبر ارتقا، بازار بزرگ توکن های غیرمثلی، چندین بار مورد حمله های فیشینگ قرار گرفته است. گزارش ها حاکی از آن است که برخی هکرها با استفاده از ایمیل های فیشینگ، NFTهای کاربران را قبل از انتقال به قرارداد هوشمند جدید سرقت کرده اند. زمانی که کاربر با استفاده از ایمیل جعلی عملیات انتقال NFT خود را انجام می دهد، هکرها به آن دسترسی پیدا کرده و آن را تصاحب می کنند.

اکنون به کاربران توصیه شده در ارتباط خود با اوپن سی هشیار باشند و در مراحل مهاجرت به قرارداد هوشمند جدید نکات احتیاطی را رعایت نمایند.

واکنش اوپن سی به حملات فیشینگ

دوین فینزر مدیرعامل و هم بنیانگذار اوپن سی خبر حملات انجام شده را تایید کرده است. وی اعلام کرده تا کنون ۳۲ کاربر NFTهای خود را از دست داده اند.

این بازار بزرگ NFT در حال بررسی و ریشه یابی این حملات است. همزمان، کارشناسان به نشت اطلاعات کاربری (از جمله نشانی های ایمیل کاربران) که موجب حملات فیشینگ شده مظنون اند.

فینزر همچنین از کاربران متضرر شده خواسته با سایت در ارتباط باشند. وی به کاربران دیگر نیز هشدار داده با مراجعه به سایت دسترسی به کلکسیون های خود را محدود کنند:

اگر نگران هستید و قصد حفاظت از خود را دارید، می توانید دسترسی به کلکسیون NFT خود را در وضعیت عدم تایید قرار دهید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع روش های کلاهبرداری در دنیای ارزهای دیجیتال می توانید به صفحه دیده بان کلاهبرداری مراجعه نمایید.

منبع:کوین تلگراف
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

‫2 نظر

  • نظرتون در مورد سرمایه گذاری روی دوج ا آی چیه دوستان؟

  • سلام دوستا من ۳۰۰ پای دارم هرکی خریداری با این شماره تماس بیگرد

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *