ورود
دلیل افت قیمت بیت کوین به زیر 60 هزار دلار

قیمت بیت کوین با وجود فتح یک قله تاریخی جدید در روز گذشته، امروز به زیر ۶۰ هزار دلار رسیده است. اما جریان ورودی استیبل کوین ها نشان می دهد جایی برای نگرانی نیست.

قیمت بیت کوین که دیروز قله تاریخی ۶۱۹۵۰ دلار را فتح کرده بود، امروز تا پایین تر از ۶۰ هزار دلار افت کرد. داده ها نشان می دهند روند صعودی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. یکی از معیارهای اصلی که آینده مثبتی را در کوتاه مدت برای روند بیت کوین ایجاد کرده افزایش سپرده های استیبل کوین در صرافی هاست. با وجود اینکه قیمت دچار پولبک شده، ورود سرمایه های حاشیه ای به بازار ارز دیجیتال می تواند مومنتوم بیت کوین را ارتقا دهد.

دلایل افت قیمت بیت کوین

نرخ بالای فاندینگ بازار فیوچرز یکی از عوامل موثر بر این افت قیمت بوده است. مکانیزم فاندینگ در بازار فیوچرز بیت کوین روشی است که موجب تحریک تریدرها بر اساس تراز بازار می شود.

مثلا اگر خریداران یا دارندگان قراردادهای لانگ در بازار فیوچرز بیشتر هستند، فروشندگان شرت با این مکانیزم انگیزه لازم برای فروش یا شرت گرفتن را پیدا می کنند. وقتی این اتفاق می افتد، نرخ فاندینگ افزایش می یابد و ایجاد پوزیشن های لانگ بیت کوین برای تریدرها گرانتر تمام می شود.

قبل از افت قیمت، نرخ فاندینگ بیت کوین ۰.۰۵ تا ۰.۱ درصد بوده که پنج تا ده برابر بیشتر از نرخ عادی فاندینگ یعنی ۰.۰۱ درصد بوده است.

همچنین جریان ورودی بیت کوین به صرافی ها احتمالا یکی از دلایل اصلی افت قیمت بوده است زیرا نهنگ ها هنگامی که قصد فروش دارند حجم زیادی بیت کوین را به سپرده های خود در صرافی منتقل می کنند. بنابراین ترکیب فشار فروش توسط نهنگ ها و نرخ بالای فاندینگ فیوچرز را می توان به عنوان دلایل اصلی پولبک امروز معرفی کرد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *