آیا به زودی شاهد اوج گرفتن ریپل و رسیدن آن به ۰.۵۰ دلار خواهیم بود؟

۱۸ بهمن ۱۴۰۱
آیا به زودی شاهد اوج گرفتن ریپل و رسیدن آن به 0.50 دلار خواهیم بود؟

به دنبال اخبار مرتبط با ریپل اخیرا قیمت XRP نشانه هایی از پیشرفت مجدد را نشان می دهد. این موضوع می تواند منجر به خروج از الگوی بلندمدت فعلی شود.

به نقل از beincrypto هفته گذشته، یک قاضی ایالات متحده یک حکم در ارتباط با پرونده LBRY vs SEC صادر کرد. او تصمیم گرفت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در بازارهای ثانویه کریپتو را محدود کند. این تصمیم می ‌تواند در اتهام ریپل توسط SEC به نفع این ارز دیجیتال باشد. تاثیرات مثبت این تصمیم در حدی است که اخیرا از اصطلاح مبهم «بازار ثانویه» در مورد ریپل استفاده شد.

علاوه بر این، مقاله ای توسط بانک IG مستقر در لندن منتشر شد. این مقاله به پرونده Ripple Labs  و SEC پرداخت و بیان کرد که مثبت بودن نتیجه می تواند باعث افزایش سرسام آور قیمت XRP شود. به طور کلی به نفع بازار ارزهای دیجیتال می شود.

جان دیتون، مدافع ریپل، نسبت به اظهارات کمیسیونر SEC مبنی بر ضعیف بودن پرونده آنها ابراز نگرانی کرد.

با وجود این اطلاعات جدید، هیچ خبر قطعی در رابطه با حل پرونده XRP در مقابل SEC وجود ندارد.

مثبت بودن نتیجه این دعوی پیامی دلگرم کننده برای شرکت های فین تک ارسال می کند و در نتیجه آنها را به ایالات متحده جذب می کند. نتیجه معکوس نیز تقریباً به طور قطع منجر به مهاجرت گسترده شرکت‌ های ارز دیجیتال و استعدادها خواهد شد.

حرکت رو به بالا ریپل هنوز تغییری نکرده است

قیمت XRP از آوریل ۲۰۲۱ به زیر خط مقاومت نزولی بلندمدت سقوط کرد. در نتیجه کاهش، XRP در ژوئن ۲۰۲۲ به حداقل قیمت ۰.۲۸۷ دلار رسید.

به دنبال آن، قیمت شروع به افزایش کرد و در سپتامبر به دلیل واگرایی صعودی در RSI هفتگی (خط سفید) از خط مقاومت عبور کرد. اما، روند افزایشی آن نمی تواند ادامه یابد، و XRP اکنون زیر سطح شکست خود معامله می شود.

با این حال، چشم انداز آینده این ارز دیجیتال همچنان مثبت است. RSI هفتگی یک واگرایی صعودی دیگر (خط سبز) مشابه آنچه قبل از شکست بود ایجاد کرد. در نتیجه، ممکن است قیمت همچنان تا سطح مقاومت افقی ۰.۵۸۰ دلار افزایش یابد. سپس، اگر بالاتر از آن حرکت کند، ممکن است به میانگین قیمت ۰.۹۰۰ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، معاملات هفتگی زیر ۰.۳۰۰ دلار، نزولی خواهد بود و می تواند قیمت دارایی های کریپتو را به ۰.۲۰۰ دلار کاهش دهد.

نمودار هفتگی XRP/USDT. منبع: TradingView

نمودار هفتگی XRP/USDT. منبع: TradingView

 

پیش بینی قیمت XRP برای فوریه

تجزیه و تحلیل فنی نمودار روزانه نشان می دهد که حرکت قیمت XRP از ژوئن ۲۰۲۲ توسط یک مثلث متقارن محدود شده است. مثلث متقارن یک الگوی خنثی است. در نتیجه، هم شکست و هم خرابی ممکن است.

با این حال، حرکت قیمت و اندیکاتورها چندین علامت صعودی را نشان می دهند. برای شروع، قیمت ریپل یک کندل چکشی صعودی در ۲ ژانویه ایجاد کرد. شمعدان جرقه روند صعودی فعلی را زد و از فروپاشی مثلث جلوگیری کرد. سپس قیمت XRP ناحیه پشتیبانی افقی ۰.۳۸۵ دلار را پس گرفت و آن را به عنوان نماد سبز تایید کرد.

قیمت XRP پس از خروج مثلث در ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافت. از سوی دیگر، RSI روزانه یک واگرایی صعودی پنهان (خط سبز) ایجاد کرد. این یک نشانه خوب از ادامه روند است که ممکن است منجر به شکست شود. اگر این اتفاق بیفتد، ۰.۵۰۵ دلار سطح بعدی مقاومت خواهد بود. این تقریباً ۳۰ درصد افزایش نسبت به قیمت فعلی را نشان می دهد.

با این حال، معاملات زیر ۰.۳۸۵ دلار، پیش‌بینی صعودی XRP را باطل می ‌کند و قیمت را به ۰.۳۴۰ دلار برمی ‌گرداند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

 

در نهایت، محتمل ‌ترین پیش‌ بینی قیمت XRP در فوریه، خروج از مثلث و به دنبال آن افزایش تا ۰.۵۰۵ دلار است. اخبار مثبت این بلاک چین می تواند به این حرکت سرعت ببخشد. از سوی دیگر، طبق آمار میهن سیگنال، معاملات روزانه زیر ۰.۳۸۲ دلار، این چشم انداز صعودی را باطل می کند و XRP را به سطح ۰.۳۴۰ دلار برمی گرداند.

منبع:beincrypto.com
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *