صرافی شیبا سواپ چیست؟ | معرفی صرافی ارزدیجیتال ShibaSwap

۱۵ بهمن ۱۴۰۱
صرافی ShibaSwap

از زمانی که Dogecoin در سال ۲۰۱۳ شروع به کار کرد و با به دست آوردن سود قابل توجهی موردتوجه علاقه مندان و سرمایه گذاران دنیای رمزنگاری قرار گرفت، پروژه های مشابهی ظهور کردند که همگی سعی در رسیدن به سطح موفقیت DOGE را داشتند. یکی از این پروژه های رمزنگاری با مضمون سگ، توکن Shiba Inu (SHIB) است که در سال ۲۰۲۱ بسیاری از دارندگان کریپتو را میلیونر کرد. با ما همراه باشید تا شما را با شبکه این میم کوین یعنی صرافی ShibaSwap آشنا کنیم.

Shiba Inu با وجود موفقیت زیادی که به دست آورد، شباهت کمی به Dogecoin دارد زیرا ShibaSwap یک اکوسیستم تجاری غیرمتمرکز است. اما اینکه ShibaSwap دقیقاً چیست و چگونه کار می کند موضوع موردبحث ماست. ابتدا اجازه دهید شما را با توکن بومی این شبکه یعنی شیبا اینو آشنا کنیم.

شیبا اینو (Shiba Inu) چیست؟

شیبا اینو یک میم کوین با مضمون سگ است که مبتنی بر اتریوم طراحی شده است. این ارزدیجیتال با نماد SHIB شناخته می شود. از SHIB به عنوان قاتل دوج کوین یاد می کنند. حتی برخی آن را جایگزینی برای Dogecoin می دانند. Shibu Inu یک ارزدیجیتال از نوع میم کوین است. میم کوین ها به جای اینکه یک ارزدیجیتال واقعی باشند معمولاً به عنوان یک شوخی تلقی می شوند.

Shiba Inu در آگوست ۲۰۲۰ توسط یک گروه یا یک فرد ناشناس با نام مستعار Ryoshi توسعه یافت، به سرعت شتاب گرفت و ارزش پیدا کرد و موردتوجه سرمایه  گذارانی واقع شد که به سمت آن کشیده شدند. توییت هایی از افراد معروفی مانند ایلان ماسک و ویتالیک بوترین در مورد این رمزارز منتشر شد که جایگاه آن را در رسانه های اصلی تثبیت کرد و آن را به یک مورد جستجو تبدیل نمود.

پس از سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران در اواخر اکتبر ۲۰۲۱، قیمت شیبا اینو بیش از ده برابر شد و به ارزش بازار ۴۱ میلیارد دلار رسید. اگرچه افت کلی بازار کریپتو روی ارزش ارزهای دیجیتال از نوع میم مانند Shiba Inu نیز تأثیر گذاشته است، برخی معتقدند که این رمزارز هنوز هم می تواند یک سرمایه گذاری طولانی مدت خوب باشد.

صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap) چیست؟

صرافی ShibaSwap چیست؟

رتبه فعلی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ – عکس از سایت کوین مارکت کپ

صرافی ShibaSwap یک صرافی ارزدیجیتال غیرمتمرکز (DEX) است که با توجه به اکوسیستم Shiba Inu تکامل یافته است. ShibaSwap به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز، امکان داد و ستد ارزهای دیجیتال را بدون نیاز به شخص ثالث یا هیچ واسطه ای برای کاربران فراهم می کند. این بدان معناست که تمام تراکنش های انجام شده در ShibaSwap به صورت همتا به همتا انجام می شود. علاوه بر این، ShibaSwap، در مقایسه با صرافی های متمرکز (CEX) محیطی خصوصی تر و امن تر برای انجام تراکنش ارزهای دیجیتال است.

ShibaSwap بسیاری از عملکردهای ارائه شده توسط سایر صرافی های غیرمتمرکز مدرن مانند PancakeSwap و Uniswap را ارائه می دهد، از جمله حاکمیت، استخرهای نقدینگی، مبادله ارزهای دیجیتال غیرقانونی، مبادله در بازار توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، سهام داری و فارمینگ، اما محدود به اینها نمی شود.

ShibaSwap مبتنی بر بستر شبکه اتریوم در ۶ ژوئیه ۲۰۲۱ راه اندازی شد. صرافی غیرمتمرکز ShibaSwap از کوین Shiba Inu استفاده می کند. علاوه بر این دو توکن ثانویه با نام های Bone ShibaSwap (BONE) و LEASH (قاتل دوج کوین) دارد.

برای ورود به سایت صرافی شیبا سواپ اینجا کلیک کنید.

صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap) چه ارزهایی دارد؟

صرافی شیبا سواپ کدام توکن ها را دارد؟

توکن های موجود در صرافی شیبا سواپ – عکس از سایت کوین مارکت کپ

ShibaSwap دارای سه توکن (SHIB ،BONE ،LEASH ) است که به کمک آنها می‌تواند نقش‌های مختلف خود را در اکوسیستمش ایفا کند. به کمک این توکن‌ها ShibaSwap می‌تواند اکوسیستمی‌ را ایجاد کند که سودآور و ایمن باشد. این در حالی است که امکان معامله ارزهای دیجیتال زیادی در این صرافی وجود دارد که از جمله شناخته‌شده‌ترین آنها می‌توان به WETH ،USDC ،SUSHI ،UNI ،DAI ،WBTC و LINK اشاره کرد. برای مشاهده لیست کامل این توکن‌ها می‌توانید به کوین مارکت کپ (coinmarketcap) مراجعه کنید.

صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap) چه ارزهایی دارد؟

ویژگی‌های شیبا سواپ (ShibaSwap) چیست؟

به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز، ShibaSwap مشمول مقرراتی که صرافی‌های متمرکز تحت آن فعالیت می‌کنند نیست. این مورد می‌تواند آن را نسبت به پلتفرم‌های معاملاتی سنتی ایمن‌تر کند. زیرا هیچ نهاد واحدی وجود ندارد که وجوه شما را نگهداری نماید. علاوه بر این، کد صرافی ممیزی شده است، به این معنی که می‌تواند یک پلتفرم امن برای تجارت باشد.

بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط CertiK، یک شرکت ممیزی امنیتی مبتنی بر بلاک چین، ShibaSwap دارای سطح امتیاز بسیار بالایی است. علاوه بر این، پلتفرم شیباسواپ مشکلی را که در جریان ممیزی آن مطرح شده بود، حل کرده است. در کل لازم به ذکر است امروزه ShibaSwap در بین صرافی‌های غیرمتمرکز در رتبه بالایی قرار دارد.

مزایا و معایب صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap)

مهم‌ترین مزیت صرافی ShibaSwap غیرمتمرکز بودن آن است. به این معنی که کاربران می‌توانند با اطمینان از اینکه هیچ شخص ثالثی در معامله آنها دخالت نمی‌کند و مبادله رمز ارزها به صورت نظیر به نظیر بین خریدار و فروشنده انجام می‌شود در این صرافی فعالیت کنند. مزیت مهم بعدی واسط کاربری ساده است.

یکی از معایب این صرافی حجم معاملات است. البته حجم معاملات در شیباسواپ عدد قابل توجهی است اما در مقایسه با دیگر صرافی‌ها از جمله یونی سواپ در رتبه پایین‌تری قرار دارد. یکی دیگر از معایب این صرافی کارمزد نسبتا بالاست که به دلیل راه اندازی بر بستر شبکه اتریوم است.

آیا صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap) امن است؟

به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز، ShibaSwap مشمول مقرراتی که صرافی های متمرکز تحت آن فعالیت می کنند نیست. این مورد می تواند آن را نسبت به پلتفرم های معاملاتی سنتی ایمن تر کند زیرا هیچ نهاد واحدی وجود ندارد که وجوه شما را نگهداری نماید. علاوه بر این، کد صرافی ممیزی شده است؛ به این معنی که می تواند یک پلتفرم امن برای تجارت باشد.

بر اساس امتیاز امنیتی انجام شده توسط CertiK، یک شرکت ممیزی امنیتی مبتنی بر بلاک چین، ShibaSwap دارای امتیاز امنیتی ۹۲/۱۰۰ است. علاوه بر این، پلتفرم شیباسواپ مشکلی را که در جریان ممیزی آن مطرح شده بود، حل کرده است. این به ۹۷٪ از مسائل مطرح شده اشاره دارد که به ShibaSwap کمک می کند تا در صرافی های غیرمتمرکز در رتبه اول قرار بگیرد.

در حالی که به نظر می رسد صرافی ShibaSwap خوب عمل می کند، تصمیم در مورداستفاده از این پلتفرم برای تجارت کاملاً به شما بستگی دارد. همین امر در مورد سرمایه گذاری در هر یک از توکن های موجود در اکوسیستم ShibaSwap صدق می کند. همیشه قبل از اتصال به dApp و حتی بیشتر از آن، قبل از کلیک بر روی دکمه خرید در یک ارزدیجیتال، تحقیقات خود را انجام دهید و این را بدانید که بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان و تقریباً غیرقابل پیش بینی است.

چگونه در صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap) ثبت نام کنیم؟

از آنجا که شیباسواپ یک صرافی غیرمتمرکز است، برای استفاده از آن نیازی به طی کردن مراحل ثبت نام و درج آدرس ایمیل و رمز عبور نیستید بلکه به راحتی می‌توانید این صرافی را به کیف پول خود متصل کرده و شروع به فعالیت نمایید.

برای اتصال صرافی به کیف پول در سایت صرافی به آدرس shibaswap.com بر گزینه connect wallet کلیک کنید. در این مرحله باید نوع کیف پول مورد نظر خود را شامل متامسک، تراست والت یا کوین بیس والت مشخص کنید.

آموزش ثبت نام در صرافی ShibaSwap

چگونه در صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap) معامله کنیم؟

برای انجام معامله و مبادله توکن‌ها در صرافی ShibaSwap باید وارد بخش Swap شوید. کار کردن با شیباسواپ بسیار شبیه به کار کردن با دیگر صرافی‌های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ و پنکیک سواپ است. در ادامه باید ارزهای مورد نظر جهت مبادله را انتخاب کنید و بر دکمه coming soon کلیک کنید تا مبادله انجام شود.

آموزش معامله گری در صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap)

کارمزدهای صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap) چگونه است؟

همان طور که اشاره شد شیبا سواپ مبتنی بر اتریوم راه اندازی شده است. زمانی که این صرافی روی کار آمد کارمزدها در شبکه اتریوم بسیار پایین بود اما رفته رفته افزایش یافت به طوری که امروزه به عنوان یک عیب بزرگ برای اتریوم محسوب می‌شود. البته کارمزدها به ترافیک شبکه نیز بستگی دارد و هر چه ترافیک بالاتر باشد کارمزد بیشتری باید پرداخت کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «صرافی شیبا سواپ چیست؟ | معرفی صرافی ارزدیجیتال ShibaSwap» با ما درمیان بگذارید.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:cryptonews.com
8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

‫4 نظر

  • قابل توجهه که تعداد بسیار زیادی از آلتکوین ها این الگو رو تشکیل دادن و دونه دونه دارن دسته رو میشکنن به نظرم بیت یه اصلاح بده تا سی هزار و یه فرصت بده تا دستامونو پر کنیم بد نیست و احتمالا بعد از برگشت بیت به باکس سی و هفت هزار تا چهلو دو سه هزار میتونیم یه آلت سیزن داشته باشیم

  • آقا چرا این چرت و پرت ها رو می نویسید. من خودم عضو کانال شیخ فرهاد هستم. اصلا هم اینجوری نیست. آهان همون بهتر یود بیاد علیه انقلاب یگه تا شما راضی بشید. ایشون فقط از انقلای دفاع می کنه و مثل شما از خدا و قرآن هم سواستفاده نمی کنه.

  • سلام من ۱۶۰۰ تا پای دارم هر خواست میفروشم

  • من حس میکنم دامیننس بیت باید بالای پنجاه درصد بیاد تا دوباره شاهد چرخه جدید باشیم

    اگه یه پست در مورد آلت کوین هایی که پتانسیل رشد خوب داشته باشن با توجه به برنامه هایی که تو سال ۲۰۲۳ دارن ، بدین خیلی ممنون میشیم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *