ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

صرافی شیبا سواپ چیست؟ | معرفی صرافی ارزدیجیتال ShibaSwap

۱۵ بهمن ۱۴۰۱
صرافی ShibaSwap

از زمانی که Dogecoin در سال ۲۰۱۳ شروع به کار کرد و با به دست آوردن سود قابل توجهی موردتوجه علاقه مندان و سرمایه گذاران دنیای رمزنگاری قرار گرفت، پروژه های مشابهی ظهور کردند که همگی سعی در رسیدن به سطح موفقیت DOGE را داشتند. یکی از این پروژه های رمزنگاری با مضمون سگ، توکن Shiba Inu (SHIB) است که در سال ۲۰۲۱ بسیاری از دارندگان کریپتو را میلیونر کرد. با ما همراه باشید تا شما را با شبکه این میم کوین یعنی صرافی ShibaSwap آشنا کنیم.

Shiba Inu با وجود موفقیت زیادی که به دست آورد، شباهت کمی به Dogecoin دارد زیرا ShibaSwap یک اکوسیستم تجاری غیرمتمرکز است. اما اینکه ShibaSwap دقیقاً چیست و چگونه کار می کند موضوع موردبحث ماست. ابتدا اجازه دهید شما را با توکن بومی این شبکه یعنی شیبا اینو آشنا کنیم.

شیبا اینو (Shiba Inu) چیست؟

شیبا اینو یک میم کوین با مضمون سگ است که مبتنی بر اتریوم طراحی شده است. این ارزدیجیتال با نماد SHIB شناخته می شود. از  SHIBبه عنوان قاتل دوج کوین یاد می کنند. حتی برخی آن را جایگزینی برای Dogecoin می دانند. Shibu Inu یک ارزدیجیتال از نوع میم کوین است. میم کوین ها به جای اینکه یک ارزدیجیتال واقعی باشند معمولاً به عنوان یک شوخی تلقی می شوند.

Shiba Inu در آگوست ۲۰۲۰ توسط یک گروه یا یک فرد ناشناس با نام مستعار Ryoshi توسعه یافت، به سرعت شتاب گرفت و ارزش پیدا کرد و موردتوجه سرمایه  گذارانی واقع شد که به سمت آن کشیده شدند. توییت هایی از افراد معروفی مانند ایلان ماسک و ویتالیک بوترین در مورد این رمزارز منتشر شد که جایگاه آن را در رسانه های اصلی تثبیت کرد و آن را به یک مورد جستجو تبدیل نمود.

پس از سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران در اواخر اکتبر ۲۰۲۱، قیمت شیبا اینو بیش از ده برابر شد و به ارزش بازار ۴۱ میلیارد دلار رسید. اگرچه افت کلی بازار کریپتو روی ارزش ارزهای دیجیتال از نوع میم مانند Shiba Inu نیز تأثیر گذاشته است، برخی معتقدند که این رمزارز هنوز هم می تواند یک سرمایه گذاری طولانی مدت خوب باشد.

صرافی ShibaSwap چیست؟

رتبه فعلی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ – عکس از سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap)

صرافی ShibaSwap یک صرافی ارزدیجیتال غیرمتمرکز (DEX) است که با توجه به اکوسیستم Shiba Inu تکامل یافته است. ShibaSwap به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز، امکان داد و ستد ارزهای دیجیتال را بدون نیاز به شخص ثالث یا هیچ واسطه ای برای کاربران فراهم می کند. این بدان معناست که تمام تراکنش های انجام شده در ShibaSwap به صورت همتا به همتا انجام می شود. علاوه بر این، ShibaSwap، در مقایسه با صرافی های متمرکز (CEX) محیطی خصوصی تر و امن تر برای انجام تراکنش ارزهای دیجیتال است.

ShibaSwap بسیاری از عملکردهای ارائه شده توسط سایر صرافی های غیرمتمرکز مدرن مانند PancakeSwap و Uniswap را ارائه می دهد، از جمله حاکمیت، استخرهای نقدینگی، مبادله ارزهای دیجیتال غیرقانونی، مبادله در بازار توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، سهام داری و فارمینگ، اما محدود به اینها نمی شود.

ShibaSwap مبتنی بر بستر شبکه اتریوم در ۶ ژوئیه ۲۰۲۱ راه اندازی شد. صرافی غیرمتمرکز ShibaSwap از کوین Shiba Inu استفاده می کند. علاوه بر این دو توکن ثانویه با نام های Bone ShibaSwap (BONE) و LEASH  (قاتل دوج کوین) دارد.

برای ورود به سایت صرافی شیبا سواپ اینجا کلیک کنید.

صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap) چگونه کار می کند؟

برای آشنایی با نحوه عملکرد شیباسواپ باید با خدماتی که ارائه می دهد آشنا شوید. این خدمات شامل موارد زیر می شود. در واقع کاربران این صرافی غیرمتمرکز می توانند از طریق چهار کانال اصلی با نام های Dig، Woof، Bury و Swap پاداش دریافت کنند.

قابلیت اول: Dig

تابع Dig تابع مخزن نقدینگی ShibaSwap است. کاربرانی که از تابع Dig استفاده می کنند می توانند جفت دارایی ها را به استخرهای نقدینگی موجود در ShibaSwap واریز کنند. به این ترتیب، این DEX همیشه نقدینگی کافی برای انجام معاملات دارد. ارائه دهندگان نقدینگی در ShibaSwap توکن های ShibaSwap Liquidity Pool (SSLP) دریافت می کنند. دارندگان توکن SSLP می توانند هر زمان که بخواهند، توکن های BONE را به صورت رایگان بازخرید کنند.

دومین قابلیت صرافی شیبا سواپ: Woof

این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا در این DEX جوایزی کسب کنند. تابع Woof کم و بیش یک استخر بازدهی است که به کاربران این امکان را می دهد تا پاداش های BONE خود را با توکن های SSLP خود مبادله کنند. دقت کنید اگر هر پاداش BONE را با توکن های SSLP خود تعویض کنید، فقط می توانید بلافاصله ۳۳ درصد از پاداش ها را دریافت نمایید، در حالی که ۶۷ درصد دیگر برای یک دوره شش ماهه قفل خواهند ماند.

قابلیت سوم: Bury

Bury که سومین عملکرد شیبا اینو است، به کاربران اجازه می دهد تا توکن های BONE، LEASH یا SHIB خود را در تابع Bury DEX قرار دهند تا نرخ های بهره بالایی کسب کنند. بسته به نوع توکنی که در آن استیک می کنید، tBONE، xLEASH یا xSHIB دریافت خواهید کرد. مشابه Woof، تنها ۳۳٪ از پاداش ها را می توان مطالبه کرد و بقیه به صورت قفل باقی می مانند.

قابلیت چهارم: Swap

چهارمین قابلیت، Burn Portal است که شبیه مکانیزم رایت BNB عمل می کند. پورتال Burn به تازگی معرفی شده و به ShibaSwap کمک می کند تا با سوزاندن توکن SHIB به طور دائم ارزش آن را حفظ کند. فرایند سوزاندن ShibaSwap به کمک دارندگان SHIB نیاز دارد. کاربران باید توکن های خود را به یک کیف پول مرده ارسال کنند تا به اصطلاح سوزانده شود. کاربرانی که توکن های SHIB خود را می سوزانند با توکن های RYOSHI پاداش می گیرند.

علاوه بر چهار قابلیت اصلی که معمولا هر صرافی غیرمتمرکز آن ها را ارائه می دهد، ShibaSwap عملکردهای دیگری نیز دارد که از جمله آنها می توان به Swap، Doggy DAO، NFT و Bonefolio اشاره کرد.

مکانیسم Swap به کاربران اجازه می دهد تا توکن های خود را با توکن های دیگر مبادله کنند. علاوه بر این، کاربران می توانند یک دارایی واحد را با چندین دارایی دیگر بر اساس ارزششان مبادله کنند. Doggy DAO، سیستم حاکمیتی است که صرافی ShibaSwap آن را اجرا می کند. کاربران می توانند در مورد مسائل مختلف رای دهند و در استخر نقدینگی Woof سهمی داشته باشند.

وقتی صحبت از عملکرد NFT می شود، شیباسواپ NFT های خاص خود را دارد که با نام Shiboshis شناخته می شوند. علاوه بر ارزش بالا، شیبوشی ها می توانند توسط دارندگانشان سفارشی شوند. در نهایت، صفحه تجزیه و تحلیل ShibaSwap به عنوان Bonefolio شناخته می شود. این صفحه شامل اطلاعات تاریخی مربوط به بازگشت سرمایه (ROI)، داده های سهام، داده های معاملاتی و کارمزد تراکنش است. کاربران همچنین می توانند از تابع Bonefolio برای پیگیری پاداش های بازدهی خود استفاده کنند.

مهم ترین توکن های صرافی شیبا سواپ کدامند؟

توکن های موجود در صرافی شیبا سواپ – عکس از سایت کوین مارکت کپ

ShibaSwap دارای سه توکن است که به کمک آنها می تواند نقش های مختلف خود را در اکوسیستمش انجام دهد. به کمک این توکن ها ShibaSwap می تواند اکوسیستمی را ایجاد کند که سودآور و ایمن باشد. در ادامه به توصیف هر یک از این توکن ها می پردازیم.

۱.توکن SHIB، توکن بومی اکوسیستم شیبا سواپ

SHIB یک میم کوین محبوب در فضای رمزنگاری و یک توکن از نوع استاندارد ERC-20 است. SHIB در حال حاضر بیش از ۵۴۹ تریلیون دلار عرضه در گردش دارد و در بین برترین ارزهای دیجیتال از نوع میم واقع شده است. این رمزارز جزو ۲۰ ارزدیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار نیز به شمار می رود.

در ابتدا، SHIB نزدیک به ۱ کوادریلیون توکن مجاز داشت. با این حال، در می  ۲۰۲۱، ۴۰ درصد از کوین ها توسط Vitalik Buterin، یکی از بنیان گذاران اتریوم سوزانده شد. بوترین سکه ها را در کیف پول سردش دریافت کرده بود. این سکه ها به دلایلی نامعلوم توسط ریوشی برای او فرستاده شده بود.

۲. توکن BONE، توکن حاکمیتی اکوسیستم شیبا سواپ

BONE، علاوه بر اینکه یک توکن ERC-20 است، بخش کلیدی صرافی ShibaSwap نیز به شمار می رود زیرا به عنوان توکن حاکمیتی این DEX کار می کند. این بدان معناست که دارندگان BONE می توانند از طریق سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) در مورد شیبا اینو نظر دهند و تغییراتی را در پروتکل ShibaSwap ایجاد نمایند.

به طور خلاصه، هر چه توکن های BONE بیشتری داشته باشید، حق رای شما در تصمیم گیری های مربوط به آینده ShibaSwap بیشتر خواهد بود. این توکن همچنین برای پاداش دادن به ارائه دهندگان نقدینگی در DEX استفاده می شود و می توان آن را استیک کرد.

این توکن در جولای ۲۰۲۱ با حداکثر عرضه ۲۳۰ میلیون توکن راه اندازی شد. در زمان نوشتن این مقاله، BONE دارای عرضه در گردش بیش از ۱۶۰ میلیون و ارزش بازار بیش از ۱۷۰ میلیون دلار است. همچنین، بخشی از هر BONE تازه ساخته شده برای کمک به تامین مالی توسعه آینده ShibaSwap در کیف پول توسعه دهنده توزیع می شود.

۳. توکن LEASH

LEASH نیز مانند BONE یکی از توکن های ERC-20 است. این توکن در آوریل ۲۰۲۱ راه اندازی شد. این توکن به عنوان یک توکن rebase ساخته شده است که DOGE را با نسبت ۱:۱۰۰۰ به قیمت های DOGE رام می کند. توکن های Rebase شبیه به استیبل کوین ها هستند و عرضه آنها به طور خودکار از طریق الگوریتمی  تغییر می کند که قیمت آنها را روی دارایی مربوطه ثابت نگه می دارد. تغییر قیمت LEASH روزانه در ساعت ۶:۳۰ UTC انجام می شد.

با این حال، قیمت LEASH به عنوان یکی از توکن های صرافی ShibaSwap از DOGE جدا شد و به عنوان یک توکن کمیاب ERC-20 با عرضه کل ۱۰۷۶۴۷ توکن به فعالیت خود در دنیای رمزنگاری ادامه داد. عرضه فعلی این توکن ۱۰۷۶۴۷ گزارش شده است و ارزش بازار آن بیش از ۳۱ میلیون دلار است. به دلیل کمیاب بودن، قیمت یک سکه LEASH بیش از ۲۵۰ دلار است.

جداسازی از DOGE همچنین به این معنی است که این توکن مطابق مکانیسم های عرضه و تقاضا قیمت گذاری می شود و می توان آن را به اشتراک گذاشت. برخلاف بسیاری از توکن هایی که شما آن را به اشتراک می گذارید و همان توکن را به دست می آورید، کاربرانی که LEASH را سهام داری می کنند، در عوض توکن های BONE کسب خواهند کرد.

آیا صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap) امن است؟

به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز، ShibaSwap مشمول مقرراتی که صرافی های متمرکز تحت آن فعالیت می کنند نیست. این مورد می تواند آن را نسبت به پلتفرم های معاملاتی سنتی ایمن تر کند زیرا هیچ نهاد واحدی وجود ندارد که وجوه شما را نگهداری نماید. علاوه بر این، کد صرافی ممیزی شده است؛ به این معنی که می تواند یک پلتفرم امن برای تجارت باشد.

بر اساس امتیاز امنیتی انجام شده توسط CertiK، یک شرکت ممیزی امنیتی مبتنی بر بلاک چین، ShibaSwap دارای امتیاز امنیتی ۹۲/۱۰۰ است. علاوه بر این، پلتفرم شیباسواپ مشکلی را که در جریان ممیزی آن مطرح شده بود، حل کرده است. این به ۹۷٪ از مسائل مطرح شده اشاره دارد که به ShibaSwap کمک می کند تا در صرافی های غیرمتمرکز در رتبه اول قرار بگیرد.

در حالی که به نظر می رسد صرافی ShibaSwap خوب عمل می کند، تصمیم در مورداستفاده از این پلتفرم برای تجارت کاملاً به شما بستگی دارد. همین امر در مورد سرمایه گذاری در هر یک از توکن های موجود در اکوسیستم ShibaSwap صدق می کند. همیشه قبل از اتصال به dApp و حتی بیشتر از آن، قبل از کلیک بر روی دکمه خرید در یک ارزدیجیتال، تحقیقات خود را انجام دهید و این را بدانید که بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان و تقریباً غیرقابل پیش بینی است.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

kiosk

کیوسک

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

coinex

ارزپایا

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

kucoin

کوکوین

دارد فعلا نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:cryptonews.com
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *