تحلیل قیمت سولانا: حرکت نزولی در ۲۴ ساعت پیش رو | ۴ اسفند

۰۴ اسفند ۱۴۰۰
تحلیل قیمت سولانا: حرکت نزولی در 24 ساعت پیش رو | 4 اسفند

قیمت سولانا بالاتر از حمایت ۸۰ دلار حفظ شده است. برای حرکت به سمت محدوده مقاومتی ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار، سولانا نیاز به یک فشار قوی دارد که به نظر نمی رسد برای خریداران کار ساده ای باشد. با این حال، به محض اینکه قیمت در یک کانال صعودی قرار بگیرد، افزایش نوسان و تغییر ناگهانی در بلندمدت قابل پیش بینی است. شکسته شدن این محدوده مقاومتی راه را برای ثبت سقف تاریخی جدید هموار کرده و فرصت های بیشتری برای تریدرهای پرریسک فراهم خواهد کرد.

نکات مهم تحلیل قیمت سولانا

 • تحلیل قیمت سولانا برای امروز نزولی است.
 • یک مقاومت در ۱۲۲ دلار حضور دارد.
 • قیمت در حال حاضر در حوالی ۸۹ دلار در حال معامله است.

تحرک قیمت در ۲۴ ساعت گذشته

با وجود اینکه قیمت تا مقاومت ۱۲۰ دلار پیش رفته بود، ناتوانی در شکستن این محدوده موجب افت قیمت شده است. نشانه هایی در نمودار وجود دارد که می توان بر اساس آن پیش بینی های صعودی را برای روزهای آینده متصور شد اما فعلا بهتر است صبر کنیم تا روند بازار وضعیت را دقیقا مشخص کند.

نمودار یک ساعته قیمت سولانا / دلار

نمودار یک ساعته قیمت سولانا / دلار

در نمودار یک ساعته، احتمال رسیدن قیمت به محدوده ۷۷ تا ۷۸ دلار وجود دارد. باندهای بولینگر افزایش نوسان را در بازار نشان می دهند. این نشانه ای از احتمال وقوع یک روند صعودی در آینده نزدیک است. علاوه بر این، سولانا کف ها و سقف های پایین تری را ثبت کرده که این نشانه روند نزولی است. اما این حرکت در روزهای اخیر متوقف شده که نشان می دهد احتمالا تغییر روندی در حال وقوع است.

یک مقاومت در سطح ۹۵ دلار حضور دارد که با نقطه چین های قرمز مشخص شده است.

قیمت اکنون پس از بالارفتن تا ۹۰ دلار دچار افت شده است. در صورتی که مومنتوم صعودی در بازار حاکم شود مقاومت ۱۰۰ دلار به راحتی شکسته شده و قیمت می تواند تا حدود ۱۲۰ دلار افزایش یابد. اما این پیش بینی قطعی نیست زیرا امکان وقوع یک روند نزولی دیگر نیز وجود دارد.

تحلیل قیمت ۴ ساعته سولانا

در نمودار ۴ ساعته، روند نزولی کوتاه مدت قابل مشاهده است. پرایس اکشن فعلی نشان می دهد احتمال وقوع حرکات خرسی برای تست مجدد حمایت ۸۰ دلار وجود دارد. اگر این حمایت پابرجا بماند، سیگنال خرسی موقت است که احتمال حرکت صعودی را در آینده نشان می دهد.

قیمت در روزهای اخیر سیر صعودی داشته اما نتوانسته از مقاومت ۱۰۰ دلار عبور کند. با رسیدن قیمت در دیروز به ۸۷ دلار، افت مجدد صورت گرفت اما امروز افزایش جزئی تا ۸۹ دلار رخ داده است.

با این حال، قیمت هنوز در وضعیت اشباع خرید است که این خود سیگنالی از احتمال حرکات نزولی در بازار می باشد.

نمودار 4 ساعته قیمت سولانا / دلار

نمودار ۴ ساعته قیمت سولانا / دلار

در نمودار ۴ ساعته، قیمت بین ۸۰ تا ۱۰۰ دلار در نوسان بوده است. باندهای بولینگر نشان می دهند مومنتوم صعودی اخیراً افزایش یافته اما این احتمال وجود دارد که با افزایش نوسان به سرعت، حرکت قیمت به وضعیت نزولی تغییر پیدا کند.

جمع بندی

پیش بینی حرکات قیمت در کوتاه مدت نزولی است و تریدرها باید در این وضعیت هوشیار باشند. اگر مقاومت پیش رو در ۱۲۰ دلار شکسته شود، با افزایش نوسان، احتمال حرکت صعودی بلندمدت افزایش خواهد یافت.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت سولانا: حرکت نزولی در ۲۴ ساعت پیش رو | ۴ اسفند» با ما درمیان بگذارید.

منبع:کریپتوپولیتن
5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

‫3 نظر

 • کلاهبرداری
  ایمیل من مشخصه هرکی میخاد بهم ایمیل بزنه تا چتام با کارشناساشون بفرستم که چند هزار دلارم مسدود کردن و هرچی میگم چرا فقط یه لینک میدن که ما معدوریم و حسابتون مسدود شده و دیگر قادر به بازیابی نیست
  کسی شک داره ایمیل بزنه

 • صرافی فقط نوبیتکس

 • سلام من دانه ۲۰ دلار میفروشم هرکس خریداره ب این شماره پیام بده kycهم شدم ب والت هم انتقال یافته

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *