حساب اسلامی فارکس “Swap-Free” (جدول بهترین بروکر ها با اسپرد پایین)

۰۸ فروردین ۱۴۰۳
حساب اسلامی فارکس اکانت ویژه و متمایزی است که برخی از بروکر ها برای فعالیت تریدر های مسلمان ارائه می دهند.

آیا  برای شما هم پیش آمده است که از خود بپرسید “آیا معامله در فارکس حلال است؟!” همانطور که می دانید، معامله در بازار فارکس  با پرداخت نرخ بهره شبانه یا “Swap” همراه است که از نظر دین اسلام ربا و حرام در نظر گرفته می شود. به همین خاطر، برخی از بروکر های فارکس برای حل این مشکل حساب منحصر به فردی را عرضه می کنند که نرخ بهره را حذف و با نام حساب اسلامی شناخته می شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا «منظور از حساب اسلامی فارکس» را توضیح داده و بهترین بروکر های ارائه دهنده حساب اسلامی را معرفی کنیم.

حساب اسلامی فارکس چیست؟! راه حلی برای معامله بدون سواپ!

در یک جمله باید بگوییم که حساب اسلامی به اکانتی در فارکس گفته می شود که بر اساس قوانین اسلام فعالیت می کند. این حساب به طور انحصاری برای مسلمانان ایجاد شده و با پیروی از قوانین اسلام، امکان فعالیت در عرصه فارکس را برای مسلمانان فراهم می کند. شاید از خود بپرسید که حساب اسلامی فارکس چگونه معاملات را برای مسلمانان حلال می کند؟ پاسخ این سوال ساده است، با حذف نرخ بهره [Rollover/Swap] و از بین بردن شباهت سود معامله با ربا. درواقع بسیاری از مسلمانان به دلیل دوری از رباخواری و نرخ بهره شبانه در معاملات فارکس، از فعالیت در این بازار اجتناب می کنند اما می توان گفت در صورت حذف نرخ بهره، معامله در بازار فارکس مشکلی برای مسلمانان ایجاد نمی کند.

حساب اسلامی چگونه سواپ را حذف می کند؟!

نرخ بهره شبانه یا سواپ به واسطه بانک های مرکزی در اقصی نقاط جهان تعیین می شود و تمامی معامله گران فارکس ملزم هستند تا نرخ بهره و سواپ را برای معاملات باز خود پرداخت کنند. به همین دلیل معامله گران فارکس نمی توانند به تنهایی سواپ را از بین ببرند چرا که این امر توسط بروکرها و همچنین بانک مرکزی مدیریت می شود. اگر قصد حذف سواپ از معاملات را دارید، تنها راه استفاده از بروکری است که این نوع حساب های معاملاتی را ارائه می دهند. البته، باید توجه داشته باشید که هر بروکری ارزش ثبت نام و شروع فعالیت در فارکس را ندارد! شما باید پیش از ورود به کارگزاری، در مورد سابقه آن و مقدار اسپرد تحقیقات کاملی انجام داده باشید.

معرفی بهترین بروکر ها با حساب اسلامی؛ جدول انتخاب بروکر مناسب!

امروزه بروکر های متعددی حساب اسلامی فارکس را ارائه می دهند اما هر یک از این کارگزاری ها شرایط و قوانین منحصر به فرد خود را دارند. در نتیجه برای فعالیت در یک حساب تجاری اسلامی باید با قوانین مربوط به حساب آشنایی داشته باشید تا از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید. در ادامه، ۱۰ مورد از بهترین بروکرهایی که دارای حساب اسلامی هستند را به همراه شرایط هر کارگزاری ذکر کرده ایم.

بروکر با حساب های اسلامی شرایط و روزهای مجاز
بروکر آلپاری ۳۰ روز بدون سواپ
بروکر لایت فارکس بدون محدودیت در تمام حساب ها اجرا می شود.
بروکر آمارکتس در جفت ارزها و فلزات بدون محدودیت
بروکر آی سی ام بروکرز بصورت خودکار برای معامله گران فعال است.
بروکر فیبو گروپ فقط در حساب فیکس متاتریدر ۴ تا ۷ روز
بروکر ویندزور بروکرز فقط در حساب پرایم ارائه می گردد.
بروکر اچ وای سی ام تا ۱۴ روز بدون سواپ فعال است.
بروکر ارانته تا ۷ شب قابل اجراست.
بروکر آی اف سی مارکتس در تمام حساب ها ارائه می گردد.
بروکر روبو فارکس تمام حساب های متاتریدر ۴ اجرا شده و کمیسیون دریافت می گردد.

شرایط حساب اسلامی هرکدام از این بروکر ها فقط در این چند خط خلاصه نمی شود و اگر قصد دارید تا بهترین بروکر را انتخاب کنید، توصیه می کنیم حتما مقاله ها حساب اسلامی لایت فارکس، حساب بدون بهره شبانه بروکر آلپاری، حساب اسلامی آمارکتس، حساب اسلامی ویندزور بروکرز، حساب اسلامی فیبوگروپ، حساب اسلامی olymp trade و … را در سایت های تخصصی بازار فارکس ازجمله خدمات انحصاری بروکر های فارکس و باینری آپشن خانه فارکس من ifxhome، اینوست و پدیا Investopedia، اف ایکس استریت FXStreet و دیگر رسانه های معتبر مطالعه کنید.

معرفی بهترین بروکر با کمترین اسپرد برای ایرانیان؛ کدام کارگزاری را انتخاب کنیم؟!

اسپرد (spread) به مابه التفاوت قیمت نمادهای معاملاتی فارکس گفته می شود که کارگزاری ها از طریق آن درآمد کسب می کنند. در کنار انتخاب یک بروکر معتبر که از حساب اسلامی برخوردار باشد، باید اسپرد کارگزاری نیز در نظر گرفته شود چرا که اسپرد رابطه مستقیمی با سود شما از معاملات دارد. اسپرد به تفاوت قیمت پیشنهادی یک دارایی [bid price] و قیمت درخواستی آن [ask price] گفته می شود که در هر بروکر متفاوت است. در ادامه چند مورد بروکر با اسپرد پایین را لیست کرده ایم.

بهترین بروکر فارکس با کمترین اسپرد شرایط اسپرد در بروکر
بروکر آلپاری یکی از کمترین اسپردها برای جفت ارزهای فارکس از ۰.۴ پیپ در آلپاری ارائه شده است.
بروکر لایت فارکس کمترین اسپرد در لایت فارکس حساب های ECN می باشد.
بروکر آمارکتس در حساب ECN آمارکتس اسپرد از حداقل ۰.۰ پیپ ارائه شده؛
بروکر ویندزور بروکرز در حساب پرایم ویندزور بروکر اسپرد از حداقل ۱ پیپ و بدون کمیسیون می باشد.
بروکر ارانته در حساب VIP ارانته اسپرد بسیار پایینی از معامله گران دریافت می کند.
بروکر فیبوگروپ اسپرد حساب فیکس فیبوگروپ حداقل ۲ پیپ می باشد.
راهنمای انتخاب بهترین بروکر با اسپرد پایین پشتیبانی تلگرام

معمولا "حساب ECN" در بروکر ها کمترین اسپرد را دارد و بهترین حساب برای کاهش هزینه های معاملاتی است.

نظر کارشناس درباره حساب اسلامی فارکس و نتیجه گیری:

حساب اسلامی فارکس یکی از کاربردی ترین اکانت ها برای مسلمانان است که با حذف نرخ بهره شبانه، امکان فعالیت در بزرگترین بازار مالی جهان را برای آنها فراهم می کند. منظور از حساب اسلامی، خرید و فروش نمادهای معاملاتی بدون پرداخت نرخ بهره یا «سواپ» است؛ به همین دلیل این حساب شرایط ویژه ای دارد و با حساب های عادی متفاوت است. البته تمامی بروکرها از این نوع حساب برخوردار نیستند و تنها برخی از آن ها دارای حساب اسلامی فارکس می باشند. برخی از بهترین این بروکرها را می توان آلپاری، لایت فارکس، آمارکتس، فیبوگروپ و … دانست. شما چه تجربه ای از حساب اسلامی فارکس دارید؟! آیا از آن ها استفاده می کنید؟

منابع: خدمات انحصاری بروکر های فارکس و باینری آپشن خانه فارکس من ifxhome – رسانه تخصصی بازار های مالی اف ایکس امپایر FX Empire – دیلی فارکس DailyForex

سوالات متداول:

منظور از حساب اسلامی فارکس چیست؟

حساب اسلامی یا “Islamic Account” نوعی اکانت در بازار فارکس است که بر اساس قوانین دین اسلام فعالیت می کند.

نرخ بهره شبانه یا سواپ در معاملات فارکس چیست؟

نرخ بهره یا “rollover/ Swap” هزینه ای است که معامله گران باید در ازای باز نگه داشتن یک پوزیشن بپردازند.

بهترین بروکر با حساب اسلامی کدام است؟

لایت فارکس، آلپاری، فیبوگروپ، آی سی ام بروکرز، ویندزور و … برخی از بهترین بروکرهای دارای حساب اسلامی هستند.

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *