بهترین سایت ها برای بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال کدامند؟

۲۸ فروردین ۱۴۰۲
بهترین سایت ها برای بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال کدامند؟

اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارید پیشنهاد می شود برای بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال به تنهایی اقدام کنید زیرا هنگام سرمایه گذاری در چیزی، بهترین تصمیم برای شما تصمیمی است که خودتان آن را اتخاذ می کنید. تکیه بر نظر شخص ثالث خطرناک است زیرا برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی  باشد و پیشرفت های جدیدی وجود داشته باشد که کیفیت سرمایه گذاری را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین، تنها کاری که باید انجام داد انجام تحقیق است. با این حال، گاهی اوقات ممکن است این که بدانید از کجا شروع کنید دشوار باشد. به همین دلیل ما در اینجا ۱۰ ابزار برتر برای انجام تحقیقات در مورد ارزهای دیجیتال را به شما معرفی می کنیم.

۱۰. سایت گلس نود (Glassnode)

Glassnode یک ابزار تجزیه و تحلیل زنجیره ای است که وقتی بازارها قرمز می شوند مفید واقع می شود. گلس نود معیارهای مختلفی را ارائه می کند و از بسیاری از رمزارزها از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بسیاری از توکن های DeFi و توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند.

Glassnode علاوه بر آدرس کیف پول های فعال چیزهای بیشتری را ارائه می دهد. مشکل این است که اگر ندانید به دنبال چه چیزی بگردید، یا چگونه معیارها و نمودارها را تفسیر کنید، استفاده از آن به نوعی بی فایده است. شما می توانید تحلیل های هفتگی آن چین گلس نود را خودتان بخوانید یا از طریق YouTube تماشا کنید. تماشای آن ها کمک زیادی به شما می کند. آنها همچنین به شما این حس را می دهند که در کجای چرخه بازار قرار دارید.

جالب اینکه قبل از اینکه بدانید چگونه از معیارهای این وب سایت برای بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال استفاده کنید، نیازی به پرداخت هزینه نیست. سپس وقتی همه چیز را یاد گرفتید و می خواهید تحقیقات خود را شروع کنید، به شما پیشنهاد می شود برنامه ۲۹ دلاری در ماه را انتخاب کنید. آنها یک طرح بالاتر را نیز ارائه می دهند، اما هزینه آن ۷۹۹ دلار در ماه است.

سایت گلس نود (Glassnode)

محیط کاربری سایت گلس نود (Glassnode)

۹. سایت کوینگکو (CoinGecko)

اگر جایی برای بررسی قیمت ها ندارید، انجام هر تحقیقی بی معنی است. اینجاست که GoinGecko وارد عمل می شود، اگرچه آنها چیزهای مفید دیگری را نیز ارائه می دهند. CoinGecko هم به صورت آنلاین و هم به عنوان یک برنامه موبایل در دسترس است، بنابراین می توانید از آن در هر مکانی استفاده کنید. واضح ترین کاری که در اینجا می توان انجام داد این است که نمونه کارهای خود را ایجاد کرده و آن را با برنامه دنبال کنید. به این ترتیب شما همیشه از تغییرات قیمت کریپتو مطلع هستید.

علاوه بر این، CoinGecko بهترین مکان برای شروع در هنگام تحقیق در مورد یک ارزدیجیتال جدید است. در این وب سایت با کلیک کردن بر روی یک رمزارز خاص می توانید اطلاعاتی از جمله ارزش بازار، قیمت، حجم، فهرست صرافی هایی که رمزارز را فهرست کرده اند و… را مشاهده کنید. همه اینها برای تصمیم در مورد خوب بودن یا نبودن یک رمزارز مفید است. چند مورد اضافی که می توانید در CoinGecko بیابید، آمار اجتماعی، آمار توسعه دهندگان و حتی تجزیه و تحلیل مختصر توسط IntoTheBlock است.

در CoinGecko مشتقات، صرافی ها، DeFi، NFT ها، کشت سود و پادکست های مختلفی را خواهید یافت. آنها حتی چند کتاب منتشر کرده اند. بنابراین، اگر چیزی وجود دارد که به دنبال آن هستید، استفاده از CoinGecko قطعاً مفید خواهد بود. بیشتر چیزهایی که ارائه می دهند رایگان است؛ اما دو طرح پولی در دسترس دارند.

طرح اول برنامه پریمیوم با تقریباً ۴ دلار در ماه است که به شما یک CoinGecko بدون تبلیغات می دهد. علاوه بر این، آنها یک طرح با قیمت تقریباً ۸ دلار دارند که امکان دسترسی به کتاب هایشان، گزارش های تحقیقاتی، گپ زدن با تحلیل گران تحقیقاتی و خیلی چیزهای دیگر را فراهم می کند. حتماً نام CoinMarketCap را شنیده اید. لازم به ذکر است CoinMarketCap به اندازه CoinGecko خوب است و با استفاده از یکی از آنها آنچه را که نیاز دارید به دست خواهید آورد.

سایت کوینگکو (CoinGecko)

محیط کاربری سایت کوینگکو (CoinGecko)

۸. سایت مساری (Messari)

بدون شک اینجا مکانی است که هنگام جستجوی جواهرات پنهان و دستاوردهای بزرگ به آن می پردازید زیرا غربالگر Messari بهترین مکان برای فیلتر کردن جستجوهای شما در هنگام شکار است. می توانید بر اساس ارزش بازار، حجم، عرضه، شاخص های درون زنجیره ای مانند آدرس های فعال، مشترکین reddit و موارد دیگر فیلتر کنید. علاوه بر این، Messari مقالات تحقیقاتی خوبی را ارائه می دهد که بسیار مفید هستند.

احتمالاً بررسی بسیاری از ارزهای دیجیتال که هرگز نامشان را نشنیده اید خسته کننده است زیرا واقعیت این است که ۹۰ درصد آنها بی ارزش هستند. با این حال، خوب است که کسی این کار را برای شما انجام دهد تا بدانید به کدام یک نگاه کنید و کدام را نادیده بگیرید. این اقدام را می توان در مساری در قالب نمایشگرهای ایجاد شده در جامعه انجام داد.

در اینجا می توانید در زمان بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال دسته های مختلفی را پیدا کنید، از انواع خاصی از پروژه ها گرفته تا پورتفولیوهای مدیریت دارایی. شما می توانید به سرمایه  گذاری های بزرگ نگاه کنید و پروژه های خوب را تشخیص دهید. این غربال ها شامل سرمایه هایی مانند Coinbase و Alameda Research می شوند که حداقل می توان گفت نام های بسیار معتبری دارند. همچنین، برای پروژه های متاورس یا بازی، نمایشگرهای جداگانه ای وجود دارد. این نمایشگرها را نمی توان تغییر داد، اما همیشه می توانید آنها را با کلیک بر روی یک دکمه کپی کنید و سپس آنها را ویرایش کنید تا مطابق اهداف شما تنظیم شوند. این وب سایت دو طرح پولی شامل ۲۵ دلار در ماه و ۶۲۵ دلار در ماه دارد. طرح دوم سازمانی است.

۷. سایت کوین مارکت کال (CoinMarketCal)

آیا تا به حال احساس کرده اید که نمی توانید تمام رویدادها و ارتقاهایی را که در کریپتو انجام می شود پیگیری کنید؟ خوشبختانه با CoinMarketCal می توانید این کار را انجام دهید. در اینجا می توانید یک تقویم با اطلاعات کامل در مورد رمزارزها پیدا کنید.

شما می توانید رویدادهای فهرست شده مهم را بررسی کنید و سپس به مواردی که در مورد ۱۰۰ ارز برتر هستند نگاه کنید. اغلب اوقات چیزهایی را پیدا می کنید که در سایت های خبری کاملاً از قلم افتاده اند. مثلاً می توانید از برگزاری ایردراپ ها یا ارتقاها مطلع شوید. این در حالی است که ایردراپ ها به شدت سود آور هستند و اطلاع از ارتقا می تواند خبر بسیار مهمی به شمار برود.

همه ویژگی های CoinMarketCal برای بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال رایگان هستند و این سایت به شدت جامعه محور است. هرکسی می تواند رویدادها را پست کند و سپس در مورد قانونی بودن یا نبودن آنها رای داده می شود. این سیستم رای گیری همچنین به CoinMarketCal اجازه می دهد تا گزینه های داغ را مرتب کند و یافتن فرصت های جالب را برای شما آسان تر نماید.

سایت کوین مارکت کال (CoinMarketCal)

محیط کاربری سایت کوین مارکت کال (CoinMarketCal)

۶. سایت کوین متریک (Coin Metrics)

در اینجا ابزاری وجود دارد که استفاده از ابزارهای آن تمام نمی شود. Coin Metrics بیشتر به دلیل داده های درون زنجیره ای دقیق و به روز با بیش از ۴۰۰ معیار و ۱۰۰ ارزدیجیتال پشتیبانی شده شناخته شده است. این ابزار به نوعی برای افراد با تجربه تر مناسب تر است. یک سایت شیک و ساده که بیشتر برای مشتریان سازمانی کاربرد دارد زیرا این وب سایت برخی از برنامه های پولی را ارائه می دهد که نمی توانید به صورت آنلاین به آنها دسترسی پیدا کنید.

فرد باید مستقیماً با پشتیبانی سایت تماس بگیرد و هنگام خرید این طرح ها، یک کلید دسترسی به یک API به دست می آورد که از طریق آن می تواند به ابزارها و داده های بیشتری دسترسی داشته باشد. به همین دلیل است که اگر کاربر خرده فروشی هستید که تجزیه و تحلیل زنجیره ای انجام می دهید، پیشنهاد می شود از Glassnode استفاده کنید زیرا استفاده از آن آسان تر و ارزان تر است.

Coin Metrics هنوز یک سایت عالی برای بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال است، به همین دلیل است که ما آن را در اینجا فهرست کرده ایم. در واقع چندین سایت خبری هستند که از تحقیقات Coin Metrics به عنوان مرجع استفاده می کنند و شما نیز می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. اینها مفید هستند زیرا اطلاعات مهمی  را در اختیار شما قرار می دهند و در عین حال به شما آموزش می دهند که چگونه دفعه بعد خودتان تجزیه و تحلیل را انجام دهید.

آنها معمولاً اطلاعات هر سه ماهه را با نمودارهای مختلف که آمارهای مفید مختلفی را نشان می دهد، خلاصه می کنند. در اینجا به خوبی متوجه خواهید شد که همه چیز چگونه پیش رفته است و ممکن است به کجا برود. علاوه بر این، آنها همچنین هر هفته گزارش های مختصری ارائه می دهند که ارزش بررسی را دارد.

۵. سایت لونار کراش (LunarCrush)

LunarCrush یک ابزار تجزیه و تحلیل احساسات است که تمام اطلاعات ضروری را در مورد درک عمومی  از یک ارزدیجیتال به شما می دهد. LunarCrush دو امتیاز سفارشی به نام های AltRank و Galaxy score دارد. LunarCrush به شما این امکان را می دهد که خودتان رمزارزها را تجزیه و تحلیل کنید.

LunarCrush به شما این امکان را می دهد که بر اساس معیارهای مختلفی مانند حجم اجتماعی، احساسات صعودی/نزولی، حجم، ارزش بازار و موارد دیگر رمزارزها را مرتب کنید. سپس می توانید آمار را بررسی کنید و تحلیل خود را انجام دهید. در اینجا می توانید فرصت های معاملاتی ایجاد کنید، نگاه کردن به احساسات صعودی یا نزولی این فرصت ها را به شما معرفی می کند.

شاید تنها مشکل LunarCrush پرداخت هزینه برای بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال در زمان نیاز به داده های بیشتر باشد. در واقع اگر می خواهید به تجزیه و تحلیل یک رمزارز خاص بپردازید و از نتایج تحلیل خود برای بلندمدت استفاده کنید باید هزینه آن را پرداخت نمایید. وقتی نوبت به هزینه می رسد، باید توکن بومی  LunarCrush LUNR را خریداری کنید. برای این کار سه سطح وجود دارد، ردیف ۱ به صورت رایگان، ردیف ۲ به ۳۰ LUNR و ردیف ۳ به ۱۰۰ LUNR  نیاز دارد.

۴. سایت سنتیمنت (Santiment)

اگر دوست ندارید که فقط اطلاعات مربوط به بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال در ۳ ماه اخیر را در LunarCrush ببینید، شاید بهتر باشد Santiment را امتحان کنید. در اینجا می توانید تحلیل اجتماعی مشابهی را روی بیش از ۱۰۰۰ رمزارز انجام دهید. همچنین می توانید داده هایی مانند ارزش بازار، حجم و حتی برخی از تحلیل های درون زنجیره ای را نیز وارد کنید. این یک ابزار عالی برای مطالعه فردی ارزهای دیجیتال است.

علاوه بر این، آنها بینش های بسیار خوبی از بازار ارائه می دهند. آنها کاملاً فعال هستند و تمایل دارند که رمزارزهای پرطرفدار را پوشش دهند. علاوه بر این، Santiment آکادمی مخصوص به خود را دارد که در آن می توانید چیزهای زیادی در مورد Santiment و به طور کلی بازارها یاد بگیرید.

Santiment یک ابزار غربالگری نیز ارائه می دهد. با این ابزار می توانید آن دسته از انتخاب های داغی را که ارزش سبد شما را به اوج می رساند، بیابید. با این حال، برای اینکه بتوانید از معیارهای اجتماعی استفاده کنید، باید برنامه حرفه ای داشته باشید. برنامه Pro برای شما ۴۹ دلار در ماه هزینه دارد و اگر واقعاً می خواهید به همه چیز دسترسی داشته باشید، می توانید SanAPI را با ۱۶۰ دلار در ماه خریداری کنید. با این حال، SanAPI برای توسعه دهندگان است نه کاربران خرد. اگر می خواهید روی قیمت ها تخفیف داشته باشید، می توانید با داشتن توکن های SAN خرید خود را انجام دهید.

۳. سایت کوین گلس (Coinglass) یا Bybt سابق

شاید بیشتر شما Coinglass را با نام قبلی آن یعنی Bybt بشناسید. Coinglass یک ابزار داده مشتقات است و بدون درنظرگرفتن نام، بینش های ارزشمندی را ارائه می دهد. بیشتر داده های موجود در اینجا برای درک احساسات بازار مفید هستند.

یکی از موارد مهم در این وب سایت، نسبت لانگ به شرت است. از اینجا می توانید دید خوبی از احساسات پیرامون یک ارزدیجیتال داشته باشید. نکته دیگر این است که می توانید بازه زمانی را تا ۵ دقیقه تنظیم کنید و این ممکن است به شما کمک کند تا سقف محلی قیمت را تشخیص دهید.

در نهایت یک نکته خوب که باید هر چند وقت یکبار بررسی کرد این است که بیت کوین چگونه نسبت به مدل سهام به جریان عمل می کند. مدل S2F یک مدل ارزش گذاری است که تاکنون ثابت کرده یکی از دقیق ترین مدل ها در پیش  بینی قیمت بیت کوین است. همه چیزهای موجود در Coinglass رایگان هستند و اگرچه ما فقط به بیت کوین اشاره کردیم، اما آنها آماری در مورد انواع آلت کوین ها دارند.

۲. سایت کوین دنس (Coin Dance)

اگر از طرفداران بیت کوین هستید پس باید نگاهی به Coin Dance بیندازید. در اینجا می توانید آمار مفیدی در مورد حجم، گره ها، سیاست و پذیرش پیدا کنید. حتی اگر از طرفداران بیت کوین نیستید، این سایت برای بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال مفید است زیرا همان طور که همه می دانیم بیت کوین تا حد زیادی بر کل بازار تأثیر می گذارد. این سایت یک آمار جالب در مورد کشورهایی با ارز ضعیف که احتمالاً بیت کوین را اتخاذ می کنند می دهد. همچنین، جالب است که ببینیم دیدگاه هر کشور در مورد کریپتو چیست.

۱.سایت کریپتو کوانت (CryptoQuant)

CryptoQuant داده هایی را در مورد بیت کوین، اتریوم، استیبل کوین ها و به طور کلی آلت کوین ها ارائه می دهد. این داده ها از داده های بازار، داده های زنجیره ای و جریان های صرافی تشکیل شده است.

با توجه به انتخاب های خاص، یکی از معیارهای مناسب برای وضعیت فعلی، اهرم تخمینی مبادلات است. دسترسی به آماری که ذکر کردیم به علاوه دیگر موارد همگی کاملاً رایگان است. تنها چیزی که برای دسترسی به این وب سایت و استفاده از امکانات آن نیاز دارید ایجاد یک حساب کاربری است. با این حال اگر به موارد بیشتری نیاز دارید، آنها یک برنامه پیشرفته برای ۳۹ دلار در ماه دارند که شامل شاخص های زنجیره ای دقیق تر است. علاوه بر این، یک طرح حرفه ای با ۱۰۹ دلار در ماه و یک طرح برتر با قیمت ۷۹۹ دلار در ماه وجود دارد. بهترین راه شروع، استفاده از گزینه رایگان است و سپس اگر احساس کردید که لازم است، خود را به برنامه پیشرفته ارتقا دهید. دو مورد دیگر ممکن است کمی  گران باشند، به خصوص اگر می خواهید ابزارهای دیگری را در این لیست دریافت کنید.

جمع بندی

برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال باید به بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال بپردازید. در این میان شما نباید فقط به یکی از این ابزارها و حتی موارد ذکر شده در این لیست اکتفا کنید. ابزارهای مفیدتری وجود دارد و انجام تحقیق شامل دیدن سایت پروژه و خواندن وایت پیپر بسیار مفید است. این ابزارها فقط به منظور تقویت تجزیه و تحلیل و استفاده از آنها هستند و کاربرد همزمانشان آنها را قدرتمندتر می کند. توصیه می شود از پنج سایت به جای فقط یک سایت برای سرمایه گذاری مناسب استفاده کنید تا شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشید. همچنین، سایت های فهرست شده در اینجا ترتیب خاصی ندارند زیرا هریک از آنها برای موارد استفاده متفاوت خوب هستند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بهترین سایت ها برای بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال کدامند؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:coinbureau.com
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

‫3 نظر

  • منظور از آلت های مبتنی بر ماینینگ چیست؟

  • کلا منبع فارسی قابل قبولی در مورد Yield farming نبود
    ممنونم از مطلبتون🙏🏻

  • بسیار عالی و‌مفید

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *