مهم ترین و تاثیرگذارترین کانال های تلگرامی ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹

۱۲ آبان ۱۳۹۸
کانال اخبار ارز دیجیتال - میهن سیگنال

شما برای اطلاع از اخبار روز ارز های دیجیتال از چه پلتفرمی استفاده میکنید؟

آیا موافق اطلاع رسانی از طریق شبکه های اجتماعی هستید؟

آیا علاقه دارید هنگام میل قهوه صبحانه آخرین اخبار ارز های دیجتال را در کانال های تلگرامی بخوانید؟

 

 

به لطف تمرکز شدید تلگرام بر حریم خصوصی و امنیت، بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان از این برنامه استفاده می‌کنند. این پلتفرم از فضای ذخیره سازی نامحدود نامحدود، ربات ها، عدم وجود تبلیغات، قابلیت ایجاد گفتگوهای معمولی و مخفی، کانال ها، گروه ها و پروتکل رمزنگاری خود استفاده می‌کند و از همه مهم تر این است که تمام این امکانات کاملا رایگان هستند. با توجه به تمام مزیت هایی که این پلتفرم ارائه می‌دهد، جای تعجبی وجود ندارد که جامعه ارز دیجیتال با آغوش باز از تلگرام به عنوان منبع قابل اعتماد ارتباطی استقبال کرده است.

تلگرام هم‌ چنین منبع قابل اعتماد برای انتقال و به اشتراک گذاری اطلاعات است و این موضوع باعث شده است که گروه های مختلف و مشتاقان ارز دیجیتال از توسعه دهندگان تا کارآفرینان و معامله کنندگان از کانال های تلگرام استفاده کنند تا اطلاعات مرتبط را با مخاطبان مدنظر خود به اشتراک بگذارند.

 

در این مقاله به بررسی مهم ترین و پرنفوذترین کانال های تلگرام در سال ۲۰۱۹ می‌پردازیم. بعضی از این کانال ها از ICO Speaks گردآوری شده اند. ICO Speaks آژانسی است که در زمینه مرتبط ساختن استارت آپ ها و سرمایه گذاران تخصص دارد.

 

هرچند در فهرست این مقاله، کانال ها را بر اساس محتوای آنها به ۳ بخش تقسیم خواهیم کرد که عبارتند از: کانال های ICO/IEO، اخبار و معاملات.

 

 

کانال های متمرکز بر اخبار ارز دیجیتال

کانال News.Bitcoin.com

تعداد اعضا: بیش از ۵۱۰۰۰ کاربر

زبان: انگلیسی، اسپانیایی زبانان نیز می‌توانند CriptoNoticias را بررسی کنند

این کانال متعلق به وبسایت ارز دیجیتال Bitcoin.com است که در زمینه انتشار اخبار بلاک‌ چین و ارز دیجیتال یکی از برترین ها می‌باشد. این سایت از کانال مذکور برای انتشار آخرین عناوین اخبار روز استفاده می‌کند.

 

با پیوستن به این کانال به اخبار و اتفاقاتی که در سراسر این صنعت در حال رخ دادن است دسترسی پیدا می‌کنید. این کانال به جز اخبار، به انتشار تحلیل کوین های مختلف و جزییات درباره ICO های آتی و سایر رویدادهای مرتبط این صنعت می‌پردازد.

 

 

کانال کوین تلگراف

تعداد اعضا: بیش از ۷۲۰۰۰ کاربر

زبان: انگلیسی

کوین تلگراف یکی دیگر از وبسایت های خبرگزاری محبوب ارز دیجیتال می‌باشد که به دلیل انتشار اخبار، در دنیای ارز دیجیتال از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

 

این پلتفرم، آخرین اخبار صنعت ارز دیجیتال نظیر اخبار بیت کوین، اخبار آلتکوین ها، اخبار بلاک‌ چین، اخبار قانون‌گزاری ها، کلاهبرداری ها و تمام اخبار و اتفاقات صنعت بلاک‌ چین را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

 

وبسایت کوین تلگراف دارای کانال تلگرام مختص به خود است که در آن آخرین اخبار را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. به غیر از اخبار، در این کانال تحلیل های جامعی از بازار همراه با مجموعه چشمگیری از راهنماها و دستورالعمل ها وجود دارد.

 

کانال دیسنتر (DeCenter)

تعداد اعضا: بیش از ۱۹۸۰۰۰ کاربر

زبان: انگلیسی، روسی و چینی

این کانال بر اخبار اقتصادی و ارزهای دیجیتال متمرکز است. هر روز صبح در این کانال خبرنامه ای منتشر می‌شود که تمام اخبار جدید در صنعت ارزهای دیجیتال را پوشش می‌دهد.

 

سپس بر اساس اخبار موجود در خبرنامه به مطالب آموزشی و تحلیلی پرداخته می‌شود که برای تمام مشتاقان ارز دیجیتال فارغ از سطح تخصص آنها مناسب است. هم‌ چنین در این کانال، اعضا می‌توانند در خصوص موضوعات مختلف نظیر معاملات، ماینینگ، ICO ها و سایر موضوعات رایج به گفتگو بپردازند. این کانال هم چنین شامل مصاحبه هایی با اشخاص برجسته در این صنعت است.

 

 

 

کانال های متمرکز بر ICO/IEO

کانال ICO Listing

تعداد اعضا: بیش از ۱۳۸۰۰۰ کاربر

زبان: انگلیسی

این کانال اطلاعات مرتبط با ICO ها و IEO های آتی را به اشتراک می‌گذارد.

 

در این کانال جزییات تحقیقات در خصوص پروژه های جدید منتشر می‌شود. این جزییات شامل اطلاعاتی در خصوص موضوع پروژه ها، تعداد توکن های موجود، تاریخ فروش، پلتفرم عرضه توکن و سایر اطلاعات مرتبط می‌شود.

 

در این کانال، اعضا می‌توانند در خصوص موضوعات مختلف از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال تا معاملات به گفتگو بپردازند و از پیشنهادات و نظرات متخصصان موضوعات مختلف صنعت ارز دیجیتال بهره مند شوند.

 

نقطه قوت این کانال این است که جامعه ای از متخصصان ایجاد کرده است که همواره به دنبال کمک به اعضای جدید برای سرمایه گذاری و معاملات ارزهای دیجیتال می‌باشند.

 

کانال IEO Pools

تعداد اعضا: بیش از ۱۹۲۰۰۰ کاربر

زبان: انگلیسی

این کانال صرفا بر اشتراک گذاری اطلاعات در خصوص IEO های آتی متمرکز است.این کانال در سال ۲۰۱۹ جذب سرمایه عمومی انجام داده است. جامعه ارز دیجیتال نیز با آغوش باز از این کانال استقبال کرده است و فهرست IEO های آتی و لانچ‌پدهای این کانال هر روز بیشتر می‌شود.

 

این کانال جزییات تحقیقات در خصوص IEO های آتی و هیجان انگیز جدید را منتشر می‌کند. اعضای این کانال تمام اطلاعات مرتبط که قبل از تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری ضروری است را در این کانال دریافت خواهند کرد. این کانال هم چنین به مالکان استارت آپ های بلاک چین فرصت ملاقات با سرمایه گذاران را ارائه می‌دهد.

کانال ICO Speaks

تعداد اعضا: بیش از صدهزار کاربر

زبان: انگلیسی، روسی

کانال ICO Speaks یکی از کانال های برتر ارز دیجیتال از لحاظ کاربران است. این کانال بر کسب مطالب مرتبط با ICO ها و IEO ها از تحقیقات در خصوص پروژه های مختلف تا آخرین اخبار موجود در این صنعت متمرکز است.

 

کانال ICO Speaks به مالکان پروژه های ارز دیجیتال امکان می‌دهد تا با سرمایه گذاران بالقوه ارتباط برقرار کنند.

 

اعضای این کانال می‌توانند با سایر اعضا در خصوص موضوعات مختلف از معاملات کریپتو تا پیشنهادات درباره مهم ترین و جنجالی ترین پروژه های ارز دیجیتال تعامل داشته باشند. اعضای جدید نیز می‌توانند از راهنمایی های متخصصان در خصوص نحوه شروع سرمایه گذاری در این عرصه استفاده کنند.

 

کانال ICO Analytics

تعداد اعضا: بیش از ۸۰۰۰ کاربر

زبان: انگلیسی

کانال ICO Analytics بر روی ICO ها متمرکز است. علیرغم اینکه بازار ICO در سال ۲۰۱۹ با افت قابل توجهی مواجه شده است، اما گروه ها و کانال هایی نظیر این کانال وجود دارند که بر روی ICO هایی گهگاه به وجود می‌آیند متمرکز اند.

 

برخلاف سایر کانال هایی که بر روی ICO ها متمرکز هستند، این کانال از لحاظ کیفیت تحقیقات نسبت به سایرین متمایز است.

 

کاربران این کانال ارقامی از عملکرد توکن ها، فروش توکن ها، برگشت سرمایه (ROI) و سایر اطلاعات در خصوص پروژه های مختلفی که از طریق معیارهای مختلف جمع آوری شده اند را دریافت خواهند کرد. تمام اطلاعات این کانال به طور مرتب و منظم به صورت نمودار و‌ گراف ارائه می‌شوند.

کانال ICO Drops

تعداد اعضا: بیش از ۲۸۰۰۰ کاربر

زبان: انگلیسی

کانال ICO Drops یکی دیگر از کانال هایی است که بر بازار ICO متمرکز است و اکثرا فروش توکن ها را پوشش می‌دهد.

 

هرچند اخبار مرتبط نظیر راهکارهای تصدی مختلف تا آخرین اخبار در خصوص قانونگذاری و مطالب دیگر را نیز شامل می‌شود.

 

در این کانال، اینفوگرافیک ها همراه با اطلاعات در خصوص ICO ها در اختیار کسانی می‌باشد که ممکن است زمان کافی برای مطالعه مقاله های کامل تحلیلی را ندارند.

 

 

 

کانال های متمرکز بر معاملات ارز دیجیتال

گروه Whalepool

تعداد اعضا: بیش از ۱۷۰۰۰ کاربر

زبان: انگلیسی

گروه Whalepool یکی از گروه های شناخته شده می‌باشد که انحصارا بر معاملات ارز دیجیتال و گفتگوهای مرتبط متمرکز است. معاملات ارزهای دیجیتال در جامعه مورد نظر نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. در نتیجه، این گروه برای افرادی است که مایلند با سایر معامله کنندگان در ارتباط باشند.

 

این گروه اخباری را به اشتراک می‌گذارد که بر قیمت دارایی ها تاثیرگذار هستند. هم چنین شامل تحلیل پروژه های مختلف نیز هست.

 

این گروه برای معامله کنندگان جدید بسیار الهام بخش است و می‌تواند برای بررسی بازار ارزهای دیجیتال به این افراد کمک کند.

 

کانال Botje11

تعداد اعضا: بیش از ۸۰۰۰ کاربر

کانال Botje11، کانال شخصی معاملات ارزهای دیجیتال است که متعلق به یکی از اعضای برتر Tradingview در چند سال اخیر می‌باشد. با دنبال کردن کانال Botje11، می‌توانید داستان نوسان قیمت بیت کوین را دنبال کنید.

 

هر روز در این کانال تقریبا ۳ پست به اشتراک گذاشته می‌شود که به توضیح جوانب مختلف بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازد. هم چنین بیش از یک نتیجه گیری هم به اشتراک گذاشته می‌شود که برای استراتژی معاملاتی کاربران بسیار مهم است.

 

این کانال عمدتا بر روی شکل ها و الگوها متمرکز است. به طور کل، این کانال به عنوان منبع ممتاز و برجسته آموزشی به حساب می‌آید.

 

 

 

نتیجه گیری

امروزه هزاران کانال تلگرامی برای ارزهای دیجیتال وجود دارد. ارزهای دیجیتال یکی از موضوعاتی است که بیشترین صحبت درباره آن در فیسبوک رخ نمی‌دهد. به علاوه، ارزهای دیجیتال تنها موضوعی است که توییتر و تلگرام، مهم ترین شبکه های اجتماعی آن هستند. بنابراین، جامعه ارز دیجیتال اگر می‌خواهد در جریان اخبار و اتفاقات این صنعت باقی بماند باید توجه بیشتری به این دو شبکه اجتماعی داشته باشد.

 

جامعه ارز دیجیتال یکی از گروه هایی است که کمترین وابستگی را به گوگل دارد و این موضوع از آنجایی ثابت می‌شود که فقط ۴۵ درصد ترافیک این حوزه از جانب موتورهای جستجوگر می‌باشد. این رقم نسبت به میانگین کلی که ۶۰ درصد می‌باشد، بسیار کمتر است.

شما چه کانال هایه معتبری میشناسید؟

اگر گروه یا کانالی را میشناسید که در لیست بالا نبود ، به ما معرفی کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «مهم ترین و تاثیرگذارترین کانال های تلگرامی ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹» با ما درمیان بگذارید.

4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
حامد فولادی
همیشه علاقه به برنامه نویسی داشتم و در این زمینه هرچیزی که نیاز بود رو به خودم یاد دادم. الان به عنوان توسعه دهنده وب و برنامه نویس توی تیم میهن سیگنال فعالیت دارم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

‫2 نظر

  • سلام. جدیدا ایا کانال مهمی ک بشه به این لیست اضافه کرد اومده؟

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *