بدهی‌ ۲۳ تریلیون دلاری آمریکا

۱۲ آبان ۱۳۹۸
بدهی‌ 23 تریلیون دلاری آمریکا

بر اساس تازه‌ترین آمار وب‌سایت U.S Debt Clock، بدهی دولت آمریکا، به بیش از ۲۳ تریلیون دلار رسیده است.

به گزارش کوین تلگراف، رقم ۲۳ تریلیون دلاری بدهی دولتی آمریکا یعنی به ازای هر شهروند این کشور، ۶۹,۷۲۴ دلار بدهی وجود دارد. به عبارت دیگر نسبت حجم بدهی‌ها به تولید ناخالص داخلی، ۱۰۶.۶۵ درصد است.

حساب کاربری Rhythm اول نوامبر (۱۰ آبان) در توییتر ضمن اشاره به حجم بدهی‌های دولتی آمریکا، نوشت که هر دلار از این بدهی، دلیلی برای خرید بیت کوین است. کاربر دیگری در این خصوص نوشت:

این یعنی بیش از یک میلیون دلار بدهی به ازای هر بیت کوین.

مکس کایزر (Max Keiser)، مجری برنامه «کایزر ریپورت» (Keiser Reort) و از کارآفرینان حوزه ارزهای دیجیتال در مصاحبه‌ای که روز گذشته انجام داد، اعلام کرد که بانک‌های مرکزی به موفقیت بیت کوین کمک می‌کنند.

کایزر در خصوص سیاست تسهیلات کمی که از جانب فدرال رزرو آمریکا در حال اجراست و تاثیراتش بر قیمت بیت کوین گفت:

وقتی که فدرال رزرو سیاست‌های جدیدش در خصوص تسهیلات کمی را منتشر کرد، قیمت بیت کوین در کف ۳,۳۰۰ دلار قرار داشت. بانک‌های مرکزی در سطح جهان به قهقرا خواهند رفت. تمام ارزهای فیات از بین می‌روند.

حامیان بیت کوین می‌گویند که از اواسط سپتامبر (شهریور) تا به حال، فدرال رزرو صدها میلیارد دلار ارز جدید وارد چرخه اقتصادی کرده است؛ یعنی بیش از تمام ۱۶۵ میلیارد دلار ارزش بازار بیت کوین.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *