ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
یوتیوب به دنبال استفاده از NFT

به نظر میرسد یوتیوب، استفاده از قابلیت هاى بسیار کاربردى شبکه NFT و وب٣ را براى محصولات جدیدش تحت نظر دارد.
به گزارش میهن سیگنال به نقل از دیکریپت، اطلاعات منتشر شده از مدیران اجرایى شبکه یوتیوب میگوید، یوتیوب به دنبال استفاده از شبکه توکن هاى غیر مثلى (NFT) و ادغام قابلیت هاى مختلف حوزه ارزهاى دیجیتال با پلتفرم خود میباشد.
مدیر تولید یوتیوب، نیل موهان، امروز یک پست درباره برنامه‌های آتی این شرکت برای محصولات و ویژگی‌های جدید در سال ۲۰۲۲ منتشر کرد و همچنین علاقه خود به وب ۳، بلاک چین و NFT را نشان داد.
موهان در این پست از ویژگى هاى جدیدى که قرار است به نسخه جدید یوتیوب اضافه شود صحبت کرد. او به قابلیت هاى جدید براى سازندگان ویدیو در یوتیوب اشاره کرد که از جمله مهم ترین آنها امکان هدایت و راهنمایى کانال هاى یوتیوب، امکان طبقه بندى و اولویت بندى کامنت ها و قابلیت هاى بیشتر مرتبط با بخش گفت و گو در این شبکه میباشد.
موهان علاوه بر ویژگی‌های جدید پیش روی این پلتفرم، به ادغام وب ۳ و همچنین پتانسیل NFT اشاره کرد که به سازندگان اجازه می‌دهد تا روابط عمیق‌تری با طرفداران خود ایجاد کرده و از محتوای یوتیوب درآمد بیشتری کسب کنند.
وب ۳ به طور خلاصه نسل بعدی اینترنت و یک تغییر پارادایم به سمت اینترنت دموکراتیک و غیرمتمرکز است. وب ۳ از طریق فناوری‌های جدید مانند «بلاک چین» (Blockchain)، «واقعیت مجازی» (ٰٰVirtual Reality)، «واقعیت افزوده» (Augmented Reality)، «هوش مصنوعی» (Artificial Intelligence) و سایر فناوری‌های ایجاد شده در حوزه رمزارزها مانند «متاورس» (Metaverse) و «توکن‌های غیرقابل معاوضه» (NFT) تعریف می‌شود. وب سه با استفاده از این تکنولوژی‌ها، نگاه و ارزش‌گذاری کاربران را نسبت به اینترنت تغییر می‌دهد. می‌توان گفت موضوع وب ۳، ساخت اینترنت مردم است به این معنی که، مردم مالک اینترنت هستند و تمامی ابزارهای آن نیز در راستای خدمت به مردم طراحی می‌شود.

 

 

منبع:decrypt.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.