پیداکردن توکن های پامپی با CryptoRank

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
پیداکردن توکن های پامپی با CryptoRank

هزاران توکن پر پتانسیل وجود دارند که از دوره‌های قبلی بازار باقی مانده‌اند و به دلایلی با قیمت پایین خرید و فروش می‌شوند. این توکن‌ها نقاط ورود بهتری دارند و پتانسیل رشد بیشتری نسبت به توکن‌های جدید دارند. اما مشکل انتخاب درست است. پیدا کردن توکن های پامپی پرپتانسیل دشوارتر از توکن‌های جدید است و شانس انتخاب درست بسیار کمتر است. بیایید ببینیم چگونه می‌توانیم توکن‌های پرپتانسیل را پیدا کنیم.

از تولید تا مارکتینگ توکن های جدید

رویداد تولید توکن (TGE) مهم‌ترین دوره زندگی بسیاری از پروژه‌ها است. اکثر پروژه‌ها فقط برای این لحظه کوتاه زنده‌اند. در بازار صعودی، کسانی که موفق به دریافت سهمیه شده‌اند تقریباً مطمئن هستند که حداقل بازدهی کوچکی را از سرمایه‌گذاری خود در TGE دریافت می‌کنند. اگر به توکن‌های خود وابسته نشوید و بیش از حد در توکن نمانید، در این بازی ضرر نخواهید کرد.

داستان با جواهرات پرپتانسیل فرق می‌کند. بیشتر توکن‌ها هرگز به بالاترین قیمت‌های قبلی خود نمی‌رسند یا حتی به آن‌ها نزدیک نمی‌شوند. شما باید بپذیرید که بیشتر آن‌ها واقعاً ارزش کمتری ندارند بلکه درست قیمت‌گذاری شده‌اند. بنابراین، جستجو برای پیدا کردن توکن پرپتانسیل مانند جستجو برای یافتن سوزن در انبار کاه است که واقعاً ارزان قیمت است. بهتر است دلیل خوبی داشته باشید که چرا این سوزن در آنجا قرار گرفته و چرا بازار با قیمت‌گذاری پایین آن اشتباه کرده است.

چه چیزی باعث می‌شود توکن نادیده‌گرفته شود؟

این سوال بزرگ و اولین سوالی است که باید به آن پاسخ دهید، زیرا واضح نیست. توکن می‌تواند ۵۰% از اوج‌های اخیر خود کاهش یابد و از نظر روانی به نظر می‌رسد که نادیده‌گرفته شده است. اما این به همین سادگی نیست؛ توکن می‌تواند ۵۰% دیگر کاهش یابد و هنوز کم‌ارزش نباشد بلکه در واقع در لحظه‌ی فعلی به درستی ارزش‌گذاری شده باشد. یک توکن پرپتانسیل ، توکنی است که دینامیک قیمتی آن با احساسات بازار همخوانی ندارد، در حالی که تجزیه و تحلیل بنیادی شما نشان می‌دهد که باید ارزش بیشتری داشته باشد.

چگونه روندهای ارزدیجیتال را پیش‌بینی کنیم؟

می‌توانید با بررسی روندهای فعلی شروع کنید و دسته‌بندی‌هایی را که بهترین عملکرد را دارند شناسایی کنید. برای این کار، در بخش «دسته‌بندی‌ها» در CryptoRank، عملکرد دسته‌ها را در چندین بازه زمانی بررسی کنید و به دلخواه خود فیلتر کنید. انتخاب بازه‌های زمانی بزرگتر مانند یک سال، نیم سال یا یک ماه توصیه می‌شود.

how-to-find-underrated-gems-using-cryptorank

تحقیقات خود را با بررسی داشبوردهای جذب سرمایه ادامه دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید کدام دسته‌بندی‌ها توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گرفته‌اند. بسیاری از صندوق‌های سرمایه بر روی روندهای آینده تمرکز می‌کنند تا روندهای فعلی، که این یک حرکت هوشمندانه است.

how-to-find-underrated-gems-using-cryptorank

پیش‌بینی روندهای آینده نیازمند درک عمیق از کل صنعت ارزدیجیتال است. اگر شما به طور مداوم در بلاک چین فعال هستید و گوش به اخبار دارید، در این صورت می‌فهمید که ارزدیجیتال به کجا می‌رود و چه چیزی کم دارد. برای این منظور بخش Research سایت کریپتو رنک توصیه میشود.

how-to-find-underrated-gems-using-cryptorank

چگونه توکن‌های پامپی را در میان توکن‌های بسیار پیدا کنیم؟

شما می‌توانید با مرتب‌سازی پروژه‌ها بر اساس دوره‌های زمانی که در آن‌ها سرمایه جمع‌آوری کرده‌اند شروع کنید. دوره‌های زمانی نزولی را برای این کار انتخاب کنید. در زمانی که بازار در حالت هیجان است، بسیاری از پروژه‌ها موفق به جمع‌آوری میلیون‌ها دلار می‌شوند. اما جمع‌آوری سرمایه در بازار خرسی کار دشواری است و پروژه‌هایی که در این شرایط موفق به جمع‌آوری سرمایه می‌شوند، حتماً شایسته توجه شما هستند. دکمه «Early Stage Only» را خاموش کنید و وضعیت توکن را بر روی «Traded» تنظیم کنید!

How to Pick the Needle in a Haystack

همچنین، می‌توانید آمار صندوق‌ها را در بخش «صندوق‌ها» با بازدهی خرده‌فروشی مقایسه کنید، بهترین‌ها را انتخاب نمایید و پورتفوی‌های آن‌ها را مطالعه کنید. پورتفوی‌های سرمایه‌گذاران پرسود احتمالاً شامل توکن‌های پامپی نمی‌شوند، چون بسیاری از سرمایه‌گذاران با دیدن نام یک شرکت سرمایه‌گذاری خوب به سرعت به پروژه‌ها وارد می‌شوند. اما ممکن است بسیاری از پروژه‌ها در پورتفوی‌های این شرکت‌ها بیش‌ارزش‌گذاری شده باشند. با این حال، شما می‌توانید تلاش کنید تا توکن‌هایی را که زیر رادار هستند پیدا کنید.

How to Pick the Needle in a Haystack

پس از پیدا کردن پروژه‌های جالب، آن‌ها را به واچ لیست اضافه کنید تا فراموش نکنید. پس از اتمام انتخاب، هر پروژه را با دقت بررسی کنید. این کار را با بازدید از صفحه وب رسمی پروژه، استفاده از پروتکل آن و بررسی فعالیت‌هایش در شبکه‌های اجتماعی، به خصوص X (توییتر) انجام دهید. همچنین، بررسی فعالیت‌های GitHub پروژه، مانند زمان آخرین تعهد، مهم است. پس از این مراحل، شما آماده تصمیم‌گیری‌های دقیق‌تر خواهید بود.

How to Pick the Needle in a Haystack

بعد از پیدا کردن توکن پامپی باید چکار کنیم؟

خرید و فروش در اینجا می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. حتی اگر نشانه‌ها را درست گرفته باشید و یک توکن پامپی واقعاً نایاب را پیدا کرده باشید، راه‌های متعددی برای اشتباه وجود دارد! خرید در شرایط نامناسب بازار یا خرید با سفارشات بازار قطعاً بازی شما را خراب خواهد کرد.

منتظر یک بازگشت باشید. زمان برای ارزهای آلتکوین اغلب پس از حرکات بزرگ بالارونده بیت کوین می‌آید، به ویژه پس از بازگشت‌های اصلاحی. ارزهای آلتکوین کم‌ارزش نیز در این مورد استثنا نیستند؛ شما باید نقاط ورود را در بازگشت‌های اصلاحی جستجو کنید، دقیقاً مانند هر دارایی دیگری. اگر بازار داغ است و یک توکن پامپی کم‌ارزش هنوز نتیجه‌ای نشان نداده است، بهتر است از ورود قبل از نشانه های ورود خودداری کنید.

How to Pick the Needle in a Haystack

نقاط ورود خود را تعیین کرده و سفارش‌های محدود قرار دهید. برای تعیین نقاط ورود، می‌توانید با نگاه کردن به قیمت‌های فروش خصوصی و عمومی توکن شروع کنید. اگر پروژه فروش توکن داشته باشد، قیمت‌های دوره‌های عمومی همیشه شناخته شده‌اند. در همین حال، قیمت‌های دوره‌های خصوصی به طور منظم فاش نمی‌شوند، اما اتفاق می‌افتد که در زبانه «Fundrising» کارآمد خواهد بود. سپس، در Trading View، مناطق حمایت کلیدی را در بازه‌های زمانی بالاتر علامت‌گذاری کرده و سفارش‌های محدود را در صرافی تنظیم کنید.

چرا توکن پامپی ممکن است نادیده‌گرفته شود؟

وقتی در مورد یک پروژه با کیفیت خوب صحبت می‌کنیم، دلایل زیادی وجود دارد که چرا آن توکن پامپی در زمان یافت شدن ارزش کمتری داشته است. معمولاً این به دلیل بازاریابی ضعیف، زمان‌بندی بد راه‌اندازی یا ترکیبی از هر دو است.

زمان‌بندی بد راه‌اندازی ممکن است به دلیل احساسات منفی بازار یا اینکه محصول زودتر از موعد وارد بازار شده و بازار هنوز آماده پذیرش آن نبوده باشد. گزینه دوم بهتر است؛ به این معنا که پروژه وقتی زمان مناسب فرا برسد، نسبت به پروژه‌های جدید مزیت رقابتی خواهد داشت. در مورد بازاریابی ضعیف، پیش‌بینی بهبود ناگهانی آن بدون داشتن اطلاعات درونی غیرممکن است. بنابراین، بهتر است این گزینه کنار گذاشته شود.

در نهایت، باید به خودتان پاسخ دهید که چرا دقیقاً توکن پامپی انتخابی‌تان کم‌ارزش شده است و همچنین تلاش کنید به این سوال پاسخ دهید که چرا این وضعیت تغییر خواهد کرد. برای دستیابی به این هدف، باید روندهای فعلی را درک کنید و آینده روندهای ارزدیجیتال را پیش‌بینی کنید.

پیداکردن توکن های پامپی با CryptoRank

اشتباهاتی که باید از آن‌ها اجتناب کرد

  • سرمایه زندگی خود را قمار نکنید!
  • به یک توکن وابسته نشوید!
  • مدیریت دارایی را یاد بگیرید!

سخن پایانی

جستجو برای پیدا کردن یک توکن پامپی پرپتانسیل در بازار ارزدیجیتال، یک سرمایه‌گذاری چالش‌برانگیز است اما می‌تواند سودآور باشد. این کار نیاز به تحقیق دقیق، بینش عمیق از بازار و درک واضح از ارزش بنیادی دارایی و دینامیک‌های گسترده بازار دارد. شکارچیان موفق این توکن‌های پنهان باید از میان تعداد زیادی توکن‌ها بگردند و آن‌هایی را که واقعاً پتانسیل دارند و بازار به درستی قیمت‌گذاری نکرده است، شناسایی کنند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «پیداکردن توکن های پامپی با CryptoRank» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptorank
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *