ورود
سه دلیل برای شروع روند جدید صعودی قیمت بیت کوین

با فروش کمتر بیت کوین نسبت به میزان استخراج روزانه ماینرها، قیمت بیت کوین برای شروع یک روند صعودی کوتاه مدت آماده شده است.

قیمت بیت کوین در سه ماه گذشته از ۳۶۰۰ دلار به ۹۷۰۰ دلار رسیده که افزایش ۱۷۰ درصدی را نشان می دهد. ۳ عاملی که نشان دهنده احتمال موج صعودی بیت کوین هستند عبارت اند از جریان خروجی صرافی ها، سطح حمایتی درآمد ماینرها و افزایش تعداد سرمایه گذاران بلندمدتی بیت کوین.

افزایش جریان خروجی بیت کوین از صرافی ها، نشانگر تمایل بیشتر سرمایه گذاران به نگهداری بلند مدت بیت کوین است. انتقال بیت کوین های سرمایه گذاران از صرافی به کیف پولهای شخصی شان معمولا نشان دهنده این نکته است که کاربران صرافی ها تمایل کمتری به انجام معامله در آینده نزدیک دارند.

کاهش جریان خروجی بیت کوین از صرافی ها با بازگشت سود ماینرها همزمان صورت می گیرد. با تولید بیشتر بیت کوین توسط ماینرها، ماینرهای درحال کار به سود بیشتری می رسند.

اگر هزینه های عملیاتی استخراج بیت کوین کاهش یابد، نیاز به فروش بیشتر مراکز استخراج در کوتاه مدت هم می تواند کاهش یابد. این احتمال وجود دارد که جریان خروجی بیت کوین تا حدودی توسط ماینرها به وجود می آید.

داده ها نشان می دهد ماینرها نسبت به هفته گذشته، در این هفته بیت کوین کمتری به فروش رسانده اند. ترکیب کاهش تعداد فروشندگان در بازار بیت کوین و افزایش ثابت تعداد سرمایه گذاران بلندمدتی بیت کوین احتمال ادامه رالی صعودی را افزایش می دهد.

تنها عاملی که می تواند جلوی روند صعودی را بگیرد

این پیش بینی در صورتی محقق خواهد شد که ماینرها در ماههای آینده بیت کوین زیادی را به فروش نرسانند. با این حال، تغییر شدید قیمتی بیت کوین و دشواری استخراج آن می تواند به سرعت موجب تغییر روند شود.

سناریوی ایده آل برای رالی قوی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ نیازمند ثابت ماندن قیمت بیت کوین بالاتر از ۱۰۰۰۰ دلار و کاهش پیوسته میزان فروش بیت کوین توسط ماینرها است. در صورت وقوع این امر، مقاومت چندساله قیمت بیت کوین با افزایش اعتماد ماینرها و سرمایه گذاران شکسته خواهد شد و یک بازار کاملا گاوی بلندمدت محتمل خواهد بود.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *