همه در حال استفاده از کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال یکی از ابزارهای مورد استفاده در معامله ارزهای دیجیتاله. اگر درباره کارکرد این کیف پول ها سوالاتی در ذهن دارید تا پایان این نوشته با ما همراه باشید. با داشتن یک کیف پول شما می تونید ارزهای دیجیتالتون رو داخلش ذخیره و نگهداری کنید.

کیف پول ارز های دیجتال

کیف پول ارز دیجیتال چیه؟

کیف پول عملکردی شبیه حساب بانکی شما داره. کیف پول ارز دیجیتال یک‌ نرم ‌افزاره که کلیدهای خصوصی و عمومی رو ذخیره می‌کنه و در ارتباط با بلاکچین‌های مختلف کار می کنه تا کاربران بتونن رمزارزهاشونو انتقال بدن. در واقع ارزهای دیجیتال به صورت فیزیکی در هیچ جایی نگهداری نمیشن و تمام اطلاعات مربوط به اونا و اطلاعات تراکنش‌ها فقط روی شبکه بلاکچین ذخیره میشه. برای خرید و انتقال بیتکوین یا سایر ارزهای دیجیتال باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشید. آدرس این کیف پول درواقع مثل شماره حساب بانکی شما عمل می کنه. برای انتقال رمزارزهاتون باید آدرس کیف پولتونو به دیگران بدین.

کیف پول ارز های دیجتال
مردی با قصد سرقت ارزهای دیجیتال
مردی با قصد سرقت ارزهای دیجیتال

آیاکیف پول ارز دیجیتال امنه؟

کیف پول ها درجات امنیتی متفاوتی دارن و این میزان به نوع کیف پول و ارائه دهنده سرویس بستگی داره. مثلا کیف پول های آنلاین به دلیل امکان هک شدنشون امنیت کمتری نسبت به کیف پول های آفلاین دارن. مسائل امنیتی مهم دیگه ی کیف پولها، اهمیت حفظ کلیدهای خصوصی فرد، دقت در انتقال وجه و تهیه پشتیبانه. در صورت رعایت نکات امنیتی در معاملات توسط خود فرد، کیف پول کاملا ایمن خواهد بود.

کیف پول بیت کوین

راه های انتقال ارز دیجیتال به کیف پول چیه؟

برای انتقال ارزهای دیجیتال فقط به آدرس کیف پول فرد نیاز دارید. این آدرس ترکیبی از اعداد و حروف بزرگ و کوچکه و برای هر کیف پول میشه بی نهایت آدرس ایجاد کرد. آدرس کیف پول درواقع مثل شماره حساب بانکی شما عمل می کنه. برای انتقال رمزارزهاتون باید آدرس کیف پولتونو به دیگران بدین و آدرس کیف پول اونا رو داشته باشید.

کیف پول بیت کوین
کیف پول ارز های دیجتال
کیف پول ارز های دیجتال

کیف پول ارز دیجیتال فیزیکی هم هست؟

انواع مختلفی از کیف پول در دسترسه که افراد می تونن با توجه به نیازشون و امکانات هر کیف پول یک یا چندتاشو انتخاب کنن. یکی از این انواع مختلف، کیف پول سخت افزاریه که از نظر امنیتی هم به عنوان بهترین نوع شناخته میشه. این کیف پول یک دستگاه فیزیکیه که کلیدهای عمومی و خصوصی شما رو ذخیره می کنه و برای کار با اون نیاز به پسورد شخصی دارید.
همینطور شما میتونید از کیف پول های کاغذی استفاده کنید که امنیت خیلی بالاتری دارن و به صورت فیزیکی پرینت میشن.

کیف پول موبایلی

میتونم از گوشیم بجای کیف پول استفاده کنم؟

بله. کیف پول های نرم افزاری به صورت اپلیکیشن روی موبایل نصب میشن. با استفاده از این برنامه ها می تونید با اسکن QR کد فروشگاه، از ارزهایی که دارید خرج کنید.

کیف پول موبایلی
کانال اینستاگرام ما
کانال تلگرام ما
کانال آپارات
کیف پول ارز های دیجتال
کیف پول ارز های دیجتال

چند نوع کیف پول ارز دیجیتال داریم؟

تعداد کیف پول های ارز دیجیتال زیادن مثل کیف پول های کاغذی، سخت افزاری ، تحت وب، نرم افزاری ، اندرویدی و ...
ما توی یه مقاله هفت تا از بهتریناشو براتون معرفی کردیم که با کلیک روی دکمه زیر میتونید ببینیدش