گزارش وضعیت بازار ارز دیجیتال 27 اردیبهشت 1400

قیمت بیت کوین به زیر حمایت ۳۵۰۰۰ دلار رسید اما دوباره قیمت کمی بازیابی شده و به بالای ۳۹۰۰۰ بازگشته است. با این حال خریداران در سطح ۴۰۰۰۰ با مقاومت روبه رو می باشند.

اکثر آلت کوین های بزرگ با موانعی برای افزایش قیمت خود روبه رو هستند. اتریوم حمایت ۲۰۰۰ را تست کرده و اکنون با مقاومت ۲۶۵۰ دلار روبه رو می باشد. ریپل به زیر ۱ دلار رسیده و اکنون در حال استراحت است.

قیمت بیت کوین

پس از افت قیمت بیت کوین به زیر محدوده ۴۰۰۰۰، یک موج نزولی قوی دیگر آغاز شد. بیت کوین با ۲۵ درصد افت به محدوده ۳۰۰۰۰ رسید اما اکنون تا سطح ۴۰۰۰۰ دلار بازیابی شده است. با این حال خریداران در سطح ۴۰۰۰۰ دلار با مانع رو به رو هستند.

بسته شدن بالاتر از ۴۰۰۰۰ دلار برای ادامه افزایش قیمت لازم است. اگر چنین اتفاقی نیفتد احتمال افت مجدد به سمت حمایت های ۳۲۰۰۰ و ۳۰۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

قیمت اتریوم

اتریوم هم رفتار مشابهی نسبت به بیت کوین داشته است. اتریوم به زیر حمایت ۳۰۰۰ دلار رسیده و حتی تا سطح ۲۰۰۰ دلار نیز افت کرده است. پس از آن بازیابی رخ داده و قیمت تا ۲۳۵۰ دلار افزایش یافته است. اولین مقاومت پیش رو در ۲۶۵۰ دلار قرار دارد. اما مقاومت اصلی در نزدیکی سطح ۲۸۰۰ و سپس ۳۰۰۰ دلار قرار گرفته است. اگر بازیابی به بالای ۲۸۰۰ دلار رخ ندهد، احتمال افت قیمت تا حمایت ۲۰۰ نیز وجود خواهد داشت.

آلت کوین های برتر

بایننس کوین حمایت ۳۰۰ دلار را شکسته است. اکنون قیمت بازیابی شده و مقاومت های ۳۵۰ و ۳۶۵ را پیش رو دارد. حمایت اصلی نیز در ۳۰۰ دلار قرار گرفته است.

لایت کوین بیش از ۲۴ درصد افت کرده و حمایت ۲۰۰ دلار را شکسته است. اگر دوباره افت قیمت رخ دهد، فروشندگان برای رساندن قیمت به حمایت ۱۵۰ دلار تلاش خواهند کرد.

دوج کوین به زیر حمایت ۰.۳۵۰ دلار رسیده است. حمایت های ۰.۳۰ و ۰.۳۰۵ دلار همچنان پایدار مانده است. تا زمانی که قیمت پایین تر از ۰.۳۰۰ دلار بسته نشود، احتمال افزایش به بالای ۰.۴۰ دلار در کوتاه مدت وجود دارد.

ریپل هم به زیر محدوده حمایتی ۱ دلار رسیده بود. سطح ۰.۸۵ مورد آزمایش قرار گرفته و اکنون قیمت در حال تقویت بالاتر از ۱ دلار است. نزدیک ترین مقاومت در نزدیکی ۱.۱۵ دلار قرار دارد اما مقاومت اصلی در سطح ۱.۲۵ دلار قرار گرفته است.

بسیاری از آلت کوین ها بیش از ۲۰ درصد افت قیمت داشته اند. از این میان می توان به MATIC, AAVE, KSM, SNXFTM, CRV, RUNE, LUNA, KSM, BSV, AVAX, ZRX, SNX, ONE, MIOTA, LINK, ATOM, XTZ, DOT و AAVE اشاره کرد. از میان اینها فانتوم و لونا ۳۰ درصد افت را تجربه کرده اند. با این حال در ساعات گذشته نشانه های مثبتی در آلت کوین ها دیده شده و برخی از آنها در حال افزایش قیمت می باشند.

به طور کلی قیمت بیت کوین افت شدیدی را تجربه کرده و سطح ۳۰۰۰۰ به عنوان یک حمایت قوی عمل کرده است. اگر افزایش قیمت به ۴۰ هزار صورت بگیرد، خریداران در کوتاه مدت قدرت را به دست خواهند گرفت.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *