دستگیری دانشمند هسته ای به دلیل استخراج غیرقانونی بیت کوین

یک دانشمند هسته‌ای در روسیه به دلیل استفاده غیرقانونی از تجهیزات دولتی برای استخراج بیت کوین، به سه سال زندان محکوم شد.

به گزارش کوین دسک و به نقل از منبع خبری روسی مِدوزا (Meduza) در روز پنجشنبه، آندره ریبکین (Andrey Rybkin)، از موسسه تحقیقات علمی آزمایش‌های فیزیک در ساروف روسیه، آخرین نفر از سه کارمندی بود که توسط دادگاه قضایی محلی محکوم شد. ریبکین علاوه بر مدت زمان زندانی که برای او در نظر گرفته شده، محکوم به پرداخت مبلغ ۲۰۰,۰۰۰ روبل (۳,۱۲۲ دلار) جریمه شد.

این گزارش اضافه می‌کند که دو کارمند دیگر که در پرونده استخراج غیرقانونی بیت کوین متهم شده بودند نیز جریمه شده و هرکدام به چهار سال تعلیقی محکوم شدند.

ریبکین بطور ویژه به آلوده کردن تجهیزات آزمایشگاه به ویروس و دسترسی نامناسب به اطلاعات دیجیتالی برای موقعیت خود، متهم شد.

آزمایشگاه ساروف روسیه با توجه به کمک به تولید اولین بمب هسته‌ای در اتحاد جماهیر شوروری سابق، برخی از قدرتمندترین ابر رایانه‌های روسیه را در اختیار دارد. در ماه می سال ۲۰۱۷، ریبکین به همراه دو کارمند دیگر به شبکه آزمایشگاه و یک ابر رایانه برای استخراج بیت کوین دسترسی پیدا کردند. بنابر گزارش‌ها، خسارت وارد شده به این تجهیزات در حدود ۱ میلیون روبل (۱۵,۶۰۵ دلار) بوده است.

مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *