بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت | بروزرسانی خرداد ۱۴۰۳

۰۹ بهمن ۱۴۰۱
بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت

هر روز کاربران از ما میپرسند : « کدام ارز دیجیتال را هولد کنیم؟ » یا « بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌‌گذاری در بلند مدت » کدام است؟ در این مقاله تلاش میکنیم با درنظر گرفتن عوامل بنیادی ، اخبار پروژه ها ، وضعیت شبکه ، تحلیل احساسات و نیم نگاهی به تحلیل تکنیکال ۱۰ ارز برتر برای سرمایه گذاری در خرداد ۱۴۰۳ را معرفی کنیم.  ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

اگر در دنیای ارز های دیجیتال تازه وارد هستید ابتدا از « از کجا شروع کنم » شروع کنید و سپس با مفاهیم بلاک چین ، بیت کوین ، سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه آشنا شوید. سپس یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب انتخاب کنید و در یک صرافی ارز دیجیتال احراز هویت کنید. همچنین بهتر است درمورد روش های تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید پروژه های معرفی شده را خودتان بررسی کنید. حال میتوانید ادامه مقاله را بخوانید و لذت ببرید!

۱۰ ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت از نگاه بهترین سایت های داخلی و خارجی ارز دیجیتال

simplilearn gobankingrates Mihansignal
بیت کوین بیت کوین بیت کوین
اتریوم اتریوم اتریوم
بایننس کوین کاردانو کاردانو
الگوراند چین لینک پالیگان
شیبا پولکادات پولکادات
سولانا تون کوین

معرفی ۶ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری بلند مدت

 1. بیت کوین : به دلیل ثبات فوق العاده بالا و محدود بودن عرضه کل
 2. اتریوم : به دلیل لانچ لایه دوم اتریوم و پیشرفت اکوسیستم آن
 3. کاردانو : پیشرفت فوق العاده کاردانو میتواند جایگزینی برای اتریوم شود!
 4. پولکادات : مشترک بودن سازنده با اتریوم و کاربرد بیشتر در سال جدید
 5. پالیگان : استفاده گسترده ان اف تی ها از شبکه پالیگان
 6. تون کوین : پیشرفت فوق العاده تون کوین به علت حمایت تلگرام

رتبه یک بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت : بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین نوعی پول مجازی است که کاربران می‌توانند بدون نیاز به واسطه و نهاد مرکزی آن را خرید و فروش نمایند. کلیه معاملات انجام شده ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) در بستر بلاک‌چین، ثبت و نگهداری می‌شود. به عبارتی بیت کوین (Bitcoin) یک برنامه کامپیوتری است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند ارزش پول را به طور مستقیم با یکدیگر معامله کنند. این ارز دیجیتال اولین کالای رمزنگاری شده مبتنی بر اکوسیستم بلاک‌چین است که می‌تواند؛ مانند پول نقد در بین کاربران خرید و فروش شود. در حقیقت تجارت ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) بدون مداخله هیچ واسطه‌ای و به صورت کاملاً ناشناس انجام می‌شود. همچنین توصیه میکنیم بیت کوین چیست را بخوانید.

ویژگی های ارز بیت کوین (Bitcoin)

ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) ویژگی های مثبت بسیاری دارد. از جمله مهم‌ترین ویژگی های آن می‌توان به مستقل بودن و راه اندازی آسان آن اشاره کرد. شبکه بیت کوین توسط یک بانک مرکزی کنترل نمی‌شود و هر رایانه‌ای که این ارز را استخراج کند، بخشی از شبکه به حساب می‌آید. در نتیجه هیچ دستگاه دولتی نمی‌تواند باعث ایجاد بحران مالی در بازار ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) شود. یکی دیگر از ویژگی های این ارز، راه اندازی آسان آن است. برای افتتاح حساب در بانک‌های معمولی باید مراحل اداری آن طی شود تا بتوانید یک حساب تجاری داشته باشید. اما راه اندازی حساب بیت کوین (Bitcoin) خیلی سریع و بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی انجام می‌شود.

پیش بینی آینده ارز بیت کوین (Bitcoin)

هیچ‌کس نمی‌تواند آینده ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) را پیش بینی نماید. برخی از کشورها استخراج و معامله این ارز را قانونی کرده و قوانین خاصی را برای کاربران آن وضع کرده‌اند. همچنین برخی از کشورها مانند ژاپن و استرالیا با تغییر قوانین خود می‌خواهند بیشترین استفاده را از این ارز دیجیتال ببرند. اما اغلب کارشناسان این حوزه نظر قطعی در خصوص پیش بینی آینده ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) ندارند.


رتبه دو بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت : اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) یک سیستم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است. این ارز دیجیتال مرورگر، زبان برنامه‌نویسی و سیستم پرداخت مخصوص خود را دارد. اتریوم هیچ‌گونه واحد مرکزی کنترل‌کننده‌ای نداشته و هزاران سیستم کامپیوتری در سراسر دنیا آن را کنترل می‌کنند. کاربران این ارز دیجیتال نود یا گره نام دارند و امنیت شبکه نیز بر عهده آن‌ها است. اتریوم (Ethereum) کلیه اطلاعات موجود در شبکه را به طور کامل در میان کاربران توزیع کرده و هر گره یک کپی از تمامی داده‌های بلاک‌چین در اختیار دارد. همچنین بخوانید : اتریوم چیست؟

ویژگی ‌های ارز اتریوم (Ethereum)

در ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) ، به دلیل عدم حضور شخص ثالث برای مدیریت، داده‌های شبکه به هیچ عنوان قابل تغییر و حذف نیستند. برای ایجاد کوچک‌ترین تغییر در این پلتفرم نیز باید به تأیید کلیه اعضا و کاربران آن برسد. توزیع اطلاعات در بین کاربران عمومی بوده و امکان سانسور آن‌ها وجود ندارد. همچنین به دلیل نبود سرور و نهاد مرکزی اطلاعات افراد بر روی سیستم شخصی خودشان ثبت و ذخیره می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فرد اتریوم احتمال هک‌شدن و سرقت اطلاعات را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

پیش ‌بینی آینده ارز اتریوم (Ethereum)

اتریوم یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال در بازار رمز ارزها به حساب می‌آید. اغلب تحلیلگران و کارشناسان این بازار آینده روشنی را برای ارز اتریوم (Ethereum) پیش‌بینی می‌کنند و آن را یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت می‌دانند. اما لازم است بدانید که هرگونه سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال باید با تحقیق و بررسی کامل انجام شود. متأسفانه افراد بسیاری بدون اطلاعات کافی وارد این بازار شده و در نهایت سرمایه خود را از دست می‌دهند.


رتبه سه بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت : کاردانو

کاردانو (Cardano) یکی از معتبرترین ارزهای دیجیتال نسل سوم است. هدف از ظهور نسل سوم ارزهای دیجیتال در بازار، رفع مشکلات و چالش‌هایی مانند مقیاس‌پذیری و کارمزد بالای تراکنش‌ها است. ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک پروژه برای ایجاد تغییر و تحول در ساختار بازار ارزهای دیجیتال طراحی و راه اندازی شد. ارز دیجیتال کاردانو یا (ADA) یکی بهترین و منسجم‌ترین رمز ارزهای بازار به حساب می‌آید که کاربران بسیاری هم در سراسر دنیا دارد. این ارز دیجیتال معتبر از معماری لایه‌ای برای ایجاد و حفظ امنیت و بهبود مقیاس‌پذیری برخوردار است. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله کاردانو چیست را بخوانید.

ویژگی های ارز کاردانو (Cardano)

یکی از مهم‌ترین ویژگی های ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) این است که در این شبکه با افزایش تعداد کاربران، تعداد پردازش تراکنش‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند، زیرا محدودیت مقیاس‌پذیری در نسل سوم ارزهای دیجیتال وجود ندارد. کاردانو به عنوان یک سیستم پرداخت جهانی توسط هیچ شرکت یا ارگان دولتی اداره نمی‌شود. این شبکه قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را داشته و به کاربران در انجام معامله‌ای آسان و ایمن کمک بسیاری می‌کند. میزان امنیت شبکه کاردانو (Cardano) بسیار بالا بوده و احتمال هک شدن یا سرقت در این سیستم وجود ندارد.

پیش بینی آینده ارز کاردانو (Cardano)

همانطور که می‌دانید ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) جزو ۱۰ ارز برتر دنیا قرار دارد. این شبکه ضمن توسعه خود، خلاقیت‌ها و نوآوری‌های بسیاری را در ساختار شبکه مورد استفاده قرار می‌دهد؛ بنابراین این ارز به دلیل داشتن برنامه‌ای جامع و هدفمند در بازار ارزهای دیجیتال آینده درخشانی خواهد داشت.


رتبه پنج بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت : پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) یک بلاک‌چین است که بلاک‌چین‌های مختلف را به یکدیگر مرتبط می‌سازد. در حقیقت ارز پولکادات یک پروتکل زنجیره‌ای است که به آسان شدن انتقال زنجیره‌ای از اطلاعات یا سرمایه‌گذاری‌ها کمک می‌کند و طیف گسترده‌ای از زنجیره‌های بلوکی در این بلاک‌چین با هم همکاری می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر بخوانید : پولکادات (Polkadot) چیست؟

ویژگی های ارز پولکادات (Polkadot)

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) ویژگی‌ها و قابلیت‌های مثبت بسیاری دارد. از جمله مهم‌ترین ویژگی های آن می‌توان به بهبود عملکرد مقیاس پذیری، انعطاف‌پذیری شبکه و سیستم کاربرمحور اشاره کرد. در حقیقت ارز پولکادات (Polkadot) می‌تواند بسیاری از معاملات را در چندین زنجیره مختلف به صورت موازی پردازی کند که این قدرت پردازش باعث بهبود مقیاس پذیری می‌شود. شبکه ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) بسیار انعطاف‌پذیر و سازگار بوده و برای پیاده‌سازی ویژگی های جدید یا رفع اشکال آن‌ها می‌توان به صورت خودکار عمل کرد. همچنین این ارز دیجیتال کاربرمحور بوده و امنیت آن به شما در انجام معاملات با خیالی آسوده کمک می‌کند.

پیش بینی آینده ارز پولکادات (Polkadot)

اغلب تحلیلگران و کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی کرده‌اند که ارز پولکادات در آینده رشد چشمگیری خواهد داشت. طبق گفته کارشناسان این بازار روند افزایش قیمت پولکادات (Polkadot) در سال ۲۰۲۱ ادامه دارد و احتمالاً تا سال ۲۰۲۲ این ارز دیجیتال ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد. در نهایت می‌توان گفت ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) از نظر ارزش شرایط نسبتاً پایداری را در سال‌های آینده خواهد داشت.


رتبه شش بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت : پالیگان

ارز دیجیتال پالیگان در ابتدا با عنوان Matic به بازار سرمایه عرضه شد. این شبکه در حال تلاش برای ایجاد اتصال و تعاملی امن بین بلاک‌چین‌های مختلف با یکدیگر است. هدف اصلی ارز دیجیتال پالیگان (Matic) رفع مشکلاتی مانند مقیاس پذیری، توان عملیاتی محدود، کارمزد بالا، تراکنش‌های معوقه و سرعت پایین است. در نتیجه یک لایه دوم برای این پروژه ویژه طراحی شد که تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند اتریوم را بر بستر آن انجام دهد. این لایه تأییدیه‌های برون زنجیره‌ای را با امنیت و سرعت بالا انجام می‌دهد. همچنین توصیه میکنیم متیک چیست را بخوانید.

ویژگی های ارز پالیگان (Matic)

شبکه ارز دیجیتال پالیگان (Matic) ویژگی‌های منحصر به فرد بسیاری نسبت به ارزهای مشابه خود در بازار دارد. به طور مثال این شبکه تراکنش‌های موجود در بستر اتریوم را در لایه دوم خود با سرعت بسیار بالاتری انجام می‌دهد. در حقیقت شبکه ارز دیجیتال پالیگان (Matic) عدم مقیاس پذیری اتریوم را تا حد بسیاری زیادی برطرف می‌کند. یکی دیگر از ویژگی های این ارز دیجیتال امنیت بالای آن است که باعث افزایش محبوبیت پالیگان (Matic) در میان کاربران بازار سرمایه نیز شده است. این شبکه برای تأیید بلاک‌ها از روش اثبات سهام اتریوم استفاده کرده و مانع بروز کلاهبرداری در این زمینه می‌شود.

پیش بینی آینده ارز پالیگان (Matic)

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال پالیگان باهدف رفع مشکلات در شبکه اتریوم طراحی و راه اندازی شد. اما بعد از گذشت ۴ سال هنوز نتوانسته به اهداف خود در بازار سرمایه دست پیدا کند. با توجه به نظر تحلیلگران عدم دستیابی به اهداف این شبکه در بازار ارز دیجیتال باعث سقوط قیمت آن در بازار خواهد شد.


رتبه هفت  بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت : تون کوین (پر ریسک)

تون کوین (TonCoin) که محصول پروژه معروف پیام رسان تلگرام است ، به تازگی مورد توجه همه کاربران بازار ارز های دیجیتال قرار گرفته است. تا چند وقت پیش هیچ اطلاعیه رسمی از طرف تلگرام مبنی بر تایید پروژه تون کوین(TonCoin) وجود نداشت. اما از سال ۲۰۲۱ پاول دورف، موسس تلگرام در پیامی از ابعاد جدید و مسیر های توسعه این پروژه رونمایی کرد. اطلاعات بیشتر : ارز تون کوین (Toncoin) چیست؟ | معرفی و بررسی آینده ارز TON

ویژگی تون کوین (TonCoin)

Ton مخفف شبکه باز است که برخلاف بیت کوین بسیار سریع تر و مقیاس پذیرتر است. این ویژگی باعث میشود با کمترین کارمزد هزاران تراکنش در ثانیه انجام شود. همچنین این پروژه در روند پیشرفت خود از جامعه کاربران استفاده کرد تا علاوه بر تسریع در پیشرف پروژه، غیرمتمرکز سازی بیشتری انجام دهد. همچنین تلگرام برای ذخیره توکن تون (Ton) از کیف پول رسمی خود رونمایی کرد. امروزه تون را میتوانید در تراست وال و متامسک هم ذخیره کنید.

آینده پروژه تون کوین (TonCoin)

با توجه به محبوبیت پیام رسان تلگرام و قابلیت هایی که روز به روز در آن اضافه میشود ، امکان پرداخت ارز تون به زودی در این شبکه اضافه خواهد شد. طبیعی است بعد از اضافه شدن این قابلیت تقاضای افراد نسبت به تون بالاتر رفته و امکان افزایش قیمت آن وجود خواهد داشت.


سوالات متداول

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در بلند مدت کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت ، یکی از ارز های معرفی شده در این مقاله هستند.

کدام صرافی همه ارز های دیجیتال را دارد؟

از میان صرافی های ایرانی ، نوبیتکس و کیوسک و از میان صرافی های خارجی کوینکس و کوکوین تقریبا همه ارز های معرفی شده را دارند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بهترین صرافی خارجی برای ایرانی ها و بهترین صرافی ایرانی را بخوانید.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره اکثر ارز های دیجیتال کدام است؟

در حال حاضر تراست والت و متاماسک بهترین کیف پول ارز دیجیتال به حساب می آیند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها را بخوانید.

آیا تمام ۱۱ ارز دیجیتال معرفی شده را بخریم؟

قطعا نه. بهتر است بعد از بررسی و تحلیل تک تک آنها انتخاب خود را انجام داده تا دچار ضرر و زیان نشوید.

چگونه سابقه ارز های دیجیتال را بررسی و آینده آنها را پیش بینی کنیم؟

سعی کنید با خواند آخرین تحلیل های ارز دیجیتال و دنبال کردن جدید ترین اخبار ارز دیجیتال ، از آخرین رویداد ها ، اتفاقات و حوادث موثر بر قیمت ارز های دیجیتال با خبر شوید.

امیدواریم این مقاله تا حدودی توانسته باشد شما را با بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت آشنا کند. اگر تجربه ای در خصوص سرمایه گذاری دارید حتما در بخش کامنت ها مطرح کنید.

ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری به صورت بلند مدت | بروزرسانی خرداد ۱۴۰۳» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

 • این ارز در اصل یه شت کوین تقلبی هستش،استیک و این لفاظی ها فقط پوشش هستش،
  هیچ ضمانتی وجود نداره که پول های سرمایه گذاری شده برگرده، و نه قرارداد محکمی….
  هر کسی که کوچکترین سوادی از ساختار ارزها داشته باشه متوجه میشه که سایتشون کاملا اسکم هستش،
  ظاهر سایت کامل بچه گانه و به شکل عجیب احمقانه هستش،
  طراحی این سایت کاره یکساعته،
  هیچ آدرس و تلفن مشخصی نداره،
  حتی پشتیبانی هم نداره،
  این ارز هیج جا لیست نشده منظورم صرافی های معتبر هستش،
  شبکه هرمی و پانزی هستش،
  تمام سودها از ورودی های جدیده،
  ممکنه چندین سال هم پرداختی داشته باشه، اما قطعا و یقینا یه طرح کلاهبرداری بزرگ هستش،که در زمان مشخص آش و با جاش رو با هم میبره😂،
  ظاهرا یه عده ایرانی این بستر رو طراحی کردن،
  هیچ خری نمیاد شما رو پولدار کنه، حماقت تا کجا…
  لطفا سرمایه هاتون رو به راحتی نابود نکنید،
  اگر هم سواد این حوزه رو ندارید برید با یه مشاور سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال مشورت کنید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *