ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
مخالفت هند با پذیرش بیت کوین و اتریوم

دبیر وزارت مالى هند در طى بیانیه اى اعلام کرد که بیت کوین و اتریوم هیچ وقت به عنوان پول قانونى این کشور پذیرفته نخواهند شد.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از یوتودى، وزیر دارایى هاى هند، ایده ى تبدیل بیت کوین و اتریوم به پول قانونى این دولت را به طور قطع و یقین رد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ANI، تی‌وی سومناتان، دبیر وزارت دارایی هند، احتمال تبدیل‌ بیت کوین و اتریوم به پول قانونی این کشور را رد کرد.

این دبیر معتقد است، ارزهای دیجیتال خصوصی و توکن‌های غیرمثلی NFT هرگز از شرایط مناسب تبدیل به واحد رسمى پول کشور، برخوردار نخواهند شد. 

به گزارش خبرگزارى رسمى news agency ANI، دبیر وزارت مالى هند در ادامه اظهاراتش بیان کرد که تنها روپیه دیجیتال به‌عنوان ارز رسمی کشور هند شناخته خواهد شد.

سومناتان ارزهای دیجیتال را به طلا و الماس تشبیه کرد و گفت که ارزش چنین دارایی‌ هایی نمیتواند توسط دولت مجاز شناخته شود.

سومنتان گفت:

ارزهایى مثل بیت کوین و اتریوم و توکن هاى غیر مثلى (NFT)، هیچ وقت نمیتوانند به عنوان واحد رسمى مالى دولت هند شناخته شوند.

ارزهاى دیجیتال، دارایى هایى هستند که ارزش آن توسط طرفین معامله تعیین میشود، شما میتوانید هرچقدر که میخواهید طلا، ارزدیجیتال و الماس بخرید اما لزوما ارزش این دارایى ها توسط دولت مجاز شناخته نمى شود.

این دبیر وزارت مالى معتقد است که دولت هند توانایى کنترل و پیشگیرى از خطرات ناشى از فعالیت هاى حوزه ارزهاى دیجیتال و جبران خسارت هاى مالى ناشى از آن را ندارد.

منبع:u.today.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.