بدترین ارزهای دیجیتال تا امروز

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳
بدترین ارزهای دیجیتال تا امروز

با وجود رشد کلی در بازار ارزهای دیجیتال، برخی از رمزارزهای بزرگ از ابتدای سال ۲۰۲۴ ضرر هنگفتی را به سرمایه گذاران خود وارد کرده اند.

تحلیل گری به نام کالین وو با مرور عملکرد ارزهای دیجیتال، بدترین ارزها تا به امروز را معرفی کرده است. استارک نت (STRK)، اردی (ORDI) و مالتیورس ایکس (EGLD) بدترین عملکرد را در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار داشته اند.

به گزارش میهن سیگنال در میان ۱۰۰ ارز بزرگ بازار، ۳۷ توکن از ابتدای سال تا امروز  کاهش قیمت داشته اند. در همین دوره زمانی، قیمت بیت کوین رشد ۴۸.۹ درصدی و اتریوم رشد ۳۶.۴ درصدی را ثبت کرده است. در میان این ارزهای بزرگ، استارک نت با ۵۰-، اردی ۴۵-، مالتیورس ایکس ۴۱-، مینا ۳۸-، بیتکوین اس وی ۳۷-، آربیتروم ۳۱-، اینجکتیو ۲۸- و متیک ۲۷- درصد کاهش بدترین عملکردها را به خود اختصاص داده اند.

STRK که ارز دیجیتال اختصاصی استارک نت و یک ارز لایه دوم اتریوم است بیش از ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. ارزهای راه حل لایه دوم دیگر اتریوم به نام اپتیمیزم (OP) و آربیتروم (ARB) هم به ترتیب ۳۸ و ۳۱.۵ درصد افت کرده اند. این در حالی است که متیک، ارز اختصاصی پالیگان، افت ۲۷.۶ درصدی را ثبت کرده است.

در میان عملکردهای منفی، چین لینک (LINK) و اینترنت کامپیوتر (ICP) با منفی یک درصد قوی ترین عملکرد را داشته اند.

از ابتدای سال ۲۰۲۴ با تایید مجوز ETF های بیت کوین، ارزهای دیجیتال وارد مرحله جدیدی از رشد شده اند. ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۱.۷۷ میلیارد دلار به ۲.۴۶ میلیارد دلار رسیده و بالاترین رشد در ۱۳ مارس ثبت شده است.

تسلط بیت کوین در بازار هم در این دوره افزایش یافته و همزمان با هاوینگ با رشد ۶ درصدی به اوج سه ساله خود در رقم ۵۷ درصد رسیده است.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بدترین ارزهای دیجیتال تا امروز» با ما درمیان بگذارید.

منبع:u.today
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *