بایننس، شبکه لایتنینگ بیت کوین را در پلتفرم خود فعال کرد

۲۶ تیر ۱۴۰۲
بایننس، شبکه لایتنینگ بیت کوین را در پلتفرم خود فعال کرد

بایننس در روز دوشنبه سرمایه گذاری و برداشت را در شبکه لایتنینگ بیت کوین فعال کرد. Lightning نیز در این صرافی اکنون در کنار گزینه های دیگری از جمله بیت کوین اصلی، شبکه هوشمند BNB و اتریوم است.

Lightning به عنوان یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ برای بیت کوین عمل می کند. این شبکه برای سرعت بخشیدن به تراکنش ها و کاهش کارمزدها طراحی شده است که یادآور پروتکل های لایه ۲ اتریوم مانند Optimism است.

ویژگی های پلتفرم لایتنینگ

این پلتفرم از کانال ‌های پرداخت مستقیم بین کاربران پشتیبانی می ‌کند. همچنین به بیت‌کوین (BTC) اجازه می‌ دهد تا خارج از شبکه ارسال شود و در عین حال به صورت دسته ‌ای در شبکه پرداخت شود.  توسعه دهندگان لایتنینگ به کاربران هشدار می دهند که این نرم افزار همچنان در حال توسعه است و مراقب باشند.

اکثر نرم‌ افزارهای مستقر در شبکه Lightning  هنوز نرم‌افزار بتا محسوب می‌شوند. به این معنی که ممکن است دارای اشکالاتی باشد که می‌تواند منجر به از دست دادن غیرقابل برگشت سرمایه شود. بزرگترین خطرات برای بیشتر کاربران، از دست دادن اطلاعات ناشی از قطع برق، خرابی سخت افزار و اشکالات است.

بیت کوینی که طریق Lightning ارسال می شود، باید در عرض چند ثانیه ظاهر شود. این شبکه اغلب برای پرداخت های خرد و تراکنش های واقعی استفاده می شود. به عنوان مثال، توییتر، انعام بیت کوین را در سال ۲۰۲۱ از طریق برنامه پرداخت Strike که از لایتنینگ استفاده می کند، فعال کرد.

طبق اخبار میهن سیگنال، بایننس ماه گذشته متعهد شد که Lightning  را به شبکه خود اضافه کند اما گفت که انجام این کار مستلزم کار فنی بیشتری است.

به نقل از blockworks، صرافی های دیگری مانند Bitfinex، Kraken، River Financial و OKX قبلا لایتنینگ  را در پلتفرم های خود ادغام اضافه کردند. برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase در ماه آوریل اشاره کرد که پلتفرم او نیز ممکن است این کار را انجام دهد، اما هنوز جدول زمانی مشخصی ارائه نکرده است.

منبع:blockworks
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *