تحلیل هفتگی بیت کوین ۱ آذر ۹۹

تحلیل هفتگی بیت کوین ۱ آذر ۹۹

تحلیل هفتگی بیت کوین 1 آذر 99

در حالیکه فعالیت شبکه نگران‌کننده به نظر می‌رسد، بیت کوین به بالاترین میزان سالانه خود می‌رسد.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • با کاهش عدم قطعیت، قیمت BTC از یک فضای فاندامنتال مثبت برخوردار است.
  • معیارهای تکنیکال و زنجیره‌ای نشان می‌دهند که BTC ممکن است قبل از یک موج صعودی دیگر تا ۱۲۵۰۰ دلار عقب نشینی کند.

بیت کوین بهترین هفته را از فوریه ۲۰۱۸ تجربه کرده است. قیمت ارز دیجیتال پیشگام در کمتر از هفت روز بیش از ۲۰۰۰ دلار افزایش یافت. حرکت صعودی اجازه داد تا به بالاترین رقم چند ساله خود نزدیک به ۱۸۸۰۰ دلار برسد، نوامبر ۲۰۲۰ یکی از قوی‌ترین ماه‌های صعودی تا کنون است.

فاندامنتال مثبت باقی مانده است

از دیدگاه فاندامنتال، بیت کوین تحت تأثیر همان داستان‌های قدیمی مانند سرمایه‌گذاری‌های نهادی، تورم زیاد و ذخیره ارزش از نظر سقوط قریب الوقوع فیات قرار گرفت. همچنین، اکنون که انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده تمام شده است، سطح عدم اطمینان بازار کاهش یافته و باعث جذابیت دوباره BTC و سایر دارایی‌های پرخطر می‌شود.

در همین حال، رشد پایدار قیمت منجر به افزایش پیش‌بینی صعودی سرمایه‌گذاران معتبر و بانک‌های بزرگ شد. به عنوان مثال، یک مدیر ارشد در غول مالی Citibank مستقر در ایالات متحده، تام فیتزپاتریک، اشاره کرد که قیمت بیت کوین می‌تواند از ۳۱۸،۰۰۰ دلار فراتر رود، زیرا به نسخه دیجیتالی طلا تبدیل خواهد شد.

اگرچه این پیش‌بینی کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد، زیرا بیش از ۱۵۰۰ درصد افزایش قیمت BTC  را نشان می‌دهد، برخی از معیارهای زنجیره‌ای از این سناریو حمایت می‌کنند. علاوه بر این، این واقعیت که کارشناسان امور مالی سنتی اکنون نظرات مثبتی دارند، می‌تواند به عنوان یک سیگنال صعودی قوی قلمداد شود.

جو نظارتی نیز نرم می‌شود

حتی مقامات ایالات متحده نسبت به دارایی‌های دیجیتال دوستانه‌تر شده‌اند. جی کلایتون، رئیس مستعفی کمیسیون بورس و اوراق بهادار  (SEC)، اخیراً اعتراف کرد که BTC به عنوان ذخیره ارزش و مکانیزم پرداخت کار می‌کند. اساساً، او ارز رمزپایه برجسته را به عنوان شکل جدیدی از پول تأیید کرد و تأیید کرد که این یک امنیت نیست.

قابل ذکر است، SEC  در حال شکار استارت آپ‌های مختلف بلاکچین است که ممکن است اوراق بهادار ثبت نشده مبدل به عنوان عرضه اولیه کوین (ICO) را فروخته باشند. سازمان تنظیم مقررات علیه چندین پروژه وارد عمل شد و به آنها دستور داد وجوه جمع آوری شده را به سرمایه گذاران ICO برگردانند و جریمه‌های سنگینی بپردازند. این روند نظارتی حتی Ripple مستقر در سانفرانسیسکو را ترغیب کرد تا در مورد انتقال مقر خود به یک حوزه قضایی دوستانه بیشتر فکر کند.

هر چیزی که بالا می‌رود باید پایین بیاید

شاخص‌های تکنیکال بلند مدت بیت کوین و معیارهای زنجیره‌ای کمی تصویر نزولی دارند. ارز رمزنگاری شده برتر بسیار زیاد خریداری شده و در مقابل اصلاح شدید آسیب پذیر است. شاخص TD Sequential  از اواسط هفته هشدارهایی را به بازار ارسال می‌کند، در حالی که نمودارهای روزانه حاکی از آن است که قیمت بیت کوین در حال حاضر به بالاترین سطح محلی رسیده است.

در واقع، تنظیمات TD ، کندل نه سبز را در نمودار ۱۲ ساعته و روزانه ارائه داده است که سیگنال فروش محسوب می شود. اگر این الگوی نزولی تأیید شود، ممکن است قیمت BTC مجبور شود برای یک تا چهار کندل روزانه تا ۱۶۵۰۰ دلار به عنوان هدف اصلی، دوباره عقب نشینی کند.

شاخص TD در نمودارهای 12 ساعته، روزانه، هفتگی و ماهانه بیت کوین

شاخص TD در نمودارهای ۱۲ ساعته، روزانه، هفتگی و ماهانه بیت کوین

در تحلیل بیت کوین نمودارهای هفتگی و ماهانه روی کندل هشت سبز است که پیش درآمد سیگنال فروش است که توسط یک کندل ۹ سبز تولید می‌شود. افزایش فشار فروش در حدود سطح فعلی می‌تواند عقب نشینی قیمت بیت کوین به ۱۲۵۰۰ دلار قبل از شروع موج صعودی جدید باشد.

نتیجه گیری

همان‌طور که قبلاً بحث شد، بیت کوین مستعد اصلاح ۳۰ تا ۴۰٪ برای رسیدن به قله‌های جدید است. بنابراین، این اصلاح به دنبال هفت هفته حرکت صعودی، می‌تواند سالم تلقی شود. این به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا دوباره وارد بازار شوند و هجوم جدید سرمایه ممکن است BTC را به بالاترین حد خود برساند.

پیش‌بینی‌های انجام شده برای بیت کوین

پیش‌بینی‌های انجام شده برای بیت کوین

صرف نظر از این موضوع، انتظارات در همه بازه‌های زمانی، برای روند صعودی افزایش یافته است. قابل توجه است، پیش‌بینی قیمت نشان می‌دهد که شرکت کنندگان در بیت کوین رشد ماهانه بالاتر از  ۱۷۰۰۰ دلار را با اصلاح زیر ۱۶۰۰۰ دلار شرط بندی کرده‌اند.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =