تحلیل قیمت بیت کوین: جمع کردن قدرت برای پرش بعدی | ۱۷ فروردین

۱۷ فروردین ۱۴۰۳
تحلیل قیمت بیت کوین: جمع کردن قدرت برای پرش بعدی| 17 فروردین

بعد از حرکات قدرتمند بیت کوین در ماه فوریه، ماه مارس با حرکات حاشیه ای به پایان رسید. این حرکات در آوریل هم ادامه پیدا کرده است و هرچه بیشتر طول بکشد احتمالا جهش انفجاری بزرگتری به وجود خواهد آمد.

از ابتدای ماه فوریه تا نیمه اول ماه مارس، قیمت بیت کوین ۷۶ درصد افزایش پیدا کرده است. اما بعد از رسیدن به قله ۷۳۸۰۰ قیمت دچار افت و حرکات حاشیه ای شد.

الگوی صعودی در نمودار

طبق تحلیل  میهن سیگنال در تایم فریم روزانه قیمت بیت کوین دوباره به بالای خط روند طولانی مدتی که از ابتدای فوریه برجا بود رسیده است. البته امروز قیمت بازهم به زیر این خط افت کرده است. اما این حرکات اکنون الگوی پرچم را در نمودار تشکیل داده که یک ساختار صعودی است زیرا احتمال شکسته شدن این الگو از بالا بیشتر از شکسته شدن آن از پایین است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین / دلار

نمودار روزانه قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

در تایم فریم ۴ ساعته، هم قیمت درون الگوی پرچم حرکت می کند. این می تواند به معنی ادامه پرایس اکشن حاشیه ای به مدت تقریبا دو هفته دیگر باشد. البته احتمال خروج قیمت بیت کوین از الگو پیش از رسیدن به آخر آن هم وجود دارد.

اگر این حمایت هم شکسته شود احتمال تست سطح ۳۸.۲ درصد فیبوناچی در ۶۰۲۸۹ دلار وجود خواهد داشت. در غیر این صورت سطوح ۷۵۰۰۰ و ۱۰۰۰۰۰ دلار قابل دسترس خواهند بود.

هدف نهایی این الگو به سطحی که از آن شروع شده بستگی دارد. اگر کف پرچم در سطح ۳۸۶۰۰ در ۲۳ ژانویه در نظر گرفته شود، هدف بعدی حدودا ۱۰۵۰۰۰ دلار خواهد بود که با سطح ۱.۶۱۸ فیبوناچی در ۱۰۲۰۰۰ دلار  همبستگی دارد.

اما اگر قیمت، از پایین این الگو را بشکند، قیمت راه خود به سمت ۵۱۰۰۰ دلار را در پیش خواهد گرفت که حمایت مناسبی ارائه می دهد.

در این سناریوی نزولی، حرکاتی انجام خواهد شد که ترس را به سرمایه گذاران تزریق خواهد کرد اما نباید نگران شد چون لازمه یک حرکت سالم فراز و فرود آن است. این کف های قیمتی می توانند پایه های محکم حرکات صعودی بعدی را ایجاد کنند.

ضمن اینکه این کف ها فرصت مناسب خرید برای افزایش دارایی های بیت کوین خواهد بود. اگرچه خرید هر ارز دیجیتالی ریسک دارد، خرید بیت کوین به دلایل مختلف بسیار کم ریسک تر از آلت کوین ها و بسیاری از دارایی های دیگر است پس فراموش نکنید مقداری بیت کوین در پورتفوی خود داشته باشید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت بیت کوین: جمع کردن قدرت برای پرش بعدی | ۱۷ فروردین» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptodaily
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *