تحلیل قیمت بیت کوین: پیش بینی روند بعدی | ۱۶ مرداد

۱۶ مرداد ۱۴۰۲
تحلیل قیمت بیت کوین: منتفی شدن سناریوی بازگشت | 9 اسفند

قیمت بیت کوین مقاومت کلیدی ۳۱ هزار و حمایت مهم ۲۸ هزار دلار در حال معامله است. هر کدام از این سطوح که بشکنند، مسیر روند بعدی مشخص خواهد شد.

در نمودارهای هفتگی و روزانه، عدم قطعیت مشخص است و نمی توان با اطمینان از احتمال شکسته شدن حمایت یا مقاومت سخن گفت.

در نمودار هفتگی، از ابتدای سال قیمت در طول یک خط حمایت صعودی افزایش پیدا کرده است. در همین مدت دو سقف پایین تر ثبت شده که خط حمایت صعودی در ۲۸۰۰۰ دلار را تایید کرده اند و دنباله بلندی دارند. این ها نشانه های قوی صعودی هستند.

با این حال، در ماه جولای کندل هایی ثبت شده که سایه بالایی بلندی دارند. این منطقه افقی ۳۱۰۰۰ دلار را به عنوان مقاومت تایید کرده است.

علاوه بر این در نمودار هفتگی، اندیکاتور RSI یک واگرایی نزولی (خط سبز) دارد. این واگرایی یک نشانه خرسی است که با کاهش مومنتوم همزمان با افزایش قیمت ایجاد شده است. معمولا این نوع واگرایی به افت قیمت منتهی می شود. در حال حاضر اندیکاتور RSI در حال افت است که گویای روند خرسی می باشد.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین / دلار

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

پیش بینی قیمت بیت کوین

طبق تحلیل میهن سیگنال، در نمودار ۶ ساعته هم نشانه های ضد و نقیضی وجود دارد.  حرکت کاهشی قیمت، از ۱۳ جولای درون یک کانال نزولی بوده است. چنین کانالی معمولا حرکات اصلاحی را در بر دارد و این یعنی در نهایت قیمت از این کانال خارج خواهد شد.

نمودار 6 ساعته قیمت بیت کوین / دلار

نمودار ۶ ساعته قیمت بیت کوین / دلار

اینکه قیمت در نیمه بالایی کانال قرار دارد احتمال بریک اوت را بیشتر کرده است. اگر این اتفاق بیفتد، حرکت صعودی ۷ درصدی تا محدوده مقاومت ۳۱۰۰۰ دلار محتمل خواهد بود.

با این حال، خط مقاومت کانال دیروز قیمت را پس زده است. اگر این آغاز حرکت نزولی باشد، احتمال افت تا حمایت ۲۷۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. این برابر با افت ۵.۵ درصدی است که می تواند قیمت را تا خط حمایت صعودی بلندمدت پایین بکشد.

بنابراین، پیش بینی قیمت بیت کوین در صورتی مشخص می شود که محدوده مقاومت بلندمدت ۳۱۰۰۰ یا خط حمایت صعودی بلندمدت شکسته شود. در صورتی که اتفاق اول بیفتد احتمال رشد BTC تا ۳۵۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت و در صورتی که احتمال دوم به وقوع بپیوندد، افت تا ۲۵۰۰۰ دلار قابل پیش بینی خواهد بود.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت بیت کوین: پیش بینی روند بعدی | ۱۶ مرداد» با ما درمیان بگذارید.

منبع:beincrypto
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

‫2 نظر

  • کوینکس بی ار جی را از لیست خود حذف کرد مراقب باشید کلاهبردار در کمین است

  • من ۱۰۰۰ پای میفروشم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *