آیا شت کوین میتواند ما را پولدار کند؟

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
آیا شت کوین میتواند ما را پولدار کند؟

بر کسی پوشیده نیست که بازار ارزهای دیجیتال مملو از ارز هایی است که کاربرد چندانی ندارند و معمولاً به آنها «شت کوین» یا زرد ارز می گویند. در حالی که درست است که برخی از سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در این ارز ها درآمد های قابل توجهی کسب کرده اند، اما این سوال باقی می ماند که آیا می توان با سرمایه گذاری در شت کوین ها پولدار شد؟

به چه چیزی شت کوین میگوییم؟

شت کوین یک اصطلاح عمومی است که به ارزهای دیجیتال بی‌ارزش گفته می‌شود که هدف خاصی ندارند. برخی نیز این اصطلاح را برای آلت کوین هایی که بعد از بیت کوین ایجاد شدند به کار بردند اما با درنظرگرفتن شرایط فعلی، تعریف درست همان مورد اول است. به دلیل ماهیت ارزهای دیجیتال و نبود قانون‌گذاری در این حوزه پروژه‌های زیادی در قالب شت کوین ارائه می‌شوند که هدف به خصوصی هم ندارند. برای اطلاعات بیشتر شت کوین چیست؟ | بررسی ویژگی ها و اهداف آن را بخوانید.

چگونه یک ارز دیجیتال معتبر را از شت کوین شناسایی کنیم؟

برای شناسایی ارز های دیجیتال معتبر معمولا  موارد زیر را چک میکنند:

 • وایت پیپر و اهداف
 • عرضه در گردش
 • کل میازن عرضه
 • تغییرات قیمت
 • ارزش بازار
 • قابلیت استفاده
 • اهداف

آیا شت کوین میتواند ما را پولدار کند؟

واقعیت این است که اگرچه می توان از ترید شت کوین سود به دست آورد، اما بعید است که آنها شما را ثروتمند کنند. بر خلاف بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال شناخته شده که دارای موارد استفاده و پذیرش در دنیای واقعی هستند، بیشتر شت کوین ها صرفاً مبتنی بر تبلیغات هستند و فاقد هرگونه ارزش واقعی هستند.

حقیقت این است که شت کوین ها می توانند شما را پول ساز کنند، اما شما را ثروتمند نمی کنند!

در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال معتبر تبدیل به میلیونر شده‌اند، نمی‌شنویم که فردی با سرمایه‌گذاری در بی بی دوج کوین یا شیبا اینو و یا سایر شت‌کوین‌ها میلیونر شود.

بنابراین، برای سرمایه‌گذاران مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، به‌ویژه شت‌کوین های پر ریسک، تحقیق و بررسی کامل انجام دهید. به‌جای دنبال کردن تبلیغات و سودهای سریع، سرمایه‌گذاران باید روی ایجاد یک سبد متنوع از ارزهای دیجیتال با نقشه و اهداف قوی و پذیرش در دنیای واقعی تمرکز کنند. در دراز مدت، این رویکرد به احتمال زیاد منجر به بازده سرمایه گذاری پایدار و قابل توجهی می شود.

مثالی از پامپ یک شت کوین که توانست چندین نفر را میلیاردر کند

چند وقت پیش فلوکی اینو به شدت زیادی پامپ شد. در اوایل صبح ایلان ماسک توئیتی با عکس سگ شیبای خود توئیت کرد که مخفیانه و برعکس روی کاغذ جلوی آن نوشته شده بود FLOKI

توئیت ایلان ماسک درخصوص فلوکی اینو

نتیجه توئیت ایلان ماسک: پامپ ۷۰ درصدی ارز فلوکی اینو

این چندمین بار است که ایلان ماسک در روند قیمت ارز های دیجیتال دخالت میکند!بعد از این حادثه عده ای از هواداران فلوکی اینو ادعا کردند میلیونر شده اند و به فکر خرید لامبورگینی(ما که باور نمیکنیم!) هستند.

لذا در شت کوین های پر ریسک امکان پامپ های چند هزار درصدی وجود دارد، اما امکان همین ضرر ها هم وجود دارد.

سرمایه گذاری در شت کوین درست است یا خیر؟

عموماً ارزش بازار بیشتر شت کوین ها پایین است به همین دلیل گاهی کسب سود از طریق آن‌ها راحت می‌شود. با رشد انفجاری برخی از شت کوین ها افراد زیادی به سودهای کلان می‌رسند. درصورتی‌که تحلیل درستی داشته باشید می‌توانید با استفاده از شت کوین ها سودهای مناسبی به دست بیاورید. ازآنجاکه ارزش بازار چنین ارزهایی پایین است و بیشتر توکن ها در اختیار گروه اندکی هستند با فروش و تخلیه ناگهانی امکان سقوط شدید قیمت وجود دارد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «آیا شت کوین میتواند ما را پولدار کند؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:quora
5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

یک نظر

 • از کجا میشه بیبی دوج کوین خرید؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *