آیا خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی می تواند ما را پولدار کند؟

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
آیا خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی می تواند ما را پولدار کند؟

آیا می‌خواهید رازی مهم را کشف کنید که ممکن است آینده مالی شما را در ارز های دیجیتال تغییر دهد؟ آیا خریداری ارز دیجیتال قبل از ورود به بازار، می‌تواند شما را پولدار کند؟

در این سفر جذاب، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری، ریسک‌ها و جذابیت خرید ارز در مراحل اولیه قبل از لیست شدن در صرافی را بررسی خواهیم کرد. با میهن سیگنال همراه باشید.

منظور از ارزدیجیتال لیست نشده در صرافی چیست؟

ارزدیجیتال لیست نشده در صرافی ارز دیجیتال به ارزدیجیتالی گفته می‌شود که هنوز در هیچ یک از صرافی‌های معتبر و محبوب قابل خرید و فروش نیست. این ارزها معمولاً جدید هستند و در حال توسعه و رشد هستند. برخی از این ارزها ممکن است در آینده لیست شوند و قیمت آنها افزایش یابد، اما برخی دیگر ممکن است ناکام بمانند و قیمت آنها کاهش یابد یا حتی به صفر برسد. خرید و فروش این ارزها بسیار خطرناک است و نیاز به تحقیقات زیاد و دقت بالا دارد.

توصیه میکنیم اگر تجربه کافی در ارز های دیجیتال ندارید به هیچ عنوان با سرمایه خود ریسک نکنید!

چگونه ارز هایی که هنوز لیست نشده را پیدا کنیم؟

تاثیر لیست شدن در صرافی بر قیمت ارز دیجیتال

لیست شدن در صرافی معمولاً تاثیر مثبت قابل توجهی بر قیمت ارزدیجیتال دارد. دلیل این امر این است که صرافی‌های محبوب به ارزدیجیتال یک سطح تأیید می‌دهند و همچنین دسترسی به تعداد زیادی سرمایه گذار را فراهم می‌کنند. یک مطالعه از eToro و The TIE نشان داد که رمزارزهایی که با اعلام قبلی لیست شدند، در میانگین ۴۳ درصد بین اعلام و لیست شدن واقعی افزایش یافتند. این رشد ۷.۵ درصد دیگر در روز لیست شدن ادامه داشت!

کوین دسک نوشته است: در بازارهای ارز دیجیتال، آنچه را “اثر کوین‌بیس” می‌نامند، نظریه‌ای است که بیان می‌کند توکن‌های ارز دیجیتال در حال ظهور مانند کاردانو پس از لیست شدن در صرافی بزرگ آمریکایی کوین‌بیس، به یک افزایش قیمت سریع دچار می‌شوند.

این پدیده به طور جامع مورد تحقیق و مستندسازی قرار گرفته است و به تازگی بعد از لیست شدن توکن دیجیتال کاردانو (ADA) در کوین‌بیس، شرکت تحلیل رمزارزی مساری یک مطالعه تازه انجام داده است که به بررسی افزایش قیمت توکن‌ها در کوین‌بیس در طول پنج روز اول معاملات آنها می‌پردازد و اثر لیست شدن در صرافی‌های دیجیتال بزرگ دیگری مانند بایننس، اف‌تی‌ایکس، اوکیس، کراکن و جمایی‌های وینکلوس مقایسه می‌شود.
نتیجه این تحقیق چه بود؟

اثر کوین‌بیس به طور قابل توجهی واقعی است.

bravenewcoin مثال بسیار خوبی از این موضوع را نشان داد؛وقتی که توکن لیسک (LSK) در آخر ژانویه در صرافی ژاپنی بیت‌فلایر لیست شد و در آن لحظه قیمت توکن در کمتر از یک ساعت بیش از ۶۵ درصد افزایش یافت. پس از نوسانات قوی، LSK موفق شد در پایان روز حدود ۲۵ درصد بالاتر از قیمت اولیه قرار بگیرد، با وجود کاهش کلی در رمزارزها در آن بازه زمانی.

همان اتفاق همچنین در هنگام لیست شدن لایتکوین (LTC) در بزرگترین صرافی رمزارز کره جنوبی به نام بیتهامب رخ داد. پس از اعلام این خبر، قیمت این التکوین در ۲۴ ساعت بعد ۱۵ درصد افزایش یافت.

بنابراین، میتوان گفت با توجه به این گزارشات لیست شدن در یک صرافی بین‌المللی معتبر تقریباً منجر به افزایش قیمت توکن مورد نظر می‌شود.

با این حال، لیست شدن در یک صرافی جدید همیشه منجر به افزایش قیمت نمی‌شود! اتفاقاً ممکن است برعکس باشد! این مسئله به خصوص در مورد توکن‌های ICO درست است، زیرا یک زیرمجموعه از سرمایه‌گذاران بزرگ که توکن‌ها را با تخفیف در فروش پیش‌فروش خریداری می‌کنند، معمولاً آن‌ها را به قیمت بالایی بلافاصله پس از لیست شدن در یک صرافی به فروش می‌رسانند تا سود فوری به دست آورند.

علاوه بر این، سرمایه‌گذاران ICO معمولاً در هیاهوی رسانه‌ای اطراف فروش توکن گرفتار می‌شوند، که می‌تواند منجر به قیمت‌های بسیار بالایی برای توکن‌های IOU قبل از لیست شدن شود (نوعی قرارداد آتی). به عنوان مثال، این امر در مورد تنکس (PAY) رخ داد. با این حال، هنگامی که توکن جدید به معامله گذاشته می‌شود، بازار به سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که توکن آن‌ها در واقع چه ارزشی دارد. در مورد تنکس، این ارزش ۹۷ درصد کمتر از توکن‌های IOU قبل از لیست شدن بود که در صرافی هیت‌بیت‌سی تجارت می‌کردند.

تاثیر از لیست خارج شدن یک ارز دیجیتال بر قیمت آن

دقیقا بر عکس لیست شدن، از لیست خارج شدن هم میتواند هشدار بزرگی برای سرمایه گذاران باشد.

خارج از لیست شدن از صرافی معمولاً تاثیر منفی بر قیمت ارزدیجیتال دارد. دلیل این امر این است که خارج از لیست شدن باعث کاهش دسترسی و تقاضا برای رمزارز می‌شود و همچنین ممکن است نشان‌دهنده مشکلات فنی، قانونی یا مالی پروژه باشد. یک مثال اخیر از خارج از لیست شدن، پرونده SEC علیه Ripple و رمزارز XRP آن است. پس از اینکه SEC ادعا کرد که XRP یک سهم ثبت نشده است، بسیاری از صرافی‌های معتبر XRP را خارج از لیست کردند یا معاملات آن را متوقف کردند. این باعث شد قیمت XRP به شدت کاهش یابد و درآمدهای Ripple را نیز تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین، خارج از لیست شدن یک توکن از یک صرافی بین‌المللی معتبر تقریباً همواره منجر به کاهش قیمت توکن مورد نظر می‌شود.

چگونه می‌توانم خطرات خرید ارز قبل از لیست شدن را کاهش دهم؟

برای کاهش خطرات خرید ارز قبل از لیست شدن، می‌توانید از چند راهکار استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید:

  1. قبل از خرید ارز، تحقیقات کافی درباره پروژه و تیم مرتبط با آن را انجام دهید. اطلاعاتی مانند وبسایت، سفیدکتاب، مشخصات توکن، راهبرد بازاریابی، همکاران و حامیان پروژه و نظرات جامعه را بررسی کنید.
  2. برای خرید و فروش ارز، از صرافی‌های معتبر و قابل اعتماد استفاده کنید. امکانات و اعتبار صرافی را بررسی کنید و به نکاتی مانند امنیت، حجم ترید، نقدینگی، هزینه‌ها و پشتیبانی توجه کنید. حتما سعی کنید از مقاله بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی و معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانی ها استفاده کنید.
  3. یک استراتژی معاملاتی مشخص داشته باشید و مدیریت ریسک را رعایت کنید. برای هر معامله، سطح ورود، سطح خروج و قطع ضرر را مشخص کنید و نسبت سود به ضرر را به درستی تعیین کنید. توصیه میکنیم حتما مقاله راز طلایی ترکیب اندیکاتورها | بهترین ترکیب اندیکاتورها ها برای نوسان گیری را بخوانید.
  4. به تنوع‌بخشی سبد سرمایه‌گذاری توجه کنید. سپردن تمام سرمایه در یک رمزارز جدید خطرناک است. بهتر است بخشی از سرمایه را به چند رمزارز جدید اختصاص داده و بقیه را در رمزارزهای معتبر و پایدار نگه دارید.
  5. با دنبال کردن اخبار و تحولات بازار، آگاهی خود را افزایش دهید. اطلاعاتی در مورد رویدادهای مهم و تأثیرگذار در بازار رمزارز را دنبال کنید تا بهترین زمان برای خرید و فروش را شناسایی کنید.

آیا خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی می تواند ما را پولدار کند؟

هر چند طبق آنچه گفته شد لیست شدن در یک صرافی بین‌المللی معتبر تقریباً همواره منجر به افزایش قیمت توکن مورد نظر می‌شود اما ریسک های زیادی دارد. مثلا هیچ اطمینانی وجود ندارد در تاریخ اعلام شده لیست شود. یا قیمت ارز تازه لیست شده قابل پیش بینی نیست. همچنین هیچ تضمینی برای نقدینگی کافی و امکان فروش ارز دیجیتال وجود ندارد.

با تمام این موارد هنوز هم خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی می‌تواند یک راه زودگذر اما پرسود برای کسب درآمد باشد.توصیه میکنیم اگر تجربه کافی در ارز های دیجیتال ندارید به هیچ عنوان با سرمایه خود ریسک نکنید!

سخن پایانی

بررسی کردیم که آیا خرید ارزدیجیتال قبل از ورود به بازار می‌تواند به ثروتی عظیم منجر شود؟  به سؤال های جذابی درباره “ارزهای دیجیتال لیست نشده در صرافی ها” پرداختیم و توضیح دادیم  چگونه می‌توانیم آنها را پیدا کنیم؟ علاوه بر این، مطالعه کردیم که لیست شدن یک ارز در صرافی چگونه بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. آیا خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی می‌تواند ما را پولدار کند؟ اما یک نکته را به یاد داشته باشید، در جستجوی ثروت، ما باید به دقت اقدام کنیم و با توجه به ریسک‌های موجود، تصمیماتمان را منطقی بگیریم.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «آیا خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی می تواند ما را پولدار کند؟» با ما درمیان بگذارید.

6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *