ورود
تلاش بانک مرکزی چین برای تدوین قوانین جدید رمزارزها

لی بو معاون بانک خلق چین از تلاش دولت ها در سال ۲۰۲۱ برای تدوین قوانین جدیدی در حوزه رمزارزها خبر داده است. به گفته او بسیاری از کشورها از جمله چین به دنبال یک ساختار قانونی مناسب برای نوع خاص این گونه سرمایه گذاری ها می باشند.

تاکنون ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین به عنوان یک ابزار جایگزین سرمایه گذاری شناخته می شد و نه یک ارز. تا زمانی که چارچوب قانونی جدید مناسب این نوع دارایی ها نباشد ، سیاست های قبلی پابرجا خواهند بود.

به گفته بو این نکته بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنیم با وضع قوانین جدید، ریسک مالی قابل توجهی  ایجاد نشود.  او همچنین متذکر شده که استیبل کوین هایی که به صورت غیردولتی صادر می شوند باید مشمول قوانین سخت گیرانه تری نسبت به بیت کوین شوند قبل از اینکه به عنوان یک ابزار پرداخت جایگاهی به دست آورند.

بو با پیش بینی اینکه ارزهای دیجیتال نقش مهمی در آینده خواهند داشت گفته است باید به خوبی آنها را در اقتصاد واقعی گنجاند.

چین هم اکنون در خط مقدم رونمایی از ارز دیجیتال بانک مرکزی خود است. یوان دیجیتال در شنژن، چنگدو و سوژو تحت آزمایش است. قرار است برنامه پایلوت این طرح در شهرهای بیشتری اجرا شود. طبق برنامه ریزی آنها، قرار است این ارز دیجیتال بانک مرکزی تا پیش از بازی های المپیک زمستانی پکن در سال ۲۰۲۲ آغاز به کار نماید.

 

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:یو تودی
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *