ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
هشدار کلاهبرداری ارز دیجیتال توسط روبوکالرها

افراد جوان بیشتری هدف کلاهبرداری روبوکالرها قرار می گیرند. چراکه رسانه های اجتماعی اطلاعات زیادی در مورد آنها ارائه می دهند.

همه در این دوره فناوری جدید خود را ارتقا می دهند. خواه صنعت خودرو، داروسازی یا صنایع دفاعی باشد. روبوکالرها کسانی هستند که تماس های خودکار ایجاد می کنند. این تماسی است که پیام های از پیش ضبط شده را هر روز از طریق نرم افزار شماره گیری خودکار به میلیون ها نفر ارسال می کند. اکثر آنها به منظور کلاهبرداری انجام می شوند.

پس از اخاذی از مردم برای پول، روبوکالرها اکنون خدمات خود را ارتقا می دهند. آنها در کاری که انجام می دهند متخصص هستند. این افراد برای خود سازمانی ایجاد کردند. پس از فروپاشی  FTX، این سازمان ها اکنون کاربران ارز دیجیتال را هدف قرار دادند. با این حال، میلیون‌ها تماس خودکار و پیام‌های متنی در تلاش برای سرقت اطلاعات و پول آغاز می ‌شوند.

ترو کالر، شاهد افزایش تماس‌های تماس روبوکالرهاست

به گفته  LiaBraaten، Truecaller همچنین متوجه افزایش کلاهبرداری شد. این ها مربوط به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در زمانی که بازار دچار نوسان بود، می شدند.

یک میلیون تماس خودکار و پیامک توسط مامورانی ارسال می شود که در نهایت سعی در سرقت پول دارند. او گفت که این تلاشی روی سرمایه گذاری بر ترس، کنجکاوی و گهگاه سخاوت مردم است.

مدیرعامل truecaller توصیه کرد از ارتباط با هرکسی که تماس می‌گیرد یا پیامک می‌ فرستد و اطلاعات شخصی یا رمز عبور را درخواست می‌ کند، اجتناب کنید.

هشدار مدیرعامل بایننس در مورد کلاهبرداری های جدید

طبق گزارشات میهن سیگنال، مدیر عامل بایننس در اوایل ماه فوریه در مورد یک کلاهبرداری “گسترده” هشدار داد. این کلاهبرداریها عموماً توسط تماس روبوکالرها انجام می شود. کاربران بایننس از طریق ارسال یک پیام متنی با پیوندی برای لغو برداشت‌ها فریب خوردند. آنها از یک وب‌ سایت جعلی بازدید کردند که در آن اطلاعات ورود به سیستم آنها جمع‌آوری شده بود.

منبع:کوین گیپ
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره برات علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *