تفاوت بین Rarible و OpenSea + مقایسه ویژگی های اصلی

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
تفاوت بین Rarible و OpenSea + مقایسه ویژگی های اصلی

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که استعدادهای مختلفی در افراد وجود دارد. از طرفی در زمینه فناوری، مدیریت، زندگی و هنر، سرمایه‌های زیادی وجود دارند که ما به دنبال کسب آنها هستیم. در این میان هنر، شکل زیبایی از بیان احساسات، خاطرات و … است. همه ما در درون خود هنر را تحسین می‌کنیم. وسعت هنر بسیار بیشتر از کاغذ، بوم، دیوارها و نقاشی‌های دیواری است. مدتی است که هنر وارد دنیای دیجیتال نیز شده است. در نتیجه امروزه نیاز شدیدی به خلق هنر دیجیتال و بستری برای عرضه آن احساس می شود. با ما همراه باشید تا تفاوت های بین Rarible و OpenSea را به عنوان دو بستر برای عرضه هنرهای دیجیتال بررسی کنیم.

آشنایی با پلتفرم های Rarible و OpenSea

تفاوت بین Rarible و OpenSea مربوط به ویژگی‌های فنی آنها می‌شود. اما لازم است بدانید هر دو عملکردهای مشابهی دارند و یک هدف را دنبال می‌کنند. وقتی می‌خواهید از آثار دیجیتالی خود درآمد کسب کنید و آنها را به صورت حرفه‌ای به عرصه نمایش بگذارید، باید برای آثار خود مجوز بگیرید و مطمئن شوید که از حق مالکیت شما محافظت می‌شود. این دو پلتفرم گزینه‌های بسیار مفیدی در این زمینه هستند.

Rarible یک پلتفرم آنلاین و نرم‌افزاری است که امکانات زیادی را برای سازندگان آثار هنری دیجیتالی فراهم می‌کند. در این پلتفرم سازندگان این امکان را دارند که دارایی‌های رمزنگاری شده‌ای را که نشان‌دهنده مالکیت آنها بر اثر هنری است، ایجاد کرده و یا بفروشند. این فرآیند تجارت و توزیع همه دارایی‌ها را بدون نیاز به واسطه تسهیل می‌کند.

OpenSea نیز اولین پلتفرمی ‌است که برای فروش و معامله کالاهای دیجیتالی راه‌اندازی شده است. اوپن سی علاوه بر این، بزرگترین شبکه در این زمینه محسوب می‌شود. این پلتفرم همتا به همتا یک بازار برای کار با ارزها و دارایی‌های دیجیتالی با حفظ امنیت و حریم خصوصی است. این دارایی‌ها می توانند موارد درون بازی ‌ها، کلکسیون‌ها و موارد بسیار متنوع دیگری باشند.

جدول مقایسه اجمالی بین دو پلتفرم Rarible و OpenSea

 

پارامتر مقایسه Rarible OpenSea
تعریف یک بازار اجتماعی برای ایجاد یک بستر امن و مطمئن که سازندگان دیجیتال را قادر می‌سازد تا دارایی‌های خود را معامله کنند. یک پلتفرم آنلاین، یک بازار غیرمتمرکز که معامله توکن‌های غیر قابل تعویض را تبلیغ و پشتیبانی می‌کند.
تاسیس این پلتفرم در سال ۲۰۲۰ تأسیس شده است. این پلتفرم بسیار زودتر از Rarible و در سال ۲۰۱۸ تأسیس شده و اولین پلتفرمی است که در زمینه تجارت دارایی‌های دیجیتالی شروع به فعالیت کرده است.
بنیانگذاران این پلتفرم توسط الکساندر سالنیکوف تأسیس شد. این پلتفرم با تلاش‌های ترکیبی الکس آتالا و دوین فینزر تأسیس شد.
نام ارز دیجیتال ارز دیجیتال rarible، RARI نامیده می‌شود. Opensea از کانسپت بلاک چین اتریوم استفاده می‌کند.
تعداد کاربران بیش از ۱۱ هزار کاربر دارد. تقریباً ۲۰۰۰۰ کاربر از opensea استفاده می‌کنند.

پلتفرم Rarible چیست؟

نمای سایت rarible

Rarible شبکه‌ای است که بر روی پلتفرمی به نام اتریوم ساخته شده است، جایی که هیچ واسطه‌ای در آن دخالت ندارد. سازندگان، توکن‌های غیر قابل تعویض تولید می‌کنند. این توکن‌ها منحصر به فرد هستند و از نظر مفهومی کاملاً به بیت کوین شباهت دارند. این توکن‌ها اساساً قابل تعویض نیستند، به همین خاطر غیر قابل تعویض خوانده می‌شوند. ارز دیجیتال شبکه Rarible، rari نام دارد.

تعلق توکن‌های rari به یک فرد، به وی این امکان را می‌دهد که در مورد پیشنهادات موجود رأی دهد. این آرا دارای اهمیت هستند و بر میزان ارزش یک اثر تأثیر می‌گذارند. به طور کلی، Rarible بازاری است که امکان فروش، بازاریابی و توزیع آثار هنری دیجیتالی را در قالب ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند. این نرم‌افزار به سازندگان اختیار می دهد تا پس از به دست آوردن توکن‌های غیر قابل تعویض خود، توکن‌های rari را به کار بگیرند.

در سایت rarible نحوه توزیع توکن RARI بین کاربران، خرید و فروش کنندگان و سازندگان ان اف تی عنوان شده است.

در سایت rarible نحوه توزیع توکن RARI بین کاربران، خرید و فروش کنندگان و سازندگان ان اف تی عنوان شده است.

در ابتدا، در مرحله تنظیم پروفایل خود، سازندگان باید فرمی را پر کنند که حاوی تصویر و همچنین جزئیات قیمت کار یا اثر آنها است. بعد از اینکه سازندگان پروفایل خود را تنظیم کردند، این پلتفرم به آنها اجازه می‌دهد تا به عنوان بخشی از بلاک چین اتریوم یک توکن جدید ایجاد کنند. با این حال، انتقال توکن‌ها در داخل و بین کیف پول امکان‌پذیر است. این توکن‌ها به دقت تحت نظارت هستند تا معاملات و سایر فرایندها بدون مشکل انجام شوند.

پلتقرم OpenSea چیست؟

نمای سایت OpenSea

نمای سایت OpenSea

همه دارایی‌های موجود در OpenSea توسط یک شبکه بلاک چین مرتب شده است. این پلتفرم به سرعت در حال رشد است. این نرم‌افزار از همان زمان راه‌اندازی با استقبال گسترده ۲۰۰ میلیون دلاری روبرو شد و بیش از ۱۱ میلیون دارایی در آن فهرست شده است.

این سایت همچنین با پشتیبانی از دارایی های دیجیتال امکان مدیریت ارزها را با کیف پول‌های کوین بیس ارائه می دهد. الکس آتالا و دیوین فینزر در ژانویه سال ۲۰۱۸، این پلتفرم را با مفهوم توکن‌های غیرقابل تعویض معرفی کردند که تقریباً در بسیاری از سایت‌ها، پلتفرم‌های مربوط به دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌شود. این‌گونه بود که این شبکه به قدرت رسید و رشد چشمگیری را تجربه کرد.

مراحل ساخت و توزیع ان اف تی در opensea بسیار ساده است، کافیست کیف پول بسازید و به سایت opensea وصل کنید، ان اف تی خود را لیست کنید و آماده فروش باشید!

مراحل ساخت و توزیع ان اف تی در opensea بسیار ساده است، کافیست کیف پول بسازید و به سایت opensea وصل کنید، ان اف تی خود را لیست کنید و آماده فروش باشید!

بسیاری از اینفلوئنسرهای محبوب وارد این نرم‌افزار شدند و به توسعه هرچه بیشتر شهرت آن پرداختند. این رشد بسیار بیشتر از پیش بینی ها بود و ارزش دارایی‌های آن به بیش از ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است. به‌جز هنر دیجیتال، NFT‌ها نیز در توسعه این پلتفرم نقش مهمی داشته اند.

تفاوت های اصلی بین Rarible و OpenSea

  • Rarible با افزایش تعداد کاربران روبرو شده، در حالی که OpenSea همیشه در حال توسعه است.
  • Rarible در سال ۲۰۲۰ تاسیس شد، در حالی که OpenSea در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد.
  • Rarible توسط الکساندر سالنیکوف ایجاد شد، در حالی که OpenSea توسط الکس آتالا و دوین فینزر راه‌اندازی شد.
  • Rarible بر روی رمزارز RARI کار می‌کند، در حالی که OpenSea روی بلاک چین اتریوم کار می‌کند.
  • Rarible کاربران بسیار کمی ‌در مقایسه با OpenSea دارد.

جمع‌بندی

ما امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که هنر دیجیتال فراتر از یک سرگرمی، در حال شکوفایی است و به اندازه هنرهای فیزیکی حرفه‌ای در حال رشد است. همچنین با گذشت زمان، بسیاری از طرفداران را جذب کرده و بدیهی است که ما باید با ارائه بهترین بسترهای دیجیتالی برای سازندگان آثار هنری دیجیتالی و محصولات مرتبط با آن، به توسعه آنها کمک کنیم. دو مورد از بسترهای موجود در این زمینه Rarible و OpenSea هستند. ما در این مقاله تفاوت های بین Rarible و OpenSea را برشمردیم تا شما را با جنبه‌های مختلف آنها آشنا کنیم.

البته گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند. با وجود گزینه‌های مختلف، ممکن است انتخاب دشوار باشد. پیش از انتخاب یک پلتفرم ویژگی‌ها را در نظر بگیرید و چند مورد را امتحان کنید تا بهترینشان را بیابید. البته نمی‌توان انکار کرد که هزینه عامل دیگری است که قبل از انتخاب پلتفرم خود باید به آن توجه کرد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تفاوت بین Rarible و OpenSea + مقایسه ویژگی های اصلی» با ما درمیان بگذارید.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:askanydifference.com
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫2 نظر

  • تا زمانی امثال جمینی ادعا های بزرگ دارند باید بی توجه عبور کنیم ! جمینی روزی ادعای مجری قانون می کرد و روزی ادعای بانک بودن و امروز مدعی مجری قانون شده است و در این سایت ثبت کنید این سایت تمام سرمایه تحت تصرف و تمام دارایی به بیت کوین تعلق دارد و در اسناد پنهان می شود یک شناسه متصل را مشاهده کرد .این روش تخریب و خود بزرگ کردن برای کاربر بارها تجربه شده است از کاه کوه می سازند تا کوهی که بدهی خودشان است فشرده شود و از دید پنهان بماند .کاربر با دعوت جهت برداشت و تبدیل ارز به صورت قانونی ! تنها گزینه نادر همین برداشت قانونی بود که باید وارد معاملات فارکس شوید و تمام کنترل در اختیار جمینی خواهد بود ! صلاحیت ندارد

  • ایا شما اموزش ساخت nft را اموزش خصوصی می دهید؟

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *