تحلیل قیمت دوج کوین 24 مرداد 1400

بسیاری از تحلیل گران اعتقاد دارند دوج کوین کمی از سایر ارزها عقب‌مانده و به‌زودی به محدوده ۰.۳ دلار برمی گردد.

با افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال در چند هفته اخیر دوج کوین هم برای بازگشت به سطوح قیمتی بالایی که در ماه می تجربه کرده بود شانس دارد. این اتفاق تنها در صورتی خواهد افتاد که بیت کوین ثابت بماند یا رشد کند بنابراین زمان رشد دوج کوین بسیار محدود است. ارزهای با ارزش بازار بالا احتمال وقوع یک روند نزولی کوتاه‌مدت قبل از بالارفتن دوباره را نشان می‌دهند.

نکات مهم تحلیل:

  • قیمت دوج کوین در هفته گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.
  • خریداران دوج در تلاش‌اند میانگین متحرک ۱۰۰ را بشکنند.
  • یک کانال صعودی قیمت را در یک روند صعودی نگه داشته است.

با نگاهی به رفتار قیمت در چند هفته اخیر می‌بینیم قیمت دوج کوین پس از ایجاد کف ۰.۱۶ دلار در یک کانال صعودی قرار داشته است. این یک نشانه صعودی است و قیمت تا زمانی که خط روند پایینی کانال شکسته شود به رشد خود ادامه خواهد داد.

در حال حاضر دوج در تلاش است بالاتر از محدوده مقاومت اصلی خود باقی بماند. قیمت حدود دو ماه است زیر این محدوده به‌دام‌افتاده است. اگر خریداران این مقاومت را حفظ کنند، امکان تلاش برای اهداف جدید فراهم می‌شود.

نمودار یک‌روزه قیمت دوج کوین / تتر

نمودار یک‌روزه قیمت دوج کوین / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

میانگین متحرک ۱۰۰ نیز هم راستا با محدوده مقاومتی اصلی گفته شده قرار دارد. این میانگین متحرک حدود ۶ هفته است قیمت را پایین نگه‌داشته است. شکست این سطح می‌تواند به افزایش قیمت دوج منجر شود. همچنین این منطقه با خط روند بالایی کانال صعودی برخورد کرده است. اگر قیمت نتواند این دو سطح را بشکند، دوج برای بازگشت قیمت به خط روند پایینی کانال آماده خواهد شد. در این منطقه حمایت اصلی ۰.۲۳۹ دلار قرار دارد. احتمالاً قیمت از این سطح به بالا حرکت خواهد کرد اما اگر چنین اتفاقی نیفتد، روند نزولی کوتاه‌مدت تأیید می‌شود که می‌تواند قیمت دوج را تا زیر ۰.۲ دلار برساند.

RSI استوکستیک نشان می‌دهد دوج تقریباً به انتهای این مسیر رسیده و به‌زودی باید یا مقاومت‌های بالایی را بشکند و صعود کند یا به حمایت اصلی خود برگردد.

تا زمانی که وضعیت اشباع خرید وجود دارد، امکان نزدیک شدن به اهداف تعیین شده برای دوج فراهم است. RSI هم اکنون در منطقه اشباع خرید قرار دارد. در این منطقه معمولاً بزرگ‌ترین حرکات قیمتی رخ می‌دهد. پس تا زمانی که این اندیکاتور برای دوج بالاتر از سطح ۷۰ را نشان می‌دهد احتمال افزایش قیمت در هر لحظه وجود دارد.

 

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *