تحلیل قیمت پولکادات: مقاومت سنگین در ۷ دلار | ۳۰ فروردین

۳۰ فروردین ۱۴۰۳
تحلیل قیمت پولکادات: مقاومت سنگین در 7 دلار| 30 فروردین

قیمت پولکادات در چند روز گذشته افت قابل توجهی داشته اما در حوالی سطح ۶ دلار مورد حمایت قرار گرفته است. دات نتوانسته در این هفته رشدی را ثبت کند و پایین تر از سطح مهم ۷ دلار باقی مانده است.

در انتهای هفته گذشته قیمت دات شروع  به افت کرد و به زیر SMA-200روزه  در سطح ۵.۷۲ دلار رسید. روز یک شنبه ریکاوری جزئی صورت گرفت اماا قیمت نتوانست از SMA-200 که در ۶.۸۷ دلار واقع شده بود بگذرد.

در روز دوشنبه قیمت تا سقف ۷.۲۱ دلار افزایش یافت اما فروشندگان کنترل بازار را به دست گرفتند و قیمت دوباره به زیر SMA-200 برگشت. در روز سه شنبه قیمت در ۶.۷۱ دلار بسته شد که بالاتر از کف ۶.۳۷ دلار قرار داشت.

حمایت محکم ۶ دلار باعث شده قیمت افت بیشتری را تجربه نکند و احتمال بازیابی وجود داشته باشد. با این حال قیمت امروز را هم در وضعیت قرمز سپری کرده و افت حدود ۱ درصدی داشته است.

نمودار یک روزه قیمت پولکادات / دلار

نمودار یک روزه قیمت پولکادات / دلار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

طبق تحلیل میهن سیگنال، مسیر نزولی دات با سایر ارزهای دیجیتال هم راستا بوده و حرکات قیمت بیت کوین و اتریوم را تقلید کرده است. احساسات نزولی بازار باعث شده قیمت پولکادات در ۷ روز گذشته حدودا ۲۵ درصد کاهش پیدا کند.

احتمال بریک اوت قیمت پولکادات

قیمت DOT بین حمایت قوی ۶ دلار و مقاومت قوی SMA-200 در ۷ دلار ساندویچ شده است. اگر احساسات نزولی ادامه پیدا کند، قیمت تا حمایت ۶ دلار افت خواهد کرد و در صورت تداوم احساسات منفی به زیر این سطح هم خواهد رسید. حمایت بعدی در این مسیر می تواند ۵.۵۰ یا ۵ دلار باشد.

اما در صورت بازگشت احساسات صعودی، با تغییر روند احتمال تست مقاومت ۷ دلار وجود خواهد داشت. اگر این مقاومت سنگین شکسته شود، مومنتوم صعودی قابل توجهی بر بازار حاکم خواهد شد که می تواند در صورت عبور از SMA های ۲۰ و ۵۰ روزه در ۸ و ۹ دلار، سطح کلیدی ۱۰ دلار را هدف بگیرد.

در بازار فیوچرز، افت قابل توجهی در قرار دادهای بهره باز دات و قیمت مشاهده شده است. با توجه به تنش های اخیر خاور میانه و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین و آلت کوین ها، بازار اکنون در میانه مسیر آرام شدن قرار دارد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت پولکادات: مقاومت سنگین در ۷ دلار | ۳۰ فروردین» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptodaily
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *