تحلیل اتریوم ۲۰ اردیبهشت ۹۹

تحلیل اتریوم 20 اردیبهشت 99

در این تحلیل می‌بینیم اتریوم ضمن نشان دادن ضعف، از بیت کوین جدا می‌شود.

قیمت اتریوم از ۱۳ مارس همراه با بیت کوین در حال افزایش است. هر دو قیمت در تاریخ ۳۰ آوریل به بالاترین حد رسیدند.

نکات برجسته تحلیل اتریوم

  • قیمت بیت کوین و اتریوم شروع به واگرایی کرده است.
  • اتریوم در داخل کانال صعودی معامله می‌شود.
  • مقاومت و حمایت در ۲۲۰ دلار ۱۴۵ دلار است.

مقایسه

قیمت اتریوم (قرمز) و بیت کوین (آبی) در تصویر زیر نشان داده شده است، که دوره زمانی از ژوئیه ۲۰۱۹ را شامل می‌شود. تاکنون چهار اختلاف مهم بین قیمت اتریوم و بیت کوین وجود داشته است.

دو بار، اتریوم در حالی که بیت کوین پایین رفته است (سپتامبر اکتبر ۲۰۱۹) دو برابر شده است، در حالی که برعکس نیز دو بار اتفاق افتاده است (دسامبر ۲۰۱۹ و مه ۲۰۲۰). ما نمی‌توانیم از این اتفاق برای تعیین جهت حرکت آینده استفاده کنیم زیرا اتریوم پس از واگرایی به سمت بالا و پایین حرکت کرده است. با این حال، روند قبل از واگرایی را به عنوان الگوی احتمالی را می‌توانیم استفاده کنیم.

هنگامی‌که واگرایی با بیت کوین پس از یک حرکت صعودی رخ داده است، اتریوم رو به پایین رفته است. اگر واگرایی پس از یک حرکت رو به پایین رخ داده است، اتریوم بالاتر رفته است. در طی ۴۹ روز گذشته، ETH و BTC در طی حرکت صعودی که از ۱۳ مارس آغاز شده، با یکدیگر همبستگی مثبت دارند. واگرایی از ۳۰ آوریل وجود دارد. بنابراین، اگر این الگو صحیح باشد، اتریوم به زودی به سمت پایین حرکت خواهد کرد.

مقایسه روند بیت کوین و اتریوم

مقایسه روند بیت کوین و اتریوم

تحلیل حرکت اتریوم

قیمت اتریوم از ۱۳ مارس در حال افزایش است و معاملات در یک کانال صعودی بسیار شیب دار است. در حال حاضر، قیمت اتریوم در نزدیکی خط مقاومت این کانال، به همراه منطقه مقاومت ۲۲۰ دلاری، تجارت می‌شود.

RSI  شروع به ایجاد واگرایی بلندی کرده و نشان می‌دهد که به زودی ممکن است قیمت از این کانال شکسته شود. این با فرضیه واگرایی که در بخش قبلی آنالیز کردیم، منطبق است.

اگر اتریوم شکسته شود، می‌تواند با افت سریع شروع کند و مستقیماً به منطقه حمایت ۱۴۵ دلاری برود، پس از آن احتمال افزایش تا ۱۷۰ دلار وجود دارد. شکست بالای سطح ۲۲۰ دلار و کانال صعودی این احتمال را باطل می‌کند.

کانال صعودی قیمت و واگرایی در RSI در تحلیل اتریوم

کانال صعودی قیمت و واگرایی در RSI در تحلیل اتریوم

نتیجه گیری

قیمت اتریوم بسیار نزدیک به یک منطقه مقاومت عمده و خط مقاومت در الگوی آن است. شکست بالای این سطح می‌تواند پیامدهای عمده‌ای برای قیمت داشته باشد. با این حال، شاخص های تکنیکال و قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت در انجام این کار ناموفق خواهد بود و به جای آن به پایین شکسته می‌شود.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به سیگنال های ما کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده

همچنین برای مشاهده آخرین تحلیل ها روی تحلیل بیت کوین و ارز دیجیتال کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =