ورود
نقشه راه اتریوم 2.0 برای 10 سال آینده

در وضعیت نامناسب فعلی ارزهای دیجیتال، ویتالیک بوترین یکی از بنیان گذاران اتریوم نقشه ی مفصل راه اتریوم ۲.۰ را برای ۱۰ سال آینده منتشر کرده است.

اتریوم ۲.۰ دست در دست اتریوم ۱.۰
طرح پیشنهادی بوترین به قدری پیچیده است که بسیاری از دنبال کنندگان او در توئیتر از فهم آن درمانده اند. او همچنین اعلام کرده این نقشه راه تنها بیانگر نظر شخصی او درباره ی توسعه اتریوم است و افراد دیگر ممکن است نظرات متفاوتی داشته باشند.
طبق نقشه راه او، برای پیشبرد مرحله اول اتریوم ۲.۰ – فاز صفر یا بیکون چین- در برخی از اجزای اتریوم ۱.۰ تجدیدنظر خواهد شد. این اجزا شامل قیمت گذاری بنزین، همگام سازی مشتری، برنامه ریزی مجدد سیاست های هزینه ای طبق EIP 1559 و غیره می باشد. در نتیجه مشتری اتریوم ۲.۰ در اتریوم ۱.۰ یکپارچه سازی خواهد شد.
بعد از رونمایی از فاز صفر، باید آن را مورد بازرسی و آزمایش قرار داد. پس از اتمام آزمایش ها و به روزرسانی ویژگی ها، اتریوم ۱.۰ با اتریوم ۲.۰ ادغام خواهد شد و با این ادغام توافق اثبات کار از بین خواهد رفت.
زمان بندی ایده آل
آقای بوترین اعلام کرده این نقشه راه حاصل یک فرآیند دو ساله ی تحقیق و توسعه است که به اتریوم امکان می دهد طراحی ایده آل برای شبکه ی خود در آینده را ایجاد نماید. همچنین به منظور کسب اطمینان از انتقال نرم در زیرساخت برنامه ی غیرمتمرکز تلاش هایی صورت گرفته است.
با تلاش عده ی زیادی ما اطلاعات زیادی از قابلیت ها و محدودیت های اثبات سهام، مدل های امنیتی شاردینگ (تقسیم شبکه اتریوم به چند قسمت) و موارد دیگر در اختیار داریم.
با همه ی اینها، این طرح هنوز نهایی نشده و تیم پشت شبکه اتریوم در تلاش برای کاهش پیچیدگی اجزای آن است.
طبق تخمین های مختلف، گسترش اتریوم ۲.۰ تا میانه ی سال ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد. تا قبل از پایان ۲۰۲۰ در کنار وجود اتریوم ۱.۰ حداقل مراحل اولیه ی اتریوم ۲.۰ نیز رونمایی خواهد شد.
منبع
 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *