ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
راهكار اتريوم براى كاهش هزينه تراكنش ها

شبکه اتریوم از انتشار فرمت جدیدى از تراکنش ها خبر داد که این هاردفورک جدید باعث کاهش بخش بزرگى از هزینه تراکنش ها خواهد شد.

هاردفورک جدید اتریوم برای کاهش هزینه تراکنش‌ها در راه است.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از یوتودى، ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در توییت اخیر خود به هاردفورکی در آینده نزدیک اشاره کرد که می‌ تواند مقیاس‌ پذیری بهتری را پیش از تکمیل شاردینگ (Sharding) ارائه دهد.

او در توییت خود این چنین گفت:

ما در حال راه اندازى پروپوزال جدیدى به روى شبکه اتریوم هستیم.

این هاردفورک جدید که در آینده نزدیک منتشر خواهد شد پیش از تکمیل فرایند شاردینگ، قابلیت هایى ازجمله مقیاس پذیرى بسیار بهترى را با خود به همراه خواهد داشت.

بر اساس گزارشى که استراتژیست برجسته جی‌پی مورگان در ماه ژانویه منتشر کرد، آخرین مرحله شاردینگ که برای مقیاس‌پذیری شبکه اتر حیاتی است، ممکن است تا سال ۲۰۲۳ رخ ندهد و قرار است بخشی از آخرین به روز رسانی مربوط به سازوکار اثبات سهام اتریوم باشد. 

به گزارش میهن سیگنال به نقل از یوتودى، اخیرا Beiko، یکى از توسعه دهندگان شبکه اتریوم به افزایش میزان هزینه تراکنش هاى این شبکه واکنش نشان داده است.

بیکو در اظهاراتش نارضایتى خود را از هزینه بسیار بالاى تراکنش هاى چند ماه اخیر شبکه لایه اول اتریوم اعلام کرد و گفت در حال حاظر اولویت این پلتفرم این است که به هر نحوى که شده یک راهکار براى کاهش هزینه تراکنش هایش پیدا کند.

گفتنى است، در حال حاظر گمان مى رود رول آپ ها تنها راه حل رفع مشکلات مقیاس پذیرى شبکه اتریوم چه در کوتاه مدت و چه در دراز مدت مى باشند. از دیگر مزایاى استفاده از این رول آپ ها کاهش چشمگیر و قابل توجه هزینه تراکنش ها میباشد که اکنون به بزرگترین معضل این شبکه تبدیل شده است.

در حال حاضر رول آپ های Optimistic و ZK-Rollups، دو راه ‌حل امیدوارکننده جهت حل مشکل مقیاس‌ پذیری اتریوم در لایه ۲ به‌حساب می‌آیند.

منبع:u.today.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.